Газета по-надвірнянськи
 

Кому збільшено мінімальний розмір пенсії за віком

23 лютого 2018, 13:58 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 807 переглядів

Із 1 січня ц. р. відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» передбачено збільшення мінімальної пенсії за віком для осіб, які досягли 65 років (за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу роботи), у розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати (із 1 січня 2018 р. мінімальна зарплата – 3723 грн.) або 1489,20 грн.

пенсія

Із 1 січня ц. р. право на призначення пенсії за віком за наявності необхідного стажу роботи мають: чоловіки після досягнення ними 60 років, жінки після досягнення ними, зокрема: 58 років – які народилися з 1 квітня 1959 р. по 30 вересня 1959 р.; 58 років 6 місяців – із 1 жовтня 1959 р. по 30 вересня 1960 р.; 59 років – із 1 квітня 1960 р. по 30 вересня 1960 р.; 59 років 6 місяців – із 1 жовтня 1960 р. по 31 березня 1961 р.; 60 років – із 1 квітня 1961 р.

Наявний необхідний страховий стаж визначають на дату досягнення відповідного пенсійного віку і не залежить від вимоги статті Закону щодо тривалості страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії. Тобто, страховий стаж, який дає право на призначення пенсії, визначають на дату досягнення пенсійного віку, а наявний страховий стаж – на дату звернення (страховий стаж обчислюють до місяця звернення за призначенням пенсії).

Якщо пенсійний вік виповнився до 1 січня 2018 р., то право на пенсію визначають за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Починаючи з 1 січня 2018-го, пенсії за віком після досягнення 60 років чоловікам та відповідного пенсійного віку жінкам призначають за наявності страхового стажу з 1 січня по 31 грудня 2018 р. – не менше 25 років.

Постановою КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1098 «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка не набула права на  пенсійну виплату» передбачено, що цю допомогу призначають непрацюючим особам, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату у період з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2020 р. у зв’язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті 25 років, але за наявності в них не менше, як 15 років страхового стажу.

Призначають тимчасову допомогу особі в Управлінні соціального захисту населення РДА з урахуванням її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу.

Тимчасову допомогу перераховують кожні шість місяців з урахуванням змін майнового стану і середньомісячного сукупного доходу особи та виплачують до досягнення нею віку, з якого вона набуває право на пенсійну виплату.

Довідку про наявний страховий стаж роботи за формою згідно з додатком видає управління Пенсійного фонду України за заявою особи, до якої додають копію трудової книжки та, у разі потреби, документи, що підтверджують трудовий стаж, визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутністю трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637

Обчислюють страховий стаж відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Управління надсилає (або надає під особистий підпис у журналі реєстрації видачі довідок) особі довідку про наявний страховий стаж у двох примірниках та пам’ятку про порядок призначення тимчасової допомоги у формі, затвердженій Мінсоцполітики, як правило, у день звернення, але не пізніше п’яти робочих днів.

Копія трудової книжки, документи, що підтверджують трудовий стаж роботи, подані особою до управління Пенсійного фонду України, зберігають в особові справі до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває право на пенсійну виплату.

За отриманням таких довідок звертайтеся до управління Пенсійного фонду в каб. № 15. При собі мати: оригінали і копії документів про наявний стаж роботи, паспорт та ідентифікаційний номер.

Дмитро НАЛИВАЙКО,

заступник начальника Надвірнянського об’єднаного управління ПФ України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!