Газета по-надвірнянськи
 

Зимова Олімпіада-2018: Росії показали червону картку

22 грудня 2017, 15:17 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 110 переглядів

Уперше в історії олімпійського руху команду Російської Федереції відсторонили від участі в Олімпіаді у 2018 році у корейському Пхенчхані за «системний кримінальний злочин». Міжнародний олімпійський комітет (МОК), на відміну від інших міжнародних організацій, виявив позицію, позбавивши Олімпійський комітет Росії акредитації та довічно дискваліфікувавши сумнозвісного Віталія Мутка та Юрія Нагорних. Це рішення оголосив президент МОК Томас Баху в Лозанні.

Саме у 2016 році на олімпійських іграх у Ріо розпочався скандал, пов’язаний із підозрами державної підтримки вживання допінгу російськими спортсменами. Отже, нинішнє рішення є логічним наслідком тривалого міжнародного розслідування спеціальної комісії МОК.

Отже, наступного року у Пхенчхані російські спортсмени зможуть виступати лише у нейтральному статусі під Олімпійським прапором і з Олімпійським гимном. Олімпійський комітет Росії має відшкодувати МОК 15 млн. доларів, які МОК витратив на розслідування допінгових порушень російською стороною. Принципово, що жодного із членів олімпійської збірної Росії на Олімпійських зимових іграх-2014, які потрапили у список з порушеннями антидопінгових правил, не можна ввести до складу учасників Ігор-2018.У списку не можна вказувати тренера або лікаря, чийого спортсмена визнали винним у порушенні антидопінгових правил.

За підсумками Олімпійських Ігор-2014 у Сочі, у збірної РФ відібрали 11 медалей, команда опустилася з першого місця на п`яте у загальнокомандному заліку. А урочисту церемонію вручення нагород спортсменам, у яких росіяни вкрали місця на п`єдесталі, проведуть у Пхенчхані показово, щоб світ побачив, як чесним і чистим повертають украдене. Тому не дивно, що російські телеканали відмовились від трансляції майбутньої білої Олімпіади.

Унікальним у сьогоднішній ситуації є те, що відсторонення команди Росії відбулося не за політичними мотивами – не за розв’язування війни, порушення прав людини, принципів мирного співіснування і приниження людської гідності, не за впровадження дискримінації та інші порушення Олімпійської Хартії, які безперечно характерні для сьогоднішнього російського режиму. Російську команду відсторонено за порушення правил чесної гри і принципів прозорого контролю цих правил незалежними організаціями, тобто за кримінальний злочин: систематичне, схвалюване й організоване державними чиновниками вживання допінгу на національному рівні.

Після публікації доповіді спеціальної комісії МОК про організовану систему підтримки допінгу в РФ, глава цієї комісії Самуель Шмід заявив: «Ми ніколи ще не бачили такого масштабу маніпуляцій та обману, і це завдало величезної шкоди олімпійському руху».

Власне, саме це – системний і всеохоплюючий кримінальний злочин як державна політика й інструмент міжнародного впливу – і стало справжньою причиною відсторонення російської команди від олімпіади.

І це – нове досягнення в історії світового олімпійського руху, слід це визнати… «Національній збірній Росії, Олімпійському комітету Росії, спортивним функціонерам РФ, які згвалтували олімпійські цінності, не місце на Олімпійських іграх. Усім їм показали червону картку. Це добрий сигнал, що свідчить про очищення міжнародного спорту та олімпійського руху від зловживань», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці міністр молоді і спорту України Ігор Жданов.

З усього цього напрошується висновок, що Росія цілком заслужила, щоб її позбавили і права проведення Чемпіонату світу із футболу-2018.

За матеріалами преси.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!