Газета по-надвірнянськи
 

Обнадійливий старт із добрими намірами

8 грудня 2017, 15:54 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 906 переглядів

попович

Такі початкові враження-оцінки перших організаційних сесій новообраних Ланчинської селищної і Переріслянської сільської рад ОТГ. І тільки реальна праця кожного члена громади, її влади та сприяння центральної влади місцевому самоврядуванню забезпечить успіх.

Характерними відмітинами сесій у Ланчині і Перерослі відповідно 30 листопада і 2 грудня стали повідомлення голів селищної і сільської виборчих комісій Наталії Андрушко та Ольги Маслій про результати-підсумки виборів селищного і сільського голів і 26-ти депутатів кожної із двох рад ОТГ. У Ланчині селищним головою із 6 кандидатів обраний Володимир Попович і 26 депутатів із 84 кандидатів, а у Перерослі – сільським головою Іван Мельник із 8-ми кандидатів і 26 депутатів із 67 кандидатів. Очільники цих виборчих комісій щиро подякували за працю у селищній, сільській та дільничних виборчих комісіях, її активу та членам, а також районній виборчій комісії за організацію виборчого процесу.

Учасники сесій вшанували хвилиною мовчання полеглих Героїв Небесної Сотні, а в Перерослі і передчасно померлого колегу-депутата Івана Гевкалюка (в/о №4). Обрані депутати і голови прийняли присягу. Володимир Попович у Ланчині присягав на Законі Божому (Біблії). Присягу виголосили найстарші за віком депутати Анна Христан у Ланчині і Богдан Сорочинський у Перерослі. Новообраний склад двох рад та учасників сесій благословили отці-парохи Тарас Щербатюк і Михайло Слободян УПЦ КП та отець-декан УГКЦ Василь Ткачук – у Ланчині, та отець-декан УГКЦ Василь Панівник і Андрій Луканюк (УАПЦ) – у Перерослі. Державний славень України ще раз нагадав високу патріотичну і державницьку місію кожного українця, а тим паче народного обранця.

У Ланчині на сесії був помітніший депутатський і владний десант: депутати обласної ради Михайло Іваночко та Юрій Голіней, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, керівник апарату РДА Микола Кравчук, депутати районної ради Андрій Крицький і Сергій Штогрин, начальники відділів РДА – освіти, депутат районної ради Степан Северилов і культури – Олександр Зварчук. У Перерослі – керівник апарату РДА Микола Кравчук, начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Степан Северилов, начальник відділу ведення Держреєстру виборців апарату РДА Мирослав Гільтайчук, представник громадської мережі «Опора» Тарас Олендій. Мабуть, кожного присутнього тут на сесії схвилювала пісня «Перерісль ти мій, для мене ти – єдиний» (слова учителя зарубіжної літератури Сергія Фесенка, музика – учителя музики Михайла Микитюка), яку виконала 6-класниця Діана Непеляк.

У Ланчині перша організаційна сесія селищної ради ОТГ завершила свою роботу, у Перерослі сесія продов­жить свою роботу на другому сесійному засіданні.

***

У своєму вступному слові Ланчинський селищний голова Володимир Попович відзначив, що він лишається вірним своїй передвиборній програмі, подякував виборцям, які голосували за нього, а також опонентам, котрі не дозволяли розслаблятися у ході передвиборної кампанії. «Я присягнув на Біблії і засвідчую повагу до всіх виборців і жителів Ланчина та Добротова. Ні собі, ні депутатам, ні членам виконкому, ні працівникам апарату не дам розслаблятися, а тільки вимагатиму самовідданої роботи», наголосив він. На його думку, варто відразу об`єднати і спрямувати зусилля депутатів усіх рівнів від Верховної Ради до селищної, політичних партій, громадських та релігійних організацій на вирішення насущних проблем – ремонту доріг, вуличного освітлення, мережі водовідведення і теплопостачання у соціальних і бюджетних закладах, підвищення рівня довіри до влади, визначення першочергових завдань громади та інструментів до їх виконання, адже йдеться про інтереси 10100 жителів Ланчина і Добротова. Переконаний, що ефективна демократія це є добре налагоджене місцеве самоврядування.


попович-і-біблія

За поданням селищного голови сесія затвердила структуру та штатну чисельність апарату Ланчинської селищної ради ОТГ та її виконавчих органів із 72-х працівників, до якої при необхідності можуть вноситися зміни. Зокрема, у керівництві ради і її виконавчого комітету передбачено 5 посадових осіб; у відділі бухгалтерського обліку та звітності – 7; у відділі загальної, організаційної та інформаційної роботи – 6; секторі з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами – 3; у відділі освіти, сім`ї та молоді – 5; у відділі культури, спорту, туризму та зовнішніх зв`язків – 5; відділі економічного розвитку, інвестицій та фінансів – 5; відділі архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та земельних відносин – 8; службі у справах дітей – 2; патронатній службі – 8; по одній посадовій особі – староста, радник селищного голови, юрист, діловод, спеціалісти з ведення кадрової роботи та з питань охорони здоров`я; центр надання адмінпослуг – 4; сектор соціального захисту населення – 3; муніципальна поліція (варта) – 5.

 Депутати таємним голосуванням більшістю голосів підтримали пропозицію селищного голови щодо обрання секретарем селищної ради депутата в/о №18 Надії Романівни Данилюк.

Сесія погодила обрання заступниками селищного голови Василя Івановича Іванішака та Михайла Івановича Греська, а також прийняла рішення про встановлення надбавок та преміювання і присвоєння 6-го рангу 4-ї категорії посадової особи місцевого самоврядування селищному голові.

Утворено 4 постійні комісії селищної ради: з питань фінансів, інвестицій та планування соціально-економічного розвитку (голова Василь Мельничук, депутат в\о №15); з питань земельних відносин, екології, будівництва, архітектури, ЖКГ та планування території (голова Василь Дячук, депутат в/о №10); з питань охорони здоров`я та соціальної політики, надання публічних послуг, учасників АТО (голова Василь Мельник, депутат в/о №26); з питань освіти, культури, туризму і спорту, етики, регламенту, захисту прав людини, законності і правопорядку (голова Надія Іваночко, депутат в/о №5).

ланчин

Прийнято рішення про реорганізацію Добротівської сільської ради шляхом приєднання до Ланчинської селищної ради ОТГ, яка є правонаступником Ланчинської селищної і Добротівської сільської рад, а також створена ліквідаційна комісія на чолі із заступником селищного голови Василем Іванішаком. До проведення перших виборів старости на території юрисдикції Ланчинської ОТГ обов`язки старости покладено на Михайла Мельника, який здійснював повноваження Добротівського сільського голови.

Запропоновано створити робочу групу з напрацювання проекту програми соціально-економічного розвит­ку Ланчинської ОТГ на 2018 рік, розробити проекти регламенту селищної ради ОТГ та положення про постійні комісії і про старосту. Ці та інші питання розгляне уже наступна друга сесія селищної ради.

При розгляді питання «Різне» депутат Марія Яворська звернула увагу на потребу ліквідувати неякісний ремонт на одній із ділянок дороги. Депутат Наталія Яремин висловилась за вирішення проблеми із системою каналізації у ЗОШ І-ІІ ст., а Василя Дячука непокоїть недотримання безпечності при підвезенні учнів до цієї школи; Василь Мельник озвучив спектр питань, пов`язаних з налагодженням роботи реформованого центру надання первинної медичної допомоги (з цього питання буде проведена окрема нарада); Івана Петруняка турбує стан вуличного освітлення у Добротові, а депутата Романа Кузьмина – дотримання графіка роботи медпрацівниками Ланчинської поліклініки. Тетяна Дикан озвучила проблему щодо звернення батьків про забезпечення шкільним автобусом. Однією із проблем у селищі залишається ремонт моста та законний забір гравію, а також проблема питної води. Володимир Попович закликав депутатів не просто озвучувати проблемні питання життєдіяльності громади, але й подавати пропозиції щодо їх вирішення, наголосивши що до кожного запиту чи питання треба підходити дуже зважено й об`єктивно кожному депутату і відповідній депутатській комісії.

***

На сесії у Перерослі сільський голова Іван Мельник запропонував працювати за тимчасовим регламентом сільської ради. За його поданням депутати обрали секретарем сільської ради ОТГ Любов Георгіївну Гук (депутат в/о № 22), яка досі працювала секретарем Переріслянської сільської ради. Сесія вирішила погодити на посаду першого заступника сільського голови ОТГ Василя Івановича Непеляка, який досі працював Переріслянським сільським головою, а на посаду заступника сільського голови ОТГ Василя Івановича Гринчака (дотепер – пенсіонер, має багаторічний досвід праці у правоохоронних органах).

Перерісль

За поданням сільського голови Івана Мельника сесія утворила 5 постійних депутатських комісій: з питань прав людини, законності, депутатської діяльності (голова Микола Федорко, депутат в/о №9, він же очолив і лічильну комісію); з питань планування фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (голова Михайло Рубінський, депутат в/о №26); з питань промисловості підприємств, сфери обслуговування, ЖКГ, комунальної власності, містобудування, будівництво, земельних відносин та охорони природи (голова Руслан Абрат, депутат в/о №19); з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури та спорту (голова Оксана Бойко, депутат в/о №7); з питань охорони здоров`я та соціального захисту населення (голова Ірина Жидак, депутат в/о №17).

Затверджена також  структура і чисельність апарату сільської ради та її виконавчих органів із 59 працівників: керівництво сільської ради та виконкому – 5; відділи: загальної та організаційної роботи – 10; фінансів, економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності – 4; бухгалтерського обліку та звітності – 7; земельних відносин, екології, комунальної власності – 7; соціального захисту населення – 3; освіти, молоді і спорту, туризму та культури – 7; служба господарського забезпечення – 7; центр надання адміністративних послуг – 6; в. о. старости – 3.

Сесія прийняла рішення про ліквідацію органів місцевого самоврядування територіальних громад, що об`єдналися у Переріслянську сільську раду ОТГ, і про припинення їх діяльності як юридичних осіб. Для цього створена ліквідаційна комісія, яку очолив сільський голова Іван Мельник. Переріслянська сільська рада ОТГ є правонаступником всіх прав, обов`язків, зобов`язань та діяльності 4-х сільських рад, які діяли до об`єднання – Переріслянської, Гаврилівської, Волосівської і Фитьківської.

Виконання обов`язків старост сіл Гаврилівка, Волосів і Фитьків покладено рішенням сесії на дотеперішніх сільських голів відповідно Гаврилівського – Василя Грицяка, Волосівського – Володимира Бариляка і Фитьківського – Марію Дмитрук.

масовка

Закриваючи перше засідання першої сесії, сільський голова Іван Мельник висловив вдячність за активну участь і підтримку, а також роз`яснювальну роботу щодо утворення об`єднаної територіальної громади голові Ради старійшин с. Переросля Василеві Ерстенюку, дотеперішнім сільським головам Переросля і Фитькова Василеві Непеляку і Марії Дмитрук, підприємцю Василеві Гараздюку, а також Василеві Папірнику. Водночас він підкреслив важливу роль кожного з нинішніх 25 обраних депутатів сільської ради ОТГ, як активних представників 4-х сільських громад Переросля, Гаврилівки, Волосова і Фитькова, котрі, як добре зерно, мають дати щедрі сходи. Треба забути політичні і партійні амбіції. Нас має об`єднувати спільний інтерес громади. Нам належить вирішувати насущні, буденні, приземлені проблеми наших жителів і виборців. Ніхто чужий не приїде і не зробить замість нас. Крига недовіри і байдужості, мовляв, за моїм парканом мене нічого не цікавить, має розтанути. Велику надію покладаємо на сільську інтелігенцію, передусім, освітян, культмистецьких і працівників охорони здоров`я, священнослужителів і релігійні громади.

усі

Особливу увагу сільський голова Іван Мельник звернув на потребу і нинішній обов`язок – толерантно, по-дружному, по-родинному – роз`яснювати і запрошувати до розмови щодо потреби приєднання до Переріслянської об`єднаної територіальної громади жителів і виборців 4-х сусідніх сіл – Тисменичан, Лісної Тарновиці, Камінного і Цуцилова (таку пропозицію, до речі, висловив голова Ради старійшин Переросля Василь Ерстенюк). Зараз Переріслянська ОТГ об`єднує у чотирьох селах 8314 жителів або 54,8 відсотка, а в Тисменичанах, Лісній Тарновиці, Камінному і Цуцилові проживають 6850 жителів. За словами сільського голови, на другому засіданні першої сесії буде запропоновано відповідне звернення з цього питання до жителів згаданих чотирьох сіл. Зараз потрібні сильні, багаточисельні громади, які, як показує перший досвід, є набагато успішнішими, ніж малочисельні.

***

На перший погляд, видається, що перші організаційні сесії новообраних Ланчинської селищної і Переріслянської сільської рад об`єднаних територіальних громад вирішували і прийняли офіційні своєрідні «статистично-казенні» рішення, у котрих може й зразу не відчувається вирішення чи окреслення напряму на таке вирішення проблемних господарсько-економічних питань їх життєдіяльності. Однак і за прийнятими рішеннями, і у запитах та пропозиціях депутатів і новообраних керівників рад, і в логічному контексті ходу сесій відчувається прагнення кожного депутата і голови якнайналежніше послужитися новоутвореним об`єднаним громадам, жителям своїх селища і сіл.

Процес утворення ОТГ незакінчений, він перебуває у стадії творення. У неділю, 24 грудня, відбудуться вибори Делятинського селищного голови і депутатів Делятинської селищної ради ОТГ, які, безсумнівно, засвідчать вибір жителів Делятина, Чорних Ослав, Чорного Потоку і Заріччя і їх прагнення жити і працювати в новоутвореній об`єднанійгромаді. Очевидно, такі новітні кроки у місцевому самоврядуванні не обминуть проблемні ситуації. Але віриться, що бажання наших краян, підкріплене досвідом уже діючих ОТГ у нашій області й Україні, втілюватиметься у конкретні господарські і соціальні проекти.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!