Газета по-надвірнянськи
 

XVI сесія районної ради: тривала, дискусійна і результативна

1 грудня 2017, 13:52 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 624 переглядів

(Продовження. Початок у № 129-131 від 24 листопада ц. р.)

Власне ці три ознаки стали характерними для шістнадцятої сесії районної ради, що відбулася 23 листопада ц. р. Напружено депутати працювали майже до 18-ї години. Як ніколи раніше, традиційні, здавалось би, питання порядку денного цього разу викликали не лише жвавий обмін думками, але й гарячі обговорення, не позбавлені емоцій, суворі оцінки реалій, відверту незгоду по деяких позиціях, безкомпромісне відстоювання власної думки, що, зрештою, і породжувало час від часу гострі дискусії. Однак, це не стало на заваді прийняття важливих рішень, пошуку шляхів до компромісів та порозуміння.

Виборці можуть бути спокійними за своїх районних обранців. Депутати працювали не на «піар», а на результат, який згодом відчують краяни.

Одним із дієвих методів привернути увагу на сесії й активізувати розв`язання тієї чи іншої проблеми є

Оголошення депутатських запитів і звернень

Ігор Писклинець оприлюднив звернення до Надвірнянського відділу поліції, в якому вимагає розслідувати і покарати винних у підпалі автомобіля кандидата на посаду Ланчинського селищного голови об`єднаної територіальної громади. Сергій Штогрин у своєму запиті порушив проблему відсутності достатньої кількості попереджувальних знаків на ремонтних дорогах, внаслідок чого збільшилась аварійність. Інший його запит стосується ходу виконання рішення районної ради «Про переведення Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 і №2 та районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді на альтернативне теплопостачання». Водночас у своїх наступних двох зверненнях депутат клопочеться про виділення коштів, які треба передбачити у районному бюджеті, на ремонт даху другого корпусу Стримбівської ЗОШ І-ІІ ст. та для придбання коагулятора у хірургічне відділення центральної райлікарні. Спільне звернення Василя Білоуса та Сергія Штогрина стосується облаштування водогону у ДНЗ «Дзвіночок» с. Красна.

Іванна Савчук у своєму запиті просить врегулювати ситуацію з орендарями приміщень на вул. Сірика у Надвірній, котрі незгодні з вартістю оренди. Ігор Голіней озвучив запити щодо виділення коштів для завершення робіт у Саджавському будинку культури, а також для встановлення пам`ятного хреста на місці загибелі вояків УПА (між Цуциловом і Перерослем). Запит Миколи Гусака стосується виділення коштів на заміну 49 вікон у Тисменичанській ЗОШ І-ІІІ ст. та облаштування вуличними тренажерами спортивного майданчика для занять юних тисменичанців атлетичною гімнастикою. Ще в одному запиті депутат укотре порушує актуальну проблему пасажирських автоперевезень. Микола Сенатович у запиті порушує питання необхідності включити у Програму соціально-економічного розвитку району співфінансування будівництва клубу та сільської ради у Пасічній, а також виділення коштів на заміну електрокабелів у Пасічнянській ЗОШ І-ІІІ ст., придбання 15 парт для учнів 1-4 класів цієї школи та для вирішення питання ремонту актового залу місцевого клубу. У зверненні депутат вимагає роз`яснень критеріїв, за якими визначають об`єкти першочергового фінансування з районного бюджету.

Спільний запит Романа Кузюка та Андрія Гуцька стосується включення ремонту дороги Надвірна – Бистриця у перелік об`єктів, що фінансують із Фонду регіонального розвитку. Роман Кузюк озвучив запит щодо ремонту ДНЗ у Зеленій та виділення коштів для придбання котла у тамтешню сільську лікарську амболаторію. Андрій Гуцько у запиті переймається придбанням автобуса для перевезення учнів із віддаленого урочища Климпуші до Бистрицької ЗОШ І-ІІІ ст. Привести пристрій примусового зменшення швидкості («лежачий поліцейський») до стандартів у с. Пнів вимагає у своєму запиті депутат Андрій Томин. Сергій Волошин у зверненні клопочеться про встановлення спортмайданчика зі штучним покриттям у Лоєвій та придбання для місцевої школи шести спеціальних дощок. Прозвучав запит Володимира Мандзюка щодо негайного ремонту автодороги, що проходить через село Молодків.

Не дорахуються коштів

Зі звітом районної державної адміністрації про виконання бюджету за дев`ять місяців 2017-го виступив начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк. За 9 місяців ц. р. надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 825718,8 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 730815,7 тис. грн., у т. ч. базова дотація – 59440,6 тис. грн., додаткова дотація з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих із державного бюджету місцевим бюджетам видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 26098,1 тис. грн., освітня субвенція – 155517,2 тис. грн., медична субвенція – 77177,9 тис. грн., субвенції з державного бюджету та місцевих бюджетів – 412581,9 тис. грн.

Надходження доходів загального фонду районного бюджету (без врахування трансфертів) склали 89839,7 тис. грн.

До спеціального фонду (без врахування трансфертів) надійшло 5063,4 тис. грн. Це, в основному, власні надходження бюджетних установ районного підпорядку вання.

Планові показники доходів загального та спеціального фондів виконані за всіма видами надходжень.

Основним платежем до районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Питома вага цього податку в загальній сумі надходжень складає 99,5 відсотка. За звітний період надійшло 89436 тис. грн. цього податку (99,7 відсотка). Виконання до річних уточнених призначень – 69,7 відсотка.

Видатки загального та спеціального фондів районного бюджету проведено у сумі 815518,4 тис. грн., що складає 95,7 відсотка до призначень дев’яти місяців ц. р.

Видатки соціального спрямування у видатках загального фонду складають 98,7 відсотка, з них на утримання установ освіти – 31 відсоток (244382,1 тис. грн.), охорони здоров’я – 10,7 відсотка (84195,3 тис. грн.), культури – 3,5 відсотка (27691,3 тис. грн.), видатки соціального захисту та соціального забезпечення – 54,6 відсотка (430909 тис. грн.).

Фінансування усіх розпорядників коштів районного бюджету здійснювалося в умовах посилення фінансово-бюджетної дисципліни, виконання заходів економного, раціонального використання бюджетних коштів та першочергового фінансування видатків на оплату праці та інших захищених статей видатків.

Основну питому вагу у загальному обсязі видатків займають видатки на виплату зарплати, оплату за спожиті бюджетними установами тепло­енергоносії та інші захищені статті бюджету – 98,6 відсотка або 788020,3 тис. грн.

За словами Михайла Обідняка, фінансова незабезпеченість до кінця бюджетного року складе: для освітян району – 15 млн. грн., медичних працівників – 5,5 млн. грн.,  працівників культури – 2 млн. 136 тис. грн., райцентру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді – 136 тис. грн. Перевиконання бюджету за 9 місяців ц. р. становить 3700 грн. Керівник фінуправління РДА прогнозує, що бюджет не виконаємо в межах 3 млн. грн.

Після доповіді Михайла Обідняка голова районної ради Іван Гурмак спробував з`ясувати деякі питання  фінансування об`єктів. Загалом проблема фінансування не залишила байдужим жодного депутата у залі, що спричинило достатньо гостре обговорення можливості ухвалити технічне рішення збільшити дохідну частину районного бюджету на 5 млн. грн. Це, приміром, уможливить керівнику районних освітян здійснити нарахування на зарплату технічним працівникам. Проте, у процесі обговорення виникли інші «підводні камені» спотикання. Тому депутати домовились ще конкретніше вивчити цю проблему. У проекті рішення депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців н. р., а також звіт про використання коштів резервного фонду районного бюджету за цей же період.

Про наболіле – компетентно, але… не за адресою

У роботі XVI сесії районної ради взяв участь заступник начальника «Укртрансбезпеки» в Івано-Франківській області Михайло Оленчук. Його поява у сесійному залі внесла пожвавлення у депутатські ряди, але, як з`ясувалося, даремно. Адже ті гострокутні питання, що виникли на Дні депутата,і за результатами обговорення яких голова районної ради протокольно доручив запросити на сесію представника відповідної служби, як стало відомо, перебувають не в компетенції «Укртрансбезпеки». Зокрема, це питання маршрутів, тарифів та ціла низка інших, що стосуються пасажирських перевезень. Тому депутатам довелося запитувати про все, що стосується безпеки. І такі запитання у районних обранців також знайшлися. Микола Сенатович цікавився, коли ж, нарешті, на автодорозі «Надвірна – Бистриця» запрацює станціонарний пересувний ваговий комплекс. Як стало відомо від Михайла Оленчука, такий комплекс – єдиний на Прикарпатті, тому не може постійно перебувати у Надвірнянщині, тому порадив придбати додатковий.

Іван Гурмак, голова районної ради, перейнявся, чи відповідають вимогам транспортні засоби, яким здійснюють пасажирські перевезення за маршрутом Надвірна – Івано-Франківськ. Відповідаючи, Михайло Оленчук зазначив, що кількість сидячих і стоячих місць вказано у техпаспорті кожного транспортного засобу. Чимало питань до представника «Укртрансбезпеки» виникло у Миколи Гусака, Василя та Миколи Андрейчуків, Ігоря Білогана та інших депутатів. Щоби якісніше врегулювати всі проблемні моменти, Василь Андрейчук запропонував протокольно доручити скликати робочу нараду за участі всіх компетентних служб. У ході діалогу мовилося про відомі проблеми, зокрема, доїзду до роботи жителів сіл Тисменичани та Цуцилів. З уст представника «Укртрансбезпеки» порушенням законодавства названо дії водіїв, котрі, приміром, не дозволяють сідати в автобусі жителям ближніх сіл, котрі їдуть додому з Івано-Франківська. Щоб раз і назавжди вирішити цю проблему, він порадив писати скарги у «Укртрансбезпеку». До цього часу жодних звернень не надходило, зауважив  Михайло Оленчук.

***

Голова районної ради Іван Гурмак ознайомив депутатів з відповідями від районної виконавчої влади вищестоячих органів влади та інших структур, що надійшли на адресу районної ради. Частково Іван Гурмак поінформував про це на Дні депутата. Серед них, зокрема, щодо створення Переріслянської ОТГ, щодо можливості відкриття приміського автомаршруту Тисменичани – Івано-Франківськ. Як повідомив заступник голови РДА Богдан Зеленчук, зважаючи на звернення жителів с. Тисменичани та пропозиції депутатів Надвірнянської районної ради, райдержадміністрація надіслала листа до обласної державної адміністрації з проханням розглянути можливість відкриття приміського маршруту Тисменичани – Івано-Франківськ. Підвищення вартості проїзду на приміських маршрутах сполученням Надвірна – Івано-Франківськ відбулося 6 листопада 2017 року, того ж дня райдержадміністрація надіслала листа керівництву ОДА з проханням вжити заходів щодо недопущення зростання тарифів на проїзд. Зростання вартості проїзду перевізники мотивували підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали та запчастини для транспортних засобів.

Місцеві державні адміністрації не мають повноважень щодо встановлення і регулювання тарифів на перевезення пасажирів автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському, внутрішньообласному сполученні. Зараз перевізники, плануючи свою діяльність, встановлюють тарифи, не погоджуючи їх в органах державної влади. На початку 2017-го після підвищення тарифів на маршрутах, що виходять за межі району, відбулося зростання вартості проїзду і на внутрішньорайонних маршрутах. Зважаючи на це, райдержадміністрація проводить роботу щодо недопущення підвищення вартості проїзду у ме­жах району. Оскільки перевізники, які відправлялися зі стоянки біля ринку у Надвірній, здійснювали свою діяльність як таксі, що не передбачає договірних відносин із відповідною місцевою державною адміністрацією, РДА не має можливості вплинути на відновлення їх діяльності, йдеться у листі-відповіді.

***

За координацією Михайла Обідняка депутати внесли зміни до рішення районної ради від 5 січня 2017 р. «Про районний бюджет на 2017 рік». У проекті рішення з цього питання депутати вирішили субвенцію (540 тис. грн.) з Державного бюджету спрямувати, зокрема, на придбання житла особам з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 600 тис. грн. – на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій тощо.

***

За участі заступника голови РДА Богдана Зеленчука внесено зміни до рішення районної ради від 16 березня 2017 р. «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2017 рік». Депутати заслухали і взяли до уваги інформацію райдержадміністрації про хід виконання районних цільових програм, затверджених районною радою (доп. Богдан Зеленчук), а також про хід виконання рішень районної ради, про що доповідав заступник голови районної ради Ігор Писклинець.

Поводження з ТПВ – під «прицілом» депутатів

Доповідав з питання про стан поводження з твердими побутовими відходами у районі начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства райдерж­адміністрації Тарас Угринчук.

Розроблена «Програма поводження з твердими побутовими відходами у Надвірнянському районі до 2020 року», яка затверджена рішенням сесії районної ради від 8 червня 2017 р. № 368-13/2017. Програмою на 2017 рік передбачено: з районного бюджету – 150 тис. грн. для збору та утилізації ТПВ; з обласного екологічного фонду – 1900 тис. грн. для придбання спецтехніки й обладнання.

У травні з обласного екологічного фонду виділено 600 тис. грн. на придбання контейнерів для сіл Заріччя, Чорні Ослави, Чорний Потік, Білі Ослави і Пнів, смт. Битків. Відділ будівництва райдержадміністрації провів тендерні процедури шодо закупівлі контейнерів та уклав угоду із ТзОВ «ЕКО-Львів» на 573,520 тис. грн. Контейнери завезено.

З обласного екологічного фонду на придбання спецавтомобілів для Ланчинської селищної (650 тис. грн.) і Зеленської сільської рад (650 тис. грн.) виділено та профінансовано 1300 тис. грн.

Органам місцевого самоврядування з районного бюджету виділено та профінансовано 150 тис. грн. для збору та утилізації ТПВ.

У березні рішенням сесії районної ради з районного бюджету КП «Сільекобуд»у Цуцилові виділено та профінансовано 20 тис. грн. на придбання автомобільних шин, а також – 10 тис. грн. для Ланчинської селищної ради на ліквідацію стихійного «львівського» сміття.

Рішенням сесії районної ради від 14 липня 2016 р. № 196-7/2017 «Про поводження з твердими побутовими відходами на території району» рекомендовано міському, селищним, та сільським головам розробити і затвердити Правила благоустрою населених пунктів. Ці Правила передбачатимуть відповідальність за порушення норм поводження із ТПВ та вирішить питання організації місць збору і способи транспортування ТПВ у населених пунктах. Зараз у більшості населених пунктах затверджені Правила благоустрою та схеми санітарного очищення територій.

Збирають і перевозять ТПВ у районі 4 комунальні підприємства:  «Надвірнакомунсервіс», «Сільекобуд», «Комунгосп» Делятинської селищної ради, «Карпати» Ланчинської селишної ради, з якими органи місцевого самоврядування уклали угоди.

Придбано контейнери та частково облаштовані майданчики у Надвірній, Зеленій, Бистриці, Биткові, Делятині та Ланчині. Сміття вивозять і утилізують на полігоні у с. Рибне Тисменицького району.

У 2012-2013 роках райдержадміністрація неодноразово проводила засідання комісій, на які запрошували представників управлінь водних, екологічних і земельних ресурсів області щодо розташування полігону ТПВ у районі. Комісійно у 2013-му вибрали земельну ділянку, площею 37,68 га для облаштування полігону ТПВ на території Делятинської селищної ради, за межами населеного пункту, та оформлено акт вибору земельної ділянки, який погоджено районним відділом архітектури та містобудування, районною Державною санітарно-епідеміологічною службою, відділом культури і туризму, відділом Держгеокадастру в районі, державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області. Але, на жаль, громада та депутатський корпус селища Делятин не дали згоду щодо розміщення полігону ТПВ на їх території.

Районне управління земельних ресурсів свого часу подало до розгляду ще чотири земельні ділянки біля сіл Волосова, Лісної Тарновиці, Середнього Майдану та міста Надвірної. У с. Волосів (пл. 5 га) поруч в охоронній зоні запропонованої ділянки проходить газопровід високого тиску. У с. Лісна Тарновиця (пл. 3 га) неможливо витримати розміри санітарної зони, бо поблизу знаходяться житлові будинки. У с. Середній Майдан на території колишньої військової частини земельна ділянка належить ДП «Делятинський лісгосп». У Надвірній земельна ділянка площею 9,77 га в урочищі «Чобіток».

Для вирішення складної ситуації у сфері поводження з побутовими відходами Надвірнянська міська рада вишукала та відвела земельну ділянку для будівництва полігону ТПВ зі сміттєсотрувальною лінією в урочищі «Чобіток». Проект пройшов комплексну державну  будівельну експертизу філії ДП «Укрдержбудекспертиза» в Івано-Франківській області.

З метою забезпечення альтернативного варіанту для будівництва полігону ТПВ і сміттєсортувальної лінії Надвірнянська міська рада ініціювала розроблення детального плану території орієнтовною площею 10 га на вул. Майданська у Надвірній.

Тарас Угринчук представив схематичну карту території на вул. Майданська, а також відповів на питання депутатів Ігоря Білогана, Миколи Гусака, Дмитра Гуменяка, Андрія Карманського, Андрія Крицького. Депутатські питання істотно загострили невирішену проблему поводження з ТПВ, «оголили» ще глибше її маштаби і спонукали відповідального працівника виконавчої влади та очолюваний ним відділ РДА ретельніше підготувати напрацювання з неї на чергову сесію районної ради.

Відповідно до проекту рішення з цього питання інформацію райдержадміністрації взято до уваги. З метою забезпечення альтернативної можливості щодо сортування на переробки ТПВ у районі вирішено продовжити роботу з вибору земельної ділянки на території району під облаштування полігону ТПВ із сміттєсортувальною лінією.

Органам міцевого самоврядування доручено покращити організаційну та роз`яснювальну роботу серед жителів щодо роздільного збору побутових відходів; провести роботу щодо ліквідації виявлених стихійних сміттєзвалищ; забезпечити реалізацію положень та вимог щодо поводження з ТПВ, зазначених у Правилах благоустрою населених пунктів.

***

Проектом рішення XVI сесії районної ради депутати взяли до уваги інформацію Надвірнянської місцевої прокуратури про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району за 9 місяців 2017 р., з якою виступив перший заступник керівника Надвірнянської місцевої прокуратури Ігор Гриновецький.

***

Депутати внесли зміни до рішення районної ради від 18 лютого 2016 № 122-4/2016 р. «Про районну програму підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення».

Внесено зміни до рішення районної ради від 18 лютого 2016 р. «Про програму удосконалення системи соціального захисту населення у Надвірнянському районі на 2016-2020 рр.».

Депутатам не вдалося прийняти рішення про внесення змін до рішення районної ради від 16 березня 2017 р. «Про затвердження районної комплексної Програми соціального захисту населення Надвірнянського району на 2017-2021 роки».

Ухвалено блок інших технічних рішень.

Створять інклюзивно-ресурсний центр

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у т. ч. у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу, ефективного використання кадрового потенціалу, підвищення ефективності використання бюджетних коштів, районна рада вирішила: провести організаційні заходи щодо створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області» при відділі освіти РДА; зобов’язати відділ освіти РДА розробити проект статуту Центру у відповідності до чинного законодавства; зробити примірний штатний розпис Центру відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. №545 та кошторис видатків на здійснення діяльності Центру; подати проекти установчих документів на розгляд чергової сесії районної ради.

***

Питання про затвердження порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів району зняли з порядку денного XVI сесії районної ради.

***

Окремими рішеннями депутати затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки ПАТ «Івано-Франківськцемент», про що доповідав заступник начальника управління, начальник відділу у районі міжрайонного управління у Надвірнянському районі та м. Яремче ГУ Держгеокадастру в області Іван Забронський.

За координацією директора КП «Теплокомуненерго» районної ради Романа Мажака затвердили тарифи на послуги з виробництва та постачання теплової енергії.

Інф. районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!