Газета по-надвірнянськи
 

Кір не оминув і Надвірнянщину

18 січня 2018, 13:54 | Рубрика: Акцент, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,729 переглядів

За станом на 1 січня ц. р. в інфекційне відділення центральної районної лікарні госпіталізовано 26 краян, які захворіли на кір, поінформувала завідувач інфекційного відділення Надвірнянської ЦРЛ Валентина Дронів.

Обережно

Серед них – діти шкільного віку, студенти Івано-Франківського медичного та Прикарпатського університетів, працююча молодь (до 30 років) із Надвірної, Ланчина, Делятина, Парища, Зеленої, Саджавки, Бистриці, Гаврилівки, Тисменичан, Красної, Переросля та Яремча. Стан пацієнтів – середньо-важкий. З`ясовано, що всі вони – нещеплені від кору, тому в них відсутній специфічний імунітет, що і стало причиною занедужання на цю інфекційну хворобу.

Валентина Дронів закликає краян проявити турботу про своє здоров`я і подбати про проведення профілактичних щеплень. Дітям безкоштовно зроблять щеплення вакциною  європейської якості в районній дитячій поліклініці. Детальніше – довідайтесь у свого дільничного педіатра.

Наш кор.

Від кору захистять профілактичні щеплення

Епідемічна ситуація з кору в районі  залишається неблагополучною.

Протягом 2017 року зареєстровано 105 випадків захворювання кором. Зокрема серед дітей до 17 років – 93 випадки, а саме: до1-го року – 1,  1-4 роки – 27, 5-9 років – 45, 10-14 років – 11, 15-17 років – 9.

Серед захворілих – 31,4 відс. щеплені згідно з Календарем щеплень (отримали 2 дози  вакцини), 30,4 відс. (від підлягаючих) – отримали одне щеплення, 36,1 відс. – не щеплені, у решти – 1,9% відсутні дані про щеплення.

На сьогодні зареєстровано 40 випадків занедужання кором, дітей до17 років – 27 випадків, а саме: до 1-го року – 1 випадок,  1-4 роки – 6 випадків, 5-9 років – 5 випадків, 10-14 років – 9 випадків, 15-17 років – 6 випадків.

Кір – небезпечне інфекційне захворювання вірусного походження, яке є однією із основних причин дитячої смертності у світі. Контагіозність при кору становить 95%. Інкубаційний період триває від 9 до 11 днів, може продовжуватись до 17 днів, а іноді – до 21 дня.

Перші ознаки кору подібні для всіх інфекційних захворювань, в т. ч. ГРВІ: млявість, порушення сну, зниження апетиту, пізніше з’являються – нежить, кашель та підвищується температура тіла. Через кілька днів кашель та нежить посилюються, з’являється світлобоязнь, запалення очей (кон’юнктивіт) та характерні лише для кору ознаки, які може розпізнати винятково лікар: на внутрішній стороні щік та губ з’являються дрібненькі білі цятки. Відбувається повторне підвищення температури тіла до 39-40о С, на шкірі з’являється дуже помітний висип, набрякають повіки та все обличчя.

При неускладненому перебігу хвороби вже за тиждень нормалізується температура тіла, поступово проходять нежить та кашель, верхній шар шкіри, на якому був висип, злущується.

При тяжкому перебігу хвороби можуть виникнути небезпечні ускладнення. У результаті ослаблення імунітету, організм хворого стає чутливішим до будь-якої бактеріальної інфекції. Можуть виникнути запалення органів дихання (пневмонія, бронхіт), середнього вуха (отит), а в деяких випадках – головного мозку (енцефаліт).

У людини, яка перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції – випадки повторних захворювань поодинокі.

Надійним захистом від захворювання є лише профілактичні щеплення, які проводять дітям у плановому порядку в 12 місяців та 6 років, а також у епідемічних осередках для не щеплених раніше осіб, в т. ч. дорослих.

Кір – це вакцино-керована інфекція, і щоб не хворіти, необхідно отримати щеплення. Зараз Україні вже є достатня кількість вакцин проти кору, паротиту та краснухи.

Закликаємо батьків вакцинувати своїх дітей, тим самим захищаючи їх і себе від цього захворювання!

Іванна БОЛОТОВА,

лікар-епідеміолог відділення організації

епідеміологічних досліджень Надвірнянської МРФ ДУ

«Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!