Газета по-надвірнянськи
 

Про звернення районної ради

1 грудня 2017, 13:57 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 462 переглядів

Рішення шістнадцятої сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання від 23 листопада 2017 р. (№ 434-16/2017).

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

1. Схвалити звернення районної ради до Кабінету Міністрів України, народним депутатам України від Івано-Франківської області, Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської обласної державної адміністрації щодо збільшення міжбюджетних трансфертів із державного бюджету районному бюджету на фінансування видатків з оплати праці працівників бюджетних установ.

2. Рішення надіслати Кабінету Міністрів України, народним депутатам України від Івано-Франківської області, Івано-Франківській обласній раді, Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

Голова районної ради І. М. Гурмак.

Кабінету Міністрів України

Народним депутатам України

від Івано-Франківської області

Івано-Франківській обласній раді

Івано-Франківській обласній

державній адміністрації

ЗВЕРНЕННЯ

У черговий раз Надвірнянська районна рада звертається із клопотанням до Вас  про вирішення питання щодо виділення коштів державного бюджету на  оплату заробітної плати працівникам бюджетних установ району на 2017 рік.

Понад 96 відсотків загального обсягу призначень бюджетних установ на 2017 рік  складають видатки  за захищеними статтями бюджету, що ускладнює механізми оперативного вирішення проблемних питань соціального характеру шляхом перерозподілу інших видатків. Із районного бюджету утримуються усі заклади освіти (школи, дитячі садки, навчально-виховні комплекси, міжшкільні комбінати), заклади охорони здоров’я і культури. Сільські, селищні та міський бюджет не є складовою районного бюджету.

Відповідно до статті 99 Бюджетного кодексу України для районного бюджету розраховують базову чи реверсну дотації (лише за податком на доходи фізичних осіб). Для проведення розрахунку обсягів дотацій застосовують такі показники:

– чисельність населення (опирається на офіційну звітність Державної служби статистики України щодо наявного населення на початок року, який передує плановому – при визначенні обсягу базової дотацій на 2017 рік беруть показники за станом на 01.01.2016);

– надходження податку на доходи фізичних осіб у частині, що зараховують до  відповідного бюджету (для районного бюджету – це 60%) за останній звітний період (для бюджету на 2017 рік враховують надходження за 2015 рік);

– індекс податкоспроможності бюджету (визначають як співвідношення надходжень податку на  доходи фізичних осіб на  одного жителя за означеним бюджетом до визначеного такого ж середнього показника по Україні). Базову дотацію отримують місцеві бюджети з рівнем надходжень податку на доходи фізичних осіб на одного жителя нижче 0,9 середнього показника по Україні (тобто 80 відсотків складової, необхідної до рівня показника 0,9).

Механізм розподілу, що проводить Міністерство фінансів України, освітньої та медичної субвенції, додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих із державного бюджету видатків з утримання закладів освіти, культури та охорони здоров’я не забезпечує повністю покриття видатків з оплати праці.

Протягом бюджетного року із перевиконання районного бюджету, що становило 13672,0 тис. грн., на  захищені статті бюджету спрямовано 8228,0 тис. грн., у тому числі на заробітну плату – 7280,0 тис. грн., оплату енергоносіїв – 948,0 тис. грн.

Незабезпеченість до кінця бюджетного року з оплати праці із нарахуваннями бюджетних установ, яких фінансують із районного бюджету, становить 23368,3 тис. грн., у тому числі установ освіти – 15677,0 тис. грн., установ культури – 2146,1 тис. грн., закладів охорони здоров’я  – 5545,2 тис. грн.

Виходячи із наведеного, з метою недопущення виникнення просроченої кредиторської заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ просимо збільшити міжбюджетні трансферти з державного бюджету районному бюджету на фінансування видатків з оплати праці працівників бюджетних установ району у сумі 23368,3 тис. грн.

Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку у вирішенні даного питання.

Схвалено на шістнадцятій сесії Надвірнянської районної ради

сьомого скликання 23 листопада 2017 р. 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!