Газета по-надвірнянськи
 

Про підтримку звернення Верховинської районної ради

1 грудня 2017, 13:58 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 485 переглядів

Рішення шістнадцятої сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання від 23 листопада 2017 р. (№ 456-16/2017).

Розглянувши звернення Верховинської районної ради, відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада вирішила:

1. Підтримати звернення Верховинської районної ради щодо недопущення реалізації Стратегії реформування лісової галузі.

2. Рішення надіслати Президенту України Порошенку П. О., Голові Верховної Ради України Парубію А. В., Прем’єр-міністру України Гройсману В. Б., Міністру аграрної політики і продовольства України Кутовому Т. В., заступнику голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондару В. Н., народним депутатам України Солов’ю Ю. І., Дерев’янку Ю. Б., голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації Гончаруку О. Р., голові Івано-Франківської обласної ради Сичу О. М. та Верховинській районній раді.

Голова районної ради І. М. Гурмак.

 

Президенту України

Порошенку П. О.

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

Міністру аграрної політики і продовольства України

Кутовому Т.В.

Заступнику голови Державного агентства лісових ресурсів України

Бондару В. Н.

Народному депутату України

Солов’ю Ю. І.

Народному депутату України

Дерев’янку Ю.Б.

Голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Гончаруку О.Р.

Голові Івано-Франківської обласної ради

Сичу О.М.

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Верховинської районної ради Івано-Франківської області, глибоко стурбовані схваленою Кабінетом Міністрів України 15.11.2017 р. Стратегією сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року (надалі – Стратегія) і неодноразово звертались до Вас врахувати наші пропозиції при реформуванні лісової галузі. Верховинський район – високогірний, 79 відсотків території вкрито лісами, і з цим пов’язана століттями сформована господарська діяльність жителів району. Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 року всупереч позиції фахівців, думки територіальних громад, кулуарно схвалив Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року, яка передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення суб’єкта господарювання з корпоративними правами, фактично акціонерної компанії, що передбачає подальшу можливість приватизації лісів. Організація єдиної господарської структури, тобто схваленої Урядом Стратегії акціонерної компанії, буде мати незворотні наслідки для України, регіонів та Верховинського району – можливу приватизацію державних лісів, монополізацію ресурсу та банкрутство деревообробного сектору, погіршення санітарного стану лісів, зубожіння сільського населення внаслідок масового скорочення штату лісогосподарських підприємств, втрату кваліфікованих спеціалістів тощо. На сьогодні Верховинський і Гринявський державні лісогосподарські підприємства, Верховинський районний лісгосп та суб’єкти підприємницької діяльності лісової галузі району є головними бюджетоутворюючими підприємствами, основними платниками податків та роботодавцями у сільських місцевостях високогірного Верховинського району. Підприємства та підприємці лісової галузі працюють стабільно. Оптимізація управління призведе до скорочення штату підприємств, що сприятиме зростанню соціальної напруги. Ліквідація таких підприємств призведе до втрати кваліфікованих працівників і міграцію трудових ресурсів до країн Європи.

Вважаємо помилкою при реформуванні лісової галузі ліквідацію усіх лісгоспів як юридичних осіб на базі існуючих лісогосподарських підприємств, створення єдиного господарського суб’єкта з централізацією усіх фінансових надходжень, монополізацією права на реалізацію продукції лісу та послуг, що суперечить курсу на децентралізацію влади. Внаслідок таких непродуманих дій прибуткова галузь поставлена у невизначеність. В результаті, усі податки, відрахування не залишаться у районі, а отже територіальні громади будуть позбавлені фінансового забезпечення. Ми повинні реформувати галузь, вивчаючи досвід передових країн світу – Австрії, Болгарії, інших держав, які добре господарюють у лісах. В Україні повинна існувати інституційна база для рівноправного функціонування державної, комунальної та приватної форм власності на ліси. Наші господарі з покоління в покоління передають землю, пасовища, де земля вкрита лісом, що забезпечує повноцінне господарювання.

Тому вимагаємо прислухатися до професійної лісової спільноти та громадськості, не допустити проведення економічно та юридично не обґрунтованих реформ, які призведуть до повної руйнації галузі і гірського Верховинського району, дати можливість нам, горянам, жити тут і мати можливість чесно заробляти кошти, використовуючи лісові ресурси та побічну сировину. Реформування потрібно проводити з урахуванням інтересів місцевих громад лісових районів. Впровадити у практику організації ринку деревини проведення місцевих, обласних та загальних торгів. Ні в якому разі не допускати проведення електронних торгів, які залишили по собі шлейф негативної практики для суб’єктів господарювання, які розміщені в сільській та гірській місцевості. Ми не маємо права знищити лісогосподарські підприємства, їхні трудові колективи, місцеві деревообробні підприємства. Треба надати право лісівничому та експертному загалу відпрацювати вибір моделі реформування з врахуванням усіх можливих ризиків, врахування потреб гірських, залежних від лісової галузі, районів. Гуцули-верховинці з покоління в покоління передають любов до природи, лісу, бережно і раціонально вміють використовувати деревину, і тому громади мають впливати на лісогосподарську діяльність, використання побічної сировини, яка є в лісах і повинна використовуватися для забезпечення потреб горян. Враховуючи вищенаведене, вимагаємо не допустити реалізацію даної Стратегії, яка була схвалена кулуарно, таємно, та вжити вичерпних заходів щодо її перегляду та проведення широкого громадського обговорення.

Прийнято на позачерговій чотирнадцятій сесії Верховинської районної ради

VIІ демократичного скликання 20 листопада 2017 р.

Підтримано на шістнадцятій сесії

Надвірнянської районної ради сьомого скликання

23 листопада 2017 р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!