Газета по-надвірнянськи
 

Про фінансування важливих соціальних об’єктів

1 грудня 2017, 13:24 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 91 переглядів

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат України Юрій Дерев’янко подав свої пропозиції до законопроекту № 7000 про Держбюджет на 2018 рік, якими пропонує профінансувати ключові соціальні об’єкти в Івано-Франківщині.

За словами Юрія Дерев’янка, запропонований урядом бюджет на наступний рік  вбиває місцеве самоврядування та робить крок назад у реформі децентралізації.

«Цей бюджет є бюджетом централізації, а не децентралізації, якщо подивитись на цифри і факти, які в ньому закладені», – заявив  депутат. Він нагадав, що, коли в Україні відбувався перехід до ОТГ, усі кошти освітньої та медичної субвенцій мали йти із Держбюджету напряму до бюджетів громад.

«У цьому бюджеті ми бачимо, що ці кошти спрямовують не напряму, а через обласні державні адміністрації, через обласні бюджети. Це стандартна практика, коли є бажання конт­ролювати чужі гроші», — обурився Дерев’янко.

Депутат пропонує виділити 14 млн. гривень на реконструкцію школи у с. Чорний Потік Надвірнянського району та 25 млн. грн. – на будівництво спортивного басейну у Надвірній та кошти на будівництво дитячого садка у с. Білі Ослави і добудову шкіл у Заріччі та Биткові. На думку народного депутата, з держбюджету необхідно виділити 72658,825 грн. на будівництво полігону ТПВ і сміттєсортувальної лінії в урочищі «Чобіток» у м. Надвірна та 25 953,423 тис. грн. на облаштування системи водовідведення і водопостачання житловому масиву у мікрорайоні вулиць Комунальна-Мельничука у м. Надвірна.

По Яремчанській міській раді депутат пропонує профінансувати школи №1, 2, 3 у місті Яремче, а також нагальні потреби шкіл у Микуличині, Татарові, Ворохті, Яблуниці. Дерев’янко вважає за необхідне виділити 200 тис. грн. на облаштування системи водовідведення у с. Яблуниця та каналізацію у Ворохті (проектно-кошторисна документація –  450 тис. грн., виконання будівельних робіт – 50 млн. грн). На думку депутата, коштів потребує і каналізація у місті Яремче (134 907 017 грн.);

Фінансувати ВНЗ I-II рівнів акредитації виключно за рахунок коштів обласних бюджетів, а не місцевих.

Також народний депутат пропонує: збільшити обсяг освітньої субвенції на 4,5 млрд. грн, а медичної субвенції – на 20,3 млрд. грн.; а також передбачити: прямі міжбюджетні відносини з усіма об’єднаними територіальними громадами, в яких відбулися перші вибори у 2017 році, та окремі субвенції з держбюджету місцевим бюджетам – 2,5 млрд. грн. на забезпечення якісного надання послуг, гарантованих державою;  7,3 млрд. грн. – на погашення заборгованості з різниці у тарифах на ЖКП; 12 млрд. грн. – на погашення підприємствам теплокомуненерго нарахованих НАК «Нафтогаз України» штрафів і пені.

Юрій Дерев’янко звернувся до голови парламентського Бюджетного комітету Андрія  Павелка із пропозиціями до законопроекту 7116 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», якими, зокрема, пропонує врахувати кошти при формуванні ОТГ.

Нагадаємо, що 14 листопада Верховна Рада підтримала постанову «Проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік» №7000- П. Юрій Дерев’янко проголосував проти цього законопроекту, інформує прес-служба народного депутата України Юрія Дерев`янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!