Газета по-надвірнянськи
 

На часі – створення районного інклюзивно-ресурсного центру

22 грудня 2017, 16:27 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 460 переглядів

Про це йшлося на засіданні постійної депутатської комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров`я та національно-патріотичного виховання 18 грудня.

Голова комісії, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Василь Андрейчук разом із депутатами Володимиром Кухарчуком і Тарасом Стасишиним детально обговорили проект Статуту комунальної установи «Надвірнянський районний інклюзивно-ресурсний центр Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області». Мета його створення – забезпечення  права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття  дошкільної та загальної середньої освіти, у т. ч. у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки їх розвитку, надання їм педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу, ефективного використання кадрового потенціалу.

Згідно із проектом статуту засновником цієї комунальної, бюджетної, неприбуткової, некомерційної установи є районна рада, а уповноваженим органом, до сфери управління якого входить Центр та який координує його діяльність, є відділ освіти РДА. Окрім загальних положень про Центр, мету та завдання, районні обранці обговорили його юридичний статус, організацію проведення комплексної оцінки, психолого-педагогічної допомоги дітям, кадрового забезпечення, управління діяльністю, ведення ділової документації, матеріально-технічну базу та фінансово-господарську діяльність.

Директора районного інклюзивно-ресурсного центру (РІРЦ) призначатимуть на конкурсній основі. Кількісний склад його фахівців визначать з урахуванням потреб адміністративно-територіальної одиниці,  територіальних особливостей, кількості дітей з особливими освітніми потребами. У проекті рішення районної ради передбачено штатний розпис із граничною чисельністю 12 одиниць. Педагогічне навантаження фахівців – 18 годин на тиждень для безпосередньої роботи з дітьми. Вони також повинні консультувати батьків або законних представників, педагогічних працівників, які братимуть участь в інклюзивному навчанні.

Комісія одобрила запропонований проект Статуту РІРЦ, зробивши декілька поправок, і рекомендувала внести до порядку денного 17 сесії районної ради питання про створення комунальної установи «Надвірнянський районний інклюзивно-ресурсний центр». Підтримала також проекти рішень інших сесійних питань.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!