Газета по-надвірнянськи
 

Дифтерія в Україні – потенційна загроза

2 лютого 2018, 15:44 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,094 переглядів

Нинішній спалах кору нагадав, що хвороба повертається туди, де низький рівень вакцинації. Лікарі попереджають, що наслідки дифтерії набагато небезпечніші і плачевніші,  ніж від кору. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії – це вакцинація. Схема імунізації дітей передбачає імунізацію вакциною АКДП, починаючи з 3-го місяця життя (вакцинують 3-кратно з інтервалом 30-40 днів). Другу вакцинацію проводять у 7, третю – у 14 років. Дорослим потрібно робити вакцинацію від дифтерії кожні 10 років до досягнення 56-річного віку.

Дифтерія починається із нездужання, підвищення температури до 38°С, болю у горлі. Дифтерійний токсин вражає нервові закінчення, тому біль у горлі несильний. На другий день – у горлі (на мигдалинах) починає з’являтися наліт. Найважчий перебіг недуги, коли плівка з’являється не на мигдалинах, а в гортані. Ураження гортані супроводжується розвитком дифтерійного крупу.

Спалахи дифтерії повторюються кожні 15-25 років. Останній спалах хвороби в Україні був на початку 1990-х. Під час минулої епідемії дифтерії дорослих померло в декілька разів більше, ніж дітей. Чому так, адже за часів СРСР ці доросли були дітьми й отримували всі щеплення за графіком? Відповідь пов’язана з особливістю вакцинації від дифтерії. Від неї швидкий імунітет не з’являється: необхідно повний курс щеплення! Варто замислитися щодо необхідності проведення щеплення собі і своїм дітям!

Лілія ПАВЛЮК,

помічник лікаря-епідеміолога.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!