Газета по-надвірнянськи
 

Обговорили майже чотири десятки питань

29 грудня 2017, 13:55 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 892 переглядів

У п’ятницю, 22 грудня ц. р., продовжила свою роботу ХІХ сесія обласної ради. На друге пленарне засідання президія обласної ради рекомендувала 37 проектів рішень.

Згідно з проектом порядку денного, депутати розглянули проект рішення «Про присвоєння почесного звання Героя України сотенному УПА Мирославу Симчичу» та обговорили низку звернень до центральних органів влади. Вони стосуються врегулювання на законодавчому рівні можливості справляння до обласного бюджету плати за землі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, захисту інтересів українських виробників сільськогосподарської продукції, оголошення 2018 року роком «Просвіти» в Україні та проголошення 2018 року Роком Справедливості в Україні.

Під час обговорення проекту рішення «Про спорудження спортивного комплексу (легкоатлетичного багатофункціонального манежу)» президія обласної ради рекомендувала сесії зняти з розгляду дане питання. У той же час рекомендовано до розгляду депутатського корпусу проект рішення «Про надання згоди на відновлення меж земельних ділянок на вул. Шухевичів, 16а та 21 у м. Івано-Франківську».

З метою раціонального використання коштів депутатам пропонується внести зміни до обласного бюджету на 2017 рік, а також до рішень, які передбачають фінансування природоохоронних заходів за рахунок обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Окрім цього, пропонується внести зміни до чотирьох обласних програм, заслухати інформацію про виконання двох програм та прийняти три нові.

Ключовим питанням другого пленарного засідання стало прийняття обласного бюджету на 2018 рік. Як відзначив голова обласної ради Олександр Сич, під час формування головного фінансового документа Прикарпаття в обласній раді проводили бюджетні слухання із головними розпорядниками коштів. Опісля проект рішення розглядали на всіх постійних комісіях обласної ради.

Депутати заслухали інформацію про результати діяльності органів прокуратури області за 11 місяців ц. р., про стан, ремонт та утримання автомобільних доріг на Прикарпатті. Разом з цим, звіт про свою роботу перед депутатським корпусом представила постійна комісія обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

На розгляд депутатського корпусу також запропонували план роботи обласної ради на 2018 рік, який, зокрема, передбачає проведення двох тематичних сесій – з питань соціальної політики та реформування освіти.

Обсяг обласного

бюджету на 2018 рік –

9,5 мільярдів гривень

Постійна комісія обласної ради погодила проект рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2018 рік», а депутатський корпус прийняв на другому пленарному засіданні ХІХ сесії обласної ради у п’ятницю, 22 грудня ц. р.. Згідно з ним обсяг обласного бюджету становитиме 9,5 мільярдів гривень. Це на 130% більше, порівняно з 2017 роком.

Як розповіла директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ірина Мацькевич, у головному фінансовому документі враховано зростання соціальних стандартів, зокрема, збільшення розміру заробітної плати, а також бюджетні запити головних розпорядників коштів. 90,5% фінансового ресурсу обласного бюджету складатимуть субвенції з державного бюджету, власні надходження обласного бюджету складуть 9,5% або 870 мільйонів гривень.

Найбільше видатків з обласного бюджету передбачено на галузі охорони здоров’я (42%) та освіти (31%). Левову частку цих коштів, за словами фінансиста, складуть субвенції з державного бюджету. Виключно за рахунок власних коштів обласного бюджету фінансуватимуть галузі культури і мистецтва (4%), фізичної культури і спорту (2%), соціальний захист і соціальне забезпечення (5%), інші видатки (15%).

«Наявний фінансовий ресурс обласного бюджету дозволив спрямувати достатньо коштів на реалізацію обласних програм. Якщо минулого року ми передбачали 362 мільйони гривень, то зараз закладаємо 440 мільйонів гривень. Також збільшено бюджет розвитку обласного бюджету до 42 мільйонів гривень. На ремонт і утримання доріг передбачено 14 мільйонів гривень», – розповіла Ірина Мацькевич. – У наступному році на ремонт та утримання доріг комунальної власності область отримає 278 млн. грн. із Дорожного фонду.

З початку наступного року з обласного бюджету фінансуватимуть чотири вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, а з першого вересня 2018 року їх кількість збільшиться до вісімнадцяти.

Врегулювали законодавство щодо орендної плати за землю

Депутати обласної ради звернулися до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо врегулювання на законодавчому рівні можливості справляння до обласного бюджету плати за землі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

«На сьогодні існує неузгодженість норм бюджетного та земельного законодавства, оскільки обласні ради, будучи орендодавцями земельних ділянок спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, укладаючи договори оренди землі, позбавлені важелів впливу на фінансово-бюджетне регулювання механізму сплати орендної плати на рівні обласного бюджету», – йдеться у зверненні.

Як пояснив голова обласної ради Олександр Сич, питання про врегулювання справляння орендної плати звучало під час робочих поїздок керівників обласної ради в райони нашої області. «Деякі лідери громад запитували, як отримувати гроші за оренду земель, де проходять мережі лінійних комунікацій. Відділ земельних ресурсів та раціонального природокористування виконавчого апарату обласної ради вивчив це питання. Виявляється, що ані обласне, ані районне керівництво раніше не були зацікавлені домагатися плати, бо ці кошти до відповідних рівнів бюджету не надходитимуть. Натомість орендну плату справлятимуть у місцевий бюджет громади, на території якої знаходяться мережі», – наголосив Олександр Сич.

Заступник голови обласної ради Сергій Басараб розповів, що до земель спільної власності територіальних громад області також відносяться землі лісогосподарського призначення, які перебувають у користуванні обласного комунального агролісогосподарського підприємства. На значній частині таких земель пролягають мережі лінійних комунікацій, навколо яких формуються спеціальні охоронні зони.

«Справляння плати за землі спільної власності територіальних громад області сприятиме збільшенню надходжень до обласного бюджету, які можна буде у подальшому спрямовувати для забезпечення реалізації спільних програм соціально-економічного розвитку, у першу чергу, для належного утримання майна спільної власності територіальних громад області», – відзначив Сергій Басараб.

За результатами обговорення цього питання більшість депутатів обласної ради підтримали звернення.

Сотенному УПА

Мирославу Симчичу – звання Героя України

Обласна рада порушила клопотання перед Президентом України про присвоєння почесного звання Героя України сотенному УПА Мирославу Симчичу («Кривоносу»). Відповідне звернення депутати прийняли на другому пленарному засіданні ХІХ сесії 22 грудня ц. р.

«Усе своє життя Мирослав Симчич поклав на вівтар боротьби за свободу і незалежність України. За свої переконання і діяльність перебував у в’язницях більше 32 років», – наголосив депутат обласної ради Василь Попович.

Він також додав, що за поданням обласної прокуратури 15 листопада 2017 року Косівський районний суд реабілітував Симчича-«Кривоноса». У 2008 році Мирославу Симчичу встановлено прижиттєвий пам’ятник у Коломиї, а 5 січня йому виповниться 95 років.

«Просимо врахувати незламність та великий особистий подвиг сотенного УПА та багаторічного політв’язня Мирослава Симчича-«Кривоноса», значення його постаті у боротьбі та утвердженні Української держави, повагу і визнання українського народу, яскравий приклад високого служіння нації і державі, а також самовіддану боротьбу за незалежність України та присвоїти Мирославу Симчичу звання Героя України», – йдеться у зверненні.

Прес-служба обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!