Газета по-надвірнянськи
 

Євген Луців розгадав феномен козаків-характерників

9 лютого 2018, 15:20 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 107 переглядів

У центральній районній бібліотеці презентували книги краєзнавця Євгена Луціва «Замовлені від кулі і шаблі» та «Святі і страшні: партизанська тактика боротьби українського вільного козацтва». Для автора характерно те, що він висвітлює у своїх працях маловідомі і малодосліджені цікаві теми.

Видання «Замовлені від кулі і шаблі», що вийшло у Києві, – унікальне дослідження надприродних умінь козаків-характерників, із середовища яких вийшли майбутні засновники українського козацтва та розробники козацької бойової підготовки і тактики. Ця книга – переможець конкурсу літературних талантів 2017 року.

У книзі «Святі і страшні» з`ясовано причини виникнення та періоди розвитку вільнокозачого руху в 1918-1926 роках, організація і тактика бойових дій, розвідувальне забезпечення повстанців та партизанської Армії УНР проти білих і червоних московських окупантів.

Євген Луців – учитель Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст., голова Надвірнянського історико-просвітницького товариства «Меморіал», депутат міської ради від фракції ВО «Свобода», лауреат районних премій ім. Надії Попович та Юрія Шкрумеляка. Він – автор 8-ми книг «Причетність», «Від пасіки до Пасічної», «Бойове мистецтво гуцулів» та ін. Автора та його нові твори представила ведуча зустрічі, завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Євген Луців розповів, що характерники – це віщуни, чаклуни на Запорізькій Січі. Він ознайомив присутніх із маловідомими аспектами воєнної тактики українського козацтва, які часто межують із легендами. Акцентував увагу на новітніх козаків-характерників – отаманів Пилипа Хмару, Гайового, Зеленого, Орла та ін. Також висловив вдячність усім, котрі сприяли у виданні книг. Учасники заходу переглянули фільми про козаків-характерників і про повстанський рух початку 20-х років у Холодному Ярі.

На презентацію завітав Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Зауваживши, що твори автора актуальні і потрібні в нелегкий період московсько-української війни, він запропонував провести презентацію книг Євгена Луціва у військовому ліцеї, де навчаються учні з різних областей України. Краєзнавці Михайло Семкіяш, Іван Кметюк, Ігор Андруняк визнали, що теми, розкриті у книгах Євгена Луціва, гідні кандидатської дисертації.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!