Газета по-надвірнянськи
 

Дев’ятнадцята сесія обласної ради

15 грудня 2017, 16:16 | Рубрика: В обласній раді Версія для друку Версія для друку 999 переглядів

У п’ятницю, 8 грудня ц. р., відбулося перше пленарне засідання ХІХ сесії обласної ради. Перед початком розгляду питань порядку денного голова обласної ради і голова облдержадміністрації вручили прикарпатцям державні й обласні нагороди, а також посвідчення бійця-добровольця АТО.

На розгляд депутатського корпусу президія обласної ради рекомендувала більше шести десятків питань. Однак, при формуванні порядку денного сесії роботі депутатського корпусу завадили активісти, які виступили проти розгляду питання «Про спорудження спортивного комплексу». Внаслідок їх дій у сесійній залі перестала працювати електронна система голосування, що разом із поведінкою мітингувальників унеможливило роботу депутатів. Реагуючи на це, голова обласної ради оголосив перерву та звернувся з проханням до представників Національної поліції навести порядок у залі. Однак через півгодини ситуація не змінилася, відтак оголосили ще одну перерву.

Продовжувати роботу депутатам довелося у ручному режимі, оскільки після подій у сесійному залі остаточно вийшла з ладу система електронного голосування. Шляхом поіменного голосування депутати затвердили порядок денний і перенесли розгляд питання «Про спорудження спортивного комплексу» на наступне пленарне засідання.

«Шановні колеги, я не знаю чи правильне рішення ми приймаємо, чи неправильне, але люди нас обрали, щоб ми представляли їх інтереси. І ніхто не має права виступати від імені громадськості у цьому залі, а тільки депутати обласної ради, бо їх обрала громадськість. Натомість активісти можуть виступати від імені організацій, до яких вони належать, але не від імені громадськості. Якщо будемо далі дозволяти, щоб на обласну раду тиснули і заставляли приймати рішення не по совісті і не з точки зору депутата, а як комусь заманеться, то немає нам що робити у цьому залі. Тому я намагаюся все робити для того, аби по обласній раді ніхто не топтався і не зневажав її, щоб ми були повноцінним найвищим представницьким органом влади нашого краю», – сказав Олександр Сич. Голова обласної ради також закликав керівників міст і районів подати пропозиції щодо місць, придатних для спорудження сучасного спортивного манежу.

У свою чергу начальник управління спорту ОДА Орест Оклієвич наголосив, що такий багатофункціональний спортивний манеж зможе отримати сертифікацію Міністерства молоді і спорту України. Це, за словами чиновника, дасть можливість проводити змагання не лише загальнонаціонального, але й міжнародного рівня.

У ході розгляду питань першими депутати підтримали звернення, запропоновані учасниками російсько-української війни. Зокрема, щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та припинення переслідувань добровольців. Окрім цих, обласна рада затвердила низку запланованих раніше звернень до центральних органів влади. Вони стосуються забезпечення законодавчих умов для розробки торфовищ, погашення заборгованості із виплати зарплати працівникам бюджетних установ області, підтримки змін до виборчого законодавства України, Стратегії реформування лісового господарства України, позову до суду та звернення до Центральної виборчої комісії щодо постанови Івано-Франківської обласної виборчої комісії від 17 жовтня 2016 року.

Ключовими питаннями порядку денного традиційно стали проекти рішень, які мають фінансове навантаження. Депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету на 2017 рік, внесли зміни до нього, а також до рішень обласної ради щодо розподілу бюджету розвитку та фінансування природоохоронних заходів.

На виконання Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» Олександр Сич прозвітував перед депутатським корпусом за другий рік роботи на посаді голови обласної ради. Також звіт про свою роботу депутатам представила постійна комісія обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова. Окрім цього, перед обранцями прозвітували дев’ять керівників обласних медичних установ та отримали позитивні рішення щодо укладення з ними контрактів на п’ять років.

Разом з цим депутати внесли зміни до п’яти діючих обласних програм та прийняли три нові, а також утворили Івано-Франківську обласну комплексну дитячо-юнацьку школу із зимових видів спорту і затвердили її Статут. За словами начальника управління спорту ОДА, вона об’єднає три спортивні товариства і розміщуватиметься у Ворохті.

Ще п’ять рішень, схвалених обласною радою, стосуються впорядкування майнових відносин і три питання, пов’язанні з використанням надр на території області. Серед них, зокрема, створення обласного комунального підприємства  Івано-Франківської обласної ради «Надра Прикарпаття».

Друге пленарне засідання ХІХ сесії обласної ради попередньо планують провести 22 грудня 2017 р. Його ключове питання – прийняття обласного бюджету на 2018 рік.

Олександр Сич прозвітував за другий рік роботи на посаді голови обласної ради

Голова обласної ради прозвітував за другий рік роботи на посаді. Виступаючи перед депутатським корпусом, посадовець поінформував, що з грудня 2016 р. по грудень 2017 р. відбулося вісім сесій, у т. ч. дві виїзні та одна позачергова, проведено дев’ять пленарних засідань, 132 засідання постійних комісій.

«Вважаю, що основним досягненням цього року є конструктивна робота всього депутатського корпусу обласної ради. Це дуже важливо, адже обласна рада по суті своїй є політично різноплановою, у нас є шість фракцій, які мають свої програмні засади, але на моє переконання, нам вдалося побудувати конструктивну роботу. Ми можемо дискутувати з політичних питань, але щодо питань соціально-економічного розвитку краю, то наша позиція завжди єдина і спрямована на покращення рівня життя населення Прикарпаття. Це пояснюється реальною, а не декларативною можливістю кожного депутата реально впливати на прийняття і реалізацію рішень», – підкреслив Олександр Сич.

Упродовж звітного періоду обласна рада прийняла 324 рішення, у т. ч. 12 регіональних програм та близько чотирьох десятків звернень до центральних органів влади. Серед пріоритетних напрямків роботи обласної ради, за словами Олександра Сича, незмінно залишається розвиток місцевого самоврядування. Задля реалізації цього завдання удосконалили та провели восьмий Обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, переможцями якого стали понад півсотні проектів. Ще одним пріоритетом у роботі обласної ради залишається вирішення нагальних питань соціального захисту, підтримки і реабілітації учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Упродовж звітного періоду вдалося реалізувати декілька принципових завдань. Одне із них – створення нового підрозділу виконавчого апарату обласної ради – відділу земельних питань та раціонального природокористування, який почав діяти 1 січня ц. р. Олександр Сич відзначив і роботу відділу міжнародного зв’язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого апарату обласної ради, який через міжнародні проекти залучив 350 тисяч євро.

Олександр Сич виокремив декілька найвагоміших рішень та досягнень вищого представницького органу влади Прикарпаття. Серед них – проведення обласного конкурсу проектів програм розвитку місцевого самоврядування, врегулювання діяльності комунальних підприємств «Дністровський регіональний ландшафтний парк ім. Сергія Дідича» та «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни», збільшення фінансування ремонту доріг в області, відновлення програми будівництва спортивних майданчиків зі штучним покриттям, соціальний захист учасників російсько-української війни та їх сімей, модернізація приміщень обласної ради, відзначення 75-річчя УПА, перемога збірної команди депутатів Івано-Франківської області на Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів усіх рівнів та відзнака Інституту масової інформації «Рада, дружня до медіа».

«До пріоритетів роботи обласної ради на наступний рік, на мою думку, належать подальша конструктивна робота депутатського корпусу, проведення і вдосконалення 9-го обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, належне відзначення в області 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, реалізація програми «Відродження Галича як давньої столиці України», а також спорудження чи на території обласного центру Прикарпаття, чи в одному з районів області сучасного багатофункціонального спортивного манежу. Очевидно, що без консолідації зусиль, без партнерських взаємин із громадськістю та представниками засобів масової інформації ми цього не зробимо», – резюмував Олександр Сич.

Нагадаємо, депутати обласної ради сьомого демократичного скликання набули своїх повноважень під час першого сесійного засідання, яке відбулося 7 грудня 2015 р. Тоді ж більшістю голосів Олександра Сича обрано головою обласної ради.

Десятеро прикарпатців отримали посвідчення бійця-добровольця АТО

Перед початком розгляду питань порядку денного голова обласної ради Олександр Сич вручив посвідчення бійця-добровольця АТО десятьом жителям Прикарпаття, котрі боронили територіальну цілісність на сході держави у складі добровольчих формувань. Зокрема, посвідчення бійця-добровольця АТО отримав Віталій Котляров – котрий упродовж січня-квітня ц. р. брав безпосередню участь в АТО у складі 1-ї окремої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», житель Надвірної.

Обласна рада проголосила 2018-й на Прикарпатті Роком Західноукраїнської Народної Республіки

Цей відповідний проект рішення більшістю голосів підтримали депутати обласної ради на першому пленарному засіданні ХІХ сесії обласної ради. Ініціатива проголошення наступного року Роком ЗУНР належить депутатові обласної ради Сергію Адамовичу. Вона мотивована тим, що у 2018-му минає 100 років з часу створення Західноукраїнської Народної Республіки.

План заходів щодо відзначення в області Року ЗУНР згідно з рішенням обласної ради розроблятимуть профільні структурні підрозділи обласної державної адміністрації.

У рамках відзначення 100-річчя проголошення ЗУНР прикарпатські науковці готують до видання «Енциклопедію історії ЗУНР». Видати її планують восени наступного року за фінансової підтримки обласної ради.

Інф. сайту Івано-Франківської обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!