Газета по-надвірнянськи
 

Тільки в єдності збережемо незалежність України

26 січня 2018, 14:38 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 614 переглядів

Соборність

Такий лейтмотив урочистостей, які відбулися у районному будинку культури 22 січня з нагоди відзначення 99-ї річниці Соборності України.

«Якщо мене хто-небудь запитає:

«Чому тебе, Вкраїно, так люблю?»

Я відповім, що кращої не знаю,

Що ти – свята, тебе боготворю!

Якщо мене про тебе запитають,

«Де твоя велич, сила твоя де?»

Я відповім: «У єдності народу!

Соборність і Свобода не помре!».

Ці натхненно-патріотичні слова стали своєрідним прологом свята, а розпочали його виконанням Державного Гімну, після якого представники юного цвіту Надвірнянщини поклали квіти пам`яті і шани від учасників зібрання до пам`ятника Тарасові Шевченку та Стели Небесної Сотні.

З історичною довідкою виступив учитель-методист історії Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Іван Калатан. Стисло, лаконічно, але водночас аргументовано і беззаперечно він нагадав події майже столітньої давності, починаючи від поділу нашої території між Австро-Угорщиною та Росією. Українці чекали слушного часу для створення своєї держави, використовуючи різні форми боротьби за неї. І такий час настав. 22 січня 1918 року Універсалом Центральної ради проголошено незалежність Української Народної Республіки, а через рік, 22 січня 2019-го у Києві на Софіївській площі проголошено Акт Злуки українських земель в єдину Україну. Так утвердили об`єднання двох тодішніх держав – УНР та ЗУНР. Історик охарактеризував внутрішню і зовнішню ситуацію, помилки й уроки тих вікопомних подій і неоціненну значимість для подальшої національно-визвольної боротьби нашого народу.

На необхідності враховувати уроки тих історичних подій закликав у привітальному слові і депутат обласної ради Михайло Іваночко, а також не забувати, що ми – правонаступники УНР і ЗУНР, які об`єдналися для утворення єдиної (соборної) Української Держави. Саме цей Акт Злуки дав поштовх для відновлення Української державності у 1991 році. Історія не любить тих, котрі вагаються, переконаний промовець і закликав без вагань захищати свою країну, обирати проукраїнську владу, а не безхребетних лібералів.

Особливої урочистості надали святкуванню Дня Соборності України учасники концертної програми: хор церкви Воздвиження Чесного Хреста м. Надвірна (кер. Надія Мацьків), читець Ксенія Зінич – 11-класниця Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, народний вокальний ансамбль «Бистрянка» РБК (кер. заслужена артистка України Ольга Молодій), славнозвісні танцювальні колективи РБК «Горянка» і «Горяночка» (кер. Роман Гаврилів, Богдан Скрипник і Мирослава Максим`юк), учні-колядники та квартет флейтистів Надвірнянської дитячої музичної школи (кер. Олена Сільчук, Іванна Вінтоняк, Степан Мартинюк), володар Гран-Прі пісенного конкурсу ім. Назарія Яремчука Христина  Юрчило, чоловічий вокальний ансамбль Прокатедрального Собору Благовіщення Пречистої Діви Марії (кер. Віктор Чудновський), сімейний колектив Остап`юків із с. Стримба та ведуча Галина Чуревич.

За вдалим задумом сценариста, провідного методиста районного будинку культури Дарії Гринішак цього дня на сцені на високому мистецькому рівні поєдналися патріотична тематика із Різдвяною. Нехай Різдво Христове, свято Соборності України надихають усіх на самовіддану працю задля нашої держави і народу.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!