Газета по-надвірнянськи
 

Комісія затвердила план локалізації вірусного гепатиту А

15 грудня 2017, 16:32 | Рубрика: Здоров`я, У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 445 переглядів

Протягом минулого місяця (із 1 листопада до 7 грудня) у нашому районі зареєстровано 16 випадків вірусного гепатиту А, з яких 12 – у Білих Ославах, два – у Надвірній, по одному – у Чорному Потоці і Микуличині. Серед тих, хто звернувся за допомогою в інфекційний відділ центральної райлікарні, 4 школярі і 2 студенти.

Протягом листопада Івано-Франківська державна регіональна лабораторія харчових продуктів і захисту прав споживачів у Білоославській ЗОШ І-ІІІ ст. провела відбір проб води, харчових продуктів та змивів із технологічного обладнання харчоблоку. Згідно із результатами досліджень вода із свердловини школи відповідає вимогам ДержСанПіну 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». З цього можна зробити висновок про контактно-побутовий шлях передачі інфекційного захворювання.

Районний відділ Держ­продспоживслужби провів епідрозслідування у закладах освіти, за результатами якого директору школи направлено припис щодо локалізації вогнища гепатиту А; вручено пам’ятки сільському голові і директору школи для розповсюдження у місцях масового скупчення людей. Щоб не допустити поширення вірусного гепатиту А, розроблено план локалізації спалаху. Його 12 грудня затвердили на черговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови РДА Олександра Кеніза.

Серед заходів: центральній районній лікарні провести клініко-діагностичні обстеження на вірусний гепатит А школярів у Білих Ославах і здійснити медичний нагляд за контактними хворими, сільському голові, відділу освіти РДА, директору школи – пропагувати проведення роз’яснювальної роботи, розклеювати пам’ятки із локалізації гепатиту А, дотримуватися інших заходів безпеки, зокрема, міськрайонному лабораторному відділу ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр» – забезпечити додаткове лабораторне обстеження проб води та зовнішнього середовища на відповідність санітарно-гігієнічним нормам та стандартам, провести остаточну дезінфекцію у приміщеннях, де перебували хворі діти, провести необхідні аналізи і дослідження.

Вл. інф.  

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!