Газета по-надвірнянськи
 

Півтора години у Кришталевій печері

15 грудня 2017, 16:17 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 382 переглядів

Наближаються Різдвяні канікули. Для багатьох школярів канікулярний період – омріяний час для подорожей, пізнання світу і рідної країни.

Школярі Стримбівської школи і досі живуть спогадами про відпочинково-пізнавальні поїздки у м. Чернівці, а ще Тернопільщину, яка славиться Кришталевою печерею у с. Кривче Борщівського району. Від екскурсовода дізналися, що ця печера – геологічна пам`ятка природи загальнодержавного значення. Відкрив її монах єзуїтського ордену Габріель Жанжитський. Саме у виданій ним у 1721 р. книзі вперше згадано печеру.

Нині досліджена її довжина – 23 км. У всі пори року тут стабільна температура +10,6 оС. Тому приймають відвідувачів цілорічно. Туристичний маршрут протяжністю два з половиною кілометри освітлений і розрахований на півтори години. І діти, і дорослі захоплено розглядали стіни, які виблискують різними гіпсами, нагадуючи листя папороті, химерні нарости у вигляді сови, слона, ящірки та ін. «Кришталевою» її називають через те, що стіни місцями покриті кристалами рожевого, білого та кремового кольорів.

Довідались стримбівчани про рекреаційне та лікувальне значення печери, помолились у капличці біля її входу, полюбувались водоспадом у Червонограді, побували й в інших історичних місцях поблизу.

Таких же гарних вражень бажають і всім ровесникам, особливо у нинішню передріздвяну пору.

Вл. інф. 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!