Газета по-надвірнянськи
 

Ліси ми повинні зберегти для нащадків

9 лютого 2018, 15:28 | Рубрика: Ситуація Версія для друку Версія для друку 173 переглядів

Буквально декілька тижнів тому Надвірнянщину знову сколихнула звістка про страшне варварство у лісі. Цього разу у Тисменичанах працівники Надвірнянського спецагролісгоспу взялися нищити молоді дуби.

Місцеві жителі, які організували екологічну дружину при виконавчому апараті Тисменичанської сільської ради, проінформували, що вирубки орієнтовно тривають із 2015 року. За цей час вирубано декілька гектарів лісу, а натомість – не проведено жодних лісовідновних робіт і не насаджено жодних насаджень, а все поросло чагарниками й ожинником. На превеликий жаль, такі картини з «господарюванням» спецагролісгоспу ми бачимо не вперше. Раніше громади сіл Парище, Лісна Тарновиця, Гаврилівка зверталися до обласної ради щодо незаконної вирубки лісів, подібна картина спостерігалася у Гвозді, Камінному, Перерослі та в інших селах.

Боротьбу тисменичанців за збереження лісів для нащадків підтримали депутати районної ради й активісти політичної партії «РУХ НОВИХ СИЛ», які, побувавши на місцях вирубки, просто жахнулися – суцільно зрізані дерева, що засвідчило непоправну шкоду для екології. Тисменичанський сільський голова Сергій Баланюк розповів, що ще у грудні минулого року у сільську раду приїжджав керівник спецагролісгоспу, який заявив, що у понеділок почнуть рубку. – Та чомусь це починають робити у п`ятницю, суботу, а інколи, ще й вночі, найімовірніше, щоб певну роботу провести без відома і без контролю громади.

Депутат районної ради Тетяна Пришляк від фракції «ВОЛЯ», партії «РУХ НОВИХ СИЛ» зазначила, що історія знову повторюється – так само нещадно нищили ліси у Лісній Тарновиці, Парищі, Гаврилівці, Камінній… – Далі так уже не може тривати – ми повинні змінити підходи до господарювання і зрозуміти, що всі природні багатства України, у тому числі і ліс, належать громадам, і саме їхня думка повинна бути визначальною при проведенні рубок, – переконана Тетяна Пришляк.

Саме за наполяганням Тетяни Пришляк і фракції «ВОЛЯ» у районній раді одноголосно підтримали проект рішення та звернення, в якому, зокрема, вказують на необхідність вжиття заходів, спрямованих на недопущення порушень норм чинного законодавства щодо здійснення рубок головного користування та суцільних санітарних рубок цінних порід дерев на території Надвірнянського району та, головне, щодо необхідності відновлення (насадження) лісу й упорядкування територій, на яких здійснено вирубку.

У зверненні вказують на кричущі порушення у діяльності спецагролісгоспу: не проводять жодних лісовідновних робіт, не насаджують нових насаджень, часто, прикриваючись вирубуванням сухостою і чагарників, рубають здорові дерева, головну рубку, яку в Тисменичанах проводять цього річ, здійснюють згідно із лісорубними квитками, виданими у 2017 році, не проводять жодних експертиз щодо впливу цих робіт на довкілля.

Тому депутати районної ради звертаються до голови обласної ради, генерального директора обласного комунального агролісгосподарського підприємства «Івано-Франківськоблагроліс», постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, Державної екологічної інспекції та Надвірнянського спецагролісгоспу з такими вимогами: створити комісію з представників екологічної інспекції, «Івано-Франківськоблагролісу», Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу та представників органів місцевого самоврядування села Тисменичани Надвірнянського району щодо розгляду питання зміни земельної ділянки, на якій може бути здійснена діяльність з проведення рубок головного користування та суцільних санітарних рубок; вжити заходів щодо лісовідновлення цінними породами дерев, у місцях де проводили рубки; розглянути на черговому засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування питання дотримання Надвірнянським спецагролісгоспом норм законодавства при проведенні рубок головного користування та суцільних санітарних рубок цінних порід дерев; надати інформацію щодо планових робіт з відновлення лісових угідь, зокрема, на території Надвірнянського району, де протягом 2015-2017 років проводили рубки.

На сесії керівник спецагролісгоспу Іван Бурій заявив, що рубок головного користування (суцільних) не проводитимуть. Окрім того, він пообіцяв що лісгосп посадить нові насадження. Чи буде цих слів дотримано – покаже час.

***

7 лютого на засідання постійної комісії обласної ради з питань екології і раціонального природокористування завітала громада села Тисменичани із проханням створити робочу групу, яка би перевірила дотримання норм законодавства при вирубці лісових насаджень у цьому населеному пункті.

Депутат районної ради Тетяна Пришляк відзначила, що вже не вперше на території Надвірнянського району виникає значне соціальне збурення через діяльність спецагролісгоспу. – Тому ми просимо депутатів обласної ради якнайшвидше розглянути це питання, а також виїхати у Тисменичани, щоб побачити на місці реальну картину рубок. Сухостій стоїть по лісах, дороги розбиті, надходжень до бюджету – жодних, нових насаджень нема, – відзначила вона. Її колега Микола Гусак промовив, що вже дійшло до того, що наші діти не знатимуть, що таке дуб.

За пропозицією голови постійної комісії обласної ради Андрія Левковича на наступне засідання запросять керівників Надвірнянського спецагролісгоспу, «Облагролісу», екологічної інспекції, щоб достеменно розібратися у цій ситуації та вивчити всі нюанси ситуації, а екологічна комісія спільно з депутатами районної ради виїде на місце рубок у Тисменичанах, повідомляє прес-служба обласної організації партії «Рух Нових Сил».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!