Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянці вшанували подвиг учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні

23 лютого 2018, 14:47 | Рубрика: Пам`ять і шана, Тема дня Версія для друку Версія для друку 579 переглядів

pt6xrtma-копия2

«Горить свіча і пам`яті сльоза з неї краплями стікає.

Земля ридає, плачуть небеса – Майдан своїх Героїв пам`ятає.

Їх взяв Господь, щоб ангелом в Раю

В його садах довічно проживати.

Вони завжди залишаться в строю,

Щоб Україну гідно прославляти».

Ці рядки, озвучені під час години пам`яті вшанування подвигу учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні на майдані Шевченка у м. Надвірна 20 лютого, стосуються і наших земляків, котрі під час трагічних лютневих днів 2014-го загинули під час протистоянь у Києві. Серед них: Роман Гурик – м. Івано-Франківськ, 19 років, наймолодший із Небесної Сотні студент філософського факультету Івано-Франківського національного університету ім. В. Стефаника; Василь Шеремет – 65 років (смт. Ланчин). Василь після сутичок із «беркутівцями» помер 7 березня від тяжких ран, котрому посмертно присвоєно звання Героя України. Ігор Дмитрів – 30 років (Калуський р-н); Сергій Дідич – 44 роки (Городенківський р-н); Ігор Ткачук – 39 років (Коломийський р-н); Михайло Костишин – 42 роки (Рожнятівський р-н); Богдан Калиняк – 52 роки (м. Коломия).

влада

Їх усіх згадали поіменно. За ними і за всіма загиблими на столичному Майдані у боротьбі за вільну та європейську державу всечесні отці відправили Поминальну панахиду, а керівники району і міста разом із представниками громадськості поклали вінки та квіти до стели Героїв Небесної Сотні у м. Надвірна.

Ведуча Галина Чуревич нагадала події  кінця 2013-го – початку 2014 років, які «розбудили» національну свідомість українців. Фінальні і найдраматичніші дні Революції Гідності – 18-20 лютого, коли загинули більше сотні наших кращих синів і дочок.  Майдан став символом утвердження прагнень до європейських цінностей.

ліцеїсти2

Тематично продовжила хвилюючі спогади голова студентського профкому Надвірнянського коледжу НТУ Тетяна Богуславець, констатуючи передумову Євромайдану – за декілька днів до саміту східного партнерства у листопаді 2013 р. Кабінет Міністрів України не підтримав підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Поворот вектора надзвичайно обурив українців. Люди вийшли на майдан у багатьох містах України, у т. ч. на майдан у м. Надвірна у числі перших вийшли студенти коледжу.

Голова райдержадміністрації Олександр Кеніз незабутніми назвав події чотирирічної давності, коли український народ піднявся на боротьбу проти свавілля влади, поклавши на її вівтар своє життя. Вшановуємо пам`ять тих людей, котрі золотими літерами вписані в історію України.

Сльози на очах присутніх свідчать, що рана від втрат ще дуже свіжа і що герої дійсно не вмирають.

Голова районної ради Іван Гурмак згадувані події назвав державотворчими. Українці споконвіку мали свою гордість, гідність, силу духу. Про це свідчать приклади національно-визвольної боротьби, у т. ч. й ОУН-УПА. Революція Гідності стала етапом, коли збулися слова Степана Бандери про національну ідею і гідність. Українці не захотіли терпіти знущання влади Януковича. Революційним подіям  передували «мовний» і «податковий» майдани. А безчинства кінця 2013-го початку 2014-го переповнили чашу терпіння. На жаль, не справдились ті ідеали, за які загинула Небесна Сотня, за які ми разом боролися.

Як керівник Штабу національного спротиву Іван Гурмак згадав події, які відбувалися на території району, а також молитовний майдан, який продовжується і нині у Надвірній.

священство

Слова вдячності керівник представницької влади району адресував священнослужителям, хору церкви Воздвиження Чесного Хреста, студентам Надвірнянського коледжу, ліцеїстам, волонтерам, усім надвірнянцям, які долучилися до Революції Гідності, і тим, котрі нині допомагають у боротьбі з російським окупантом.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович також висловив вдячність надвірнянцям-патріотам, закликав пам`ятати подвиг Героїв Небесної Сотні. Адже це люди, для яких національна ідея – не просто слова, а сенс життя і прагнення жити у незалежній цивілізованій європейській державі. Констатував також перебування при владі багатьох колишніх регіоналів та інші негативи постреволюційного періоду. Але вони не можуть затьмарити ідеалів, за які боролися Небесна Сотня і всі учасники Євромайдану.

В унісон із тематикою за творчим задумом сценариста, провідного методиста РБК Дарії Гринішак прозвучала пісня «Небесна Сотня України» у виконанні Миколи Ровенка. Не менше схвилювала Марія Найко віршем «Небесна Сотня» та піснею «Їх весна не там зустріла», яку виконала у дуеті із Віктором Дем`янівим під акомпанемент Василя Дем`яніва. Музичний номер присвятив подвигу учасників Революції Гідності і соліст Володимир Остап`юк.

Хвилина мовчання. Почесна варта ліцеїстів біля стели Героїв Небесної Сотні… Вічна пам`ять про полеглих. А ще обов`язок живих –  не тільки пам`ятати, а й продовжити тернистий шлях до торжества справедливості у рідній державі.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!