Газета по-надвірнянськи
 

Щедра передріздвяна допомога бійцям

29 грудня 2017, 13:39 | Рубрика: В обороні держави, Духовність Версія для друку Версія для друку 510 переглядів

Цьогорічної передостанньої грудневої суботи у церковній резиденції гірського села Білі Ослави, половину якої займає Музей Марійки Підгірянки, уже вдруге провели вечорниці для фронту, на яких дзвеніли колядки і ліпили вареники для наших військових захисників на сході України.

Цього разу в оновленій по-сучасному кімнаті-кухні священичого будинку, якому вже більше ста років, знову згуртувалися членкині клубу «Сучасниця» при сільській бібліотеці та керівники гурткової роботи зі своїми вихованцями Ланчинського центру дитячої та юнацької творчості при Білоославській ЗОШ І-ІІІ ст. імені Марійки Підгірянки (після реорганізації із січня наступного року білоославські гуртківці перейдуть у підпорядкування Надвірнянського районного ЦДТ). А ще підставили плече допомоги учасники хору Горішної церкви, сільський осередок Конгресу Українських Націоналістів та небайдужі односельчани. Того дня  зліплено шість тисяч вареників зі смачною начинкою, вкритих запашними шкварками.

Світлина-Юрія-Левицького

Опісля за великим столом, на якому парували вареники, освячені молитвою і водою о. Василем Ужитчаком, разом із білоославцями заколядували «Дивная новина» і «Нова радість стала» й ветерани теперішньої російсько-української війни, нині волонтери з Надвірної Юрій Остапчук і Андрій Левицький.

Присутні оглянули постійно діючу  виставку експонатів, присвячених Героям Майдану і Донбасу, на другому поверсі Музею, а з рук його завідувача, автора цих слів отримали кольорову листівку «На згадку про Білі Ослави – рідне село Марійки Підгірянки» – нашої славетної землячки, на літературних творах якої воскресала Україна.

Жителі Білих Ослав як можуть і чим можуть допомагають неньці Україні з перших кривавих днів – від Майдану й агресії на українському сході. Два тижні перед цими «Вечорницями» Білоославський сільський голова Микола Щербюк і наш нещодавно мобілізований танкіст-атовець Роман Ванджура зібрали серед односельчан велику кількість теплих речей і продуктів харчування та 12 кубометрів пиломатеріалів для укріплення бліндажів й опорних пунктів однієї з військових бригад на сході.

Цьогорічного свята Миколая тішилися подарунками не тільки чемні діти- парафіяни двох білоославських храмів УПЦ КП, але й маленькі господарі Надвірнянського обласного будинку дитини, які їм підготували доброзичливі горяни.

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

Член НСЖУ,

с. Білі Ослави.

Світлина Юрія Левицького.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!