Газета по-надвірнянськи
 

Відстоює законопроект про імпічмент президента

24 листопада 2017, 13:23 | Рубрика: Депутати за роботою, Політичний момент Версія для друку Версія для друку 17,983 переглядів

Народний депутат від партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Юрій Дерев’янко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про імпічмент президента  – процедуру притягнення до суду за злочинні дії, щоб у результаті була можливість дострокового припинення повноважень президента.

юрій

«Єдина людина в Україні, яку ніяк не можна звільнити з посади, – це Президент. До цього моменту не було жодного законопроекту, який врегульовував би діяльність Президента України, а також процедуру припинення його повноважень у випадку порушення закону, державної зради чи іншого злочину. Суспільство та інші гілки влади безсилі перед будь-якими злочинами президента. Бо це питання законодавчо не врегульоване», – пояснює Ю. Дерев’янко. За його словами, хоча і Помаранчева революція 2004 року, і Революція Гідності 2014 року стали важливими подіями, які змінили історію України, проте Майдан завжди призводить до глибоких потрясінь, часто – з трагічними наслідками. На його переконання, Україна може не пережити ще одного Майдану.

«Чому у нас виникли Помаранчева революція і Революція Гідності? Саме тому, що Президент, який відчував свою безкарність, свої неймовірні повноваження і владу, зловживав цією владою, чинив злочини. І ні Верховна Рада, ні правоохоронні органи не могли нічого зробити і відреагувати на це. Закон про імпічмент необхідно ухвалити для того, щоб убезпечити країну від будь-яких збурень, чергових революцій, повстань у тих випадках, якщо Президент чинитиме злочин. Законодавча процедура про імпічмент президента може запобігти цьому у майбутньому. Гасло мого законопроекту так і називається: «Імпічмент замість революцій». Це можливість для мирного і цивілізованого вирішення конфліктів між владою і народом», – каже народний депутат.

За словами Ю. Дерев’янка, імпічмент президента – це звична річ у цілому світі. Буквально торік президент Південної Кореї опинився у центрі корупційного скандалу і парламент проголосував за його імпічмент. У Бразилії минулоріч більше сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці столиці, але від хаосу та свавілля країну врятувала процедура імпічменту, яка дозволила мирно усунути президента з посади. На пострадянському просторі є приклад Литви, де у 2004-му Сейм відправив у відставку президента на підставі рішення Конституційного суду. Президент Литви незаконно надав литовське громадянство росіянинові Юрію Борисову за надану ним фінансову допомогу в дні президентської передвиборчої кампанії, також президент попередив Борисова, що за ним стежать спецслужби, і тим самим порушив державну таємницю, Конституцію і присягу.

«Підкреслюю, що законопроект про імпічмент президента не направлений проти конкретного президента – П. Порошенка, це фундамент для вирішення проблеми із зловживаннями президента у мирний законний спосіб, який необхідний і для майбутніх поколінь. Скільки ще часу існуватиме безкарність будь-якого президента в Україні? Скільки ще президентів відчуватимуть себе небожителями, яких неможливо зняти з посади законним шляхом? Усе це залежить виключно від волі депутатів Верховної Ради. Прийняття законопроекту дозволить суспільству контролювати діяльність будь-якого президента», – зазначає Дерев’янко.

Юрій Дерев’янко закликає всіх народних депутатів поставити підпис під зверненням до Голови Верховної Ради, щоб якнайшвидше внести законопроект про імпічмент на розгляд Верховної Ради і прийняти його, інформує прес-служба народного депутата України Юрія Дерев`янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!