Газета по-надвірнянськи
 

Зміни у зовнішньому незалежному оцінюванні

12 січня 2018, 15:34 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 622 переглядів

8 вересня 2017 р. набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України, регулюючи проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2018 році, яке відбудеться з 22 травня до 14 липня 2018 р. з 11-ти предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

ЗНО

Кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше із чотирьох навчальних предметів.

Як і минулого року, випускникам ЗОШ у 2018 році результати ЗНО із трьох навчальних предметів зарахують як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти: українську мову та літературу; математику або історію України (на вибір учасника); ще один предмет на вибір учня з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Особливу увагу зверніть на програми ЗНО з іноземних мов, оскільки у 2018-му додатково запроваджують новий формат завдань для сертифікаційних робіт та розподіл завдань за рівнями. Для проведення ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов використають тести двох рівнів складності: рівня В1 (для випускників, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні) та рівня В2 (для випускників, які вивчали іноземну мові на профільному рівні). Новація цих тестів – частина «Розуміння мови на слух» (аудіювання), яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Випускники ЗОШ 2018-го, які бажають зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

ЗНО з української мови і літератури обов’язково проходитимуть усі учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які у 2018-му здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуть як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 р. № 1287 затверджено Календарний план підготовки та проведення ЗНО у 2018 році. Реєстрація осіб почнеться 6 лютого і триватиме до 19 березня 2018-го. Внести зміни до своїх реєстраційних даних учасники ЗНО зможуть до 2 квітня 2018 р. До 30 квітня на інформаційних сторінках зареєстрованих учасників розмістять запрошення-перепустки для участі у ЗНО, в яких зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія ЗНО – з 22 травня до 13 червня за таким графіком: Математика – 22 травня; Українська мова та література – 24 травня; Іспанська, німецька та французька мови проводитимуть в один день – 29 травня; Англійська мова – 1 червня; Біологія – 4 червня; Історія України – 6 червня; Географія – 8 червня; Фізика – 11 червня; Хімія – 13 червня.

Графік проведення додаткової сесії ЗНО оприлюднять до 30 квітня.

Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів розміщуватимуть на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня. Результати ЗНО з української мови та літератури, іноземних мов, математики, біології планують оголосити до 15 червня; з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

Вся необхідна інформація щодо ЗНО (процедура реєстрації на основну та додаткову сесію, програми ЗНО з кожного предмета, характеристики сертифікаційних робіт, зразки завдань, критерії оцінювання завдань тощо) – на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua/).

 Олександра ФЕДИК,

методист інформаційно-методичного

центру відділу освіти РДА,

відповідальна за проведення ЗНО у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!