Газета по-надвірнянськи
 

«Кривоноса» реабілітували

1 грудня 2017, 14:22 | Рубрика: Акцент, Нація Версія для друку Версія для друку 487 переглядів

Косівський районний суд (суддя В. І. Гордій) 15 листопада за заявою заступника прокурора Івано-Франківської області Руслана Гнідана визнав легендарного сотника УПА – сотенного Березівської сотні – 94-річного Мирослава Васильовича Симчича «Кривоноса», 5.01.1923 р. н., необгрунтовано засудженим і таким, котрий підлягає реабілітації.

кривоніс

Інакше кажучи, суд підтвердив, що «Кривоніс» знищував ворогів України цілком законно, відповідно до покликання, обов’язку й чину українського націоналіста. З другого боку, нарешті ліквідовано той абсурд стосовно ветерана визвольної боротьби – коли донедавна, тобто й на 27-му році незалежності Української держави, за яку він боровся, на ньому стояло клеймо судимості «за злочини, вчинені проти радянської системи», яка давно канула в Лету. Під командуванням «Кривоноса» у знаменитому бою у січні 1945-го у присілку Рушір с. Космач зазнали нищівного розгрому десятки большевицьких чекістів під командуванням генерала Дергачова, котрий керував каральними акціями з насильницького виселення татарів у Криму та чеченців й інгушів на Кавказі.

13 квітня 1949-го його засудили на 25 років позбавлення волі. Та він не лише дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів, а й брав активну участь у табірних повстаннях вояків УПА та в їхній боротьбі з кримінальними елементами. Згодом йому додали ще 25 років за «участь у націоналістичному угрупованні». Тож він вийшов на волю лише 1985-го, відбувши у сталінсько-комуністичних таборах загалом понад 32 роки…

Тепер після рішення суду про реабілітацію «Кривоноса» Президент України має законні підстави для надання політв’язневі звання Героя України, про що його кілька років тому просили відомі громадські діячі та народні депутати.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!