Газета по-надвірнянськи
 

Стартувала медична реформа

18 січня 2018, 13:26 | Рубрика: Здоров`я, Реформи Версія для друку Версія для друку 128 переглядів

Із початку цього року вводять у дію Закон України (№ 2168) «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», що визначає державні фінансові гарантії надання необхідних пацієнтам послуг із медичного обслуговування (медичних послуг) та лікарських засобів належної якості за рахунок коштів Державного бюджету України за програмою медичних гарантій.

медреформ

Програмою медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями чи особами, котрі потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів бюджету необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних із наданням: екстреної медичної допомоги; первинної медичної допомоги; вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги; третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації; медичної допомоги дітям до 16 років; медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Програму медичних гарантій затверджуватиме Верховна Рада України у складі Закону «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.

Зокрема, у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, які стануть надавачами медичних послуг за програмою медичних гарантій, обсяг платних медичних послуг, які не входять до цієї програми, не має становити більше 20 відс. від обсягу всіх наданих послуг.

Контролюваиме якість наданих медичних послуг і систематично аналізуватимуть результати та ефективність цих послуг і лікарських засобів Міністерство охорони здоров`я України.

Приєднатися до реформи

МОЗ закликає заклади охорони здоров’я змінювати організаційну форму з метою залучення їх до реформи фінансування охорони здоров’я. Так, підписані торік Президентом України закони «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» дають старт реформі системи фінансування охорони здоров’я. Однак для її реалізації закладам охорони здоров’я необхідно змінити свою організаційно-правову форму.

Адже тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Як неприбуткові підприємства заклади не будуть платниками податку на прибуток і зможуть самостійно розпоряджатися отриманими коштами, у т. ч. вільно встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників.

Автономізацію медичних закладів запроваджує Закон України від (№ 2002) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я», який введено в дію з 6 листопада 2017 р. Комунальні некомерційні підприємства є неприбутковими, тобто метою їх діяльності є не отримання прибутку, а надання послуг з охорони здоров’я населенню.

Тож, перший квартал 2018-го – час для місцевої влади та медичних закладів первинної ланки на підготовку до впровадження нової моделі фінансування та нових стандартів надання послуг.

Народні депутати України вирішили на перехідний період залишити обидві системи фінансування – медичну субвенцію і прямі виплати за договорами з НСЗУ. Тому до початку прямих виплат із Державного бюджету за договорами з НСЗУ заклади первинної ланки (у т. ч. автономізовані) фінансуватимуть за рахунок медичної субвенції, як і раніше.

Заклади, які не автономізуються та не укладуть договори із НСЗУ, до кінця 2018 р. фінансуватимуть за рахунок медичної субвенції. Відповідно заробітні плати лікарів будуть прив’язані до тарифної сітки.

Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки групами, тобто одразу весь район, місто або об’єднана територіальна громада (ОТГ). Це зумовлено тим, що субвенція виплачується на бюджет і, відповідно, може бути скасована повністю для цього бюджету, а не окремого закладу.

Отже, для приєднання до реформи всі заклади охорони здоров’я, яких фінансує бюджет району, міста або ОТГ, мають бути автономізовані, підключені до електронної системи охорони здоров’я і відповідати Табелю оснащення для надання первинної медичної допомоги.

Приватні практики первинної допомоги (лікарі – фізичні особи – підприємці та приватні заклади) можуть укласти договір та розпочати роботу з НСЗУ у будь-який період із моменту запуску роботи служби, зазначається у матеріалах інтернет-джерел.

У районі первинна ланка відходить до ОТГ

Головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук повідомив, що зараз триває організаційна робота з відходу первинної ланки (лікарські амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти) в новоутворені ОТГ: Ланчинську, Переріслянську та Делятинську.

Із квітня н. р. краяни розпочнутиь укладати договори  із сімейними лікарями. А до цього часу кожен житель району має, передусім, визначитися для себе стосовно вибору лікаря, щоб бути готовими зробити свій вибір навесні цього року.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!