Газета по-надвірнянськи
 

Громади стануть власниками землі

16 лютого 2018, 17:14 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 125 переглядів

Кабінет Міністрів України розпорядився передати землі у власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за межами населених пунктів.

Відповідне розпорядження уряд схвалив на засіданні 31 січня ц. р. «Об’єднані територіальні громади управляють своєю територією лише в ме­жах населених пунктів. За їхніми межами землею, яка в принципі має належати громадам, управляє держава. Голови об’єднаних громад ставлять питання про те, щоб повністю передати землю в управління цих громад», – пояснив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

землві

Він нагадав, що у парламенті точаться дискусії із цього приводу, проте остаточного висновку народні депутати не дійшли. У той же час уряд вирішив розв`язати питання шляхом ухвалення розпорядження Кабміну.

«Інвентаризація земель, які підлягають передачі об’єднаним територіальним громадам, розпочнеться вже завтра і триватиме до кінця року», уточнив  під час засідання перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. За його словами, йдеться про 760 тисяч гектарів.

– Ми навіть будемо готові 50 відс. вартості цих земель покрити, проте, я думаю, що ОТГ можуть це і самі зробити, – уточнив прем’єр-міністр.

Як поінформував начальник відділу у районі міськрайонного управління Держгеокадастру в районі та м. Яремче Іван Забронський, землю сільськогосподарського призначення, що перебуває у державній власності, за межами населених пунктів передадуть у власність новостворених Переріслянської сільської та Ланчинської і Делятинської селищних рад ОТГ. Зараз триває інвентаризація цих земель.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!