Газета по-надвірнянськи
 

Їхній подвиг закарбований навічно

2 лютого 2018, 15:26 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 75 переглядів

У неділю, 28 січня, у переддень пам`яті Героїв Крут, жителі села Фитьків вшанували подвиг юних Крутянців.

Разом із ведучими Веронікою Міщук та Денисом Бенешем присутні у залі задумались над запитанням: «Чому так сталося? Чому ніхто не помітив у той радісний день визволення України, що на нашу землю насувалася більшовицька Москва? Чорні хмари нависли над Україною. Вона опинилася перед грізною навалою безборонна, фактично без війська…?».

Сторінка за сторінкою перед учасниками зібрання промайнули історичні події: після проголошення 22 січня 1918 року Четвертого Універсалу про державність України озброєна червона орда посунула на Київ. На його захист поруч із вояками Центральної Ради стали три сотні добровольців січового куреня – студенти, гімназисти, серед яких були 14-15-річні. Вони, не обізнані ні зі зброєю, ані з військовими мистецтвом, захищали весь день свою землю біля станції Крути. Їхній подвиг закарбований навічно в історії України і наших серцях.

Доповнили розповіді ведучих кадри із фільму про ті героїчні події. В унісон пролунали осучаснені колядки про події на Донбасі у виконанні народного фольклорно-етнографічного колективу «Перевесло» (кер. Ольга Багрійчук).

Паралелі між боєм під Крутами та нинішнім захистом територіальної цілісності України провели перший заступник Переріслянського сільського голови ОТГ Василь Непеляк, в. о. старости Марія Дмитрук, отець-парох Іван Качанюк.

Цей патріотично-змістовний захід провели за сприяння заступника директора із навчально-виховної роботи місцевої школи Руслани Стефурак, о. Миколи Григорука, завідувача клубу Галини Нарожняк. Тематичну виставку підготувала Оксана Вінтонишин.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!