Газета по-надвірнянськи
 

Постала Чернівецька єпархія УГКЦ

1 грудня 2017, 13:35 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 144 переглядів

У суботу, 18 листопада, відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ створено Чернівецьку єпархію, виокремивши її з Коломийсько-Чернівецької єпархії. Під час Архиєрейської Літургії Глава УГКЦ Святослав Шевчук увів владику Йосафата Мощича, Єпископа-помічника Івано-Франківської Архиєпархії на престол Правлячого єпископа новоствореної Чернівецької єпархії у прокатедральному соборі єпархії Успіння Пресвятої Богородиці у Чернівцях.

єпархія

Співслужили Главі Церкви Апостольський Нунцій в Україні, владики Синоду єпископів УГКЦ та представник Римо-Католицької єпископської конференції Румунії владика Петру з міста Яссе. Новостворена єпархія належатиме до Івано-Франківської митрополії УГКЦ. Осідком єпархіального єпископа стали Чернівці, а єпархіальною кафедрою – згаданий собор в обласному центрі Буковини.

Християнство на Буковинських землях своїм корінням сягає найдавніших княжих часів. Із 1303 року терени Буковини належали до Галицької Митрополії та активно християнізувалися за слов`янсько-візантійським обрядом. У 1812 році у Чернівцях офіційно заснована перша на Буковині греко-католицька парафія.  У 1940-му у Буковині проживало близко 30 тисяч вірних греко-католиків. У 1946-му комуністи заборонили греко-католицькі Богослужіння, а всі церкви закрили або ж передали православній церкві московського патріархату. На початку 1990-го Єпископ Павло Василик відправив у Чернівцях першу після Львівського псевдособору публічну греко-католицьку Літургію, а в жовтні наступного року свій пастирський візит до міста здійснив кардинал Мирослав-Іван Любачівський.

1993 року утворено Коломийсько-Чернівецьку єпархію УГКЦ, першим єпископом якої став владика Павло Василик. У 2006-му створено Буковинський вікаріат Коломийсько-Чернівецької єпархії у складі Вижницького і Чернівецького деканатів. Храм Успіння Пресвятої Богородиці у Чернівцях набув статусу прокатедрального собору єпархії. Багато праці до розбудови вікаріату й духовного життя у Чернівцях доклав о. Валерій Сиротюк.

Глава Церкви Блаженнійший Святослав згадав присутнього у храмі владику Тараса Сеньківа, який у часи виходу з підпілля УГКЦ як священик першим зайшов до цього храму і відправив першу Літургію в храмі Успіння Пресвятої Богородиці, а також свого духовного наставника блаженної пам’яті отця Михайла Косила із Дори, й свої відвідини цього храму у грудні 1993 року.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!