Газета по-надвірнянськи
 

«Отченаш неба» Галини Христан

15 грудня 2017, 16:05 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 550 переглядів

У центральній райбібліотеці відбулася творча зустріч із нашою краянкою – письменницею, новелісткою Галиною Христан та презентація її нової книги «Отченаш неба». Книга видана в Івано-Франківську у видавництві «Місто НВ» у серії «Бібліотека спілки» за сприяння Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа та підтримки Івано-Франківської міської ради.

Христан-і-Грушецька

У нововидання увійшли новели, гумористичні оповідання, есе, поезія. Книга Галини Христан захоплює читача своєю щирістю, життєвою правдою, змушує задуматись над вічними істинами, зачаровує світлим гумором. В її новелах відчуваємо любов до рідного краю, до рідного слова, до людей і всього сущого. Книга цікава, актуальна, потрібна. Складається вона з різних за тематикою розділів. У перших розділах книги йдеться про минуле і сучасне відлуння сорокових років, події у зоні АТО (авторка не могла обминути тему війни). Назва книги – це молитва «Отченаш неба» за героїв, котрі загинули та воїнів, які сьогодні захищають рідну землю від ворога на Сході України.

Христан

Галина Христан працює понад чотири десятиліття у бібліотеці с. Саджавка. Вона – член Національної спілки письменників України із 2005 року, Надвірнянської літературної студії «Бистрінь» із 1987-го, почесний член Всеукраїнського літоб`єднання «Радосинь» (Київ). Лауреат І та ІІ Всеукраїнського фестивалю гумору і сатири у Києві, районної літературної премії ім. Надії Попович, Всеукраїнського конкурсу УБА на кращий художній твір про бібліотеку. Автор шести прозових книг «Старий і кіт», «Я вернуся», «Великоднє чудо», «Білий острів», «Вірність» та «Отченаш неба».

Про творчість письменниці та її нову книгу розповіла ведуча заходу, завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Галина Христан згадувала цікаві історії зі свого життя, читала свої новели із кожного розділу книги, а також поезію. Із виданням нової книги її вітали друзі з літстудії «Бистрінь» поетеси Мирослава Гордєєва, Марія Єрмакович, Люба Василик та юна Ірина Шкрумеляк, завідувач шкільної бібліотеки Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Любов Андрійович, а також автор верстки книги «Отченаш неба» Олег Савчук, які високо оцінили творчість письменниці, котра очищає людські серця, робить їх добрішими і людянішими. Редактор газети «Народна Воля» Іван Гриджук слушно зауважив, що творчість Галини Христан, як духовний бальзам нашої християнської моралі, заслуговує на здобуття обласної премії ім. Василя Стефаника. Директор ЦРБ Галина Волошин побажала колезі і письменниці життєдайних сонячних днів, творчого натхнення, успіхів на літературній ниві. До привітань Галини Христан з виходом нової книги долучилися колеги по роботі – бібліотекарі. Тепло сприйняли присутні пісенні вітання для письменниці від Віктора Чудновського.

Інф. Надвірнянської ЦРБ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!