Газета по-надвірнянськи
 

«Не забудь Героїв триста!»

2 лютого 2018, 15:25 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 160 переглядів

Крути – cимвол героїзму і відданості нашого юнацтва, національної трагедії та безпечності. 100 років тому українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів, під керівництвом Аверкія Гончаренка вступили у нерівний бій із більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини.

Гаврилівка

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами є символом патріотизму і жертовності у боротьбі за Незалежну Україну. Ми повинні знати історію, вмиту кров’ю і сльозами. А 29 січня, день бою під Крутами, став трагедією української молоді й цілої української суспільності.

У Гаврилівській бібліотеці провели годину пам’яті «Не забудь Героїв триста». Завідувач бібліотеки Марія Мельник ознайомила присутніх з історичними подіями в Україні. Ведучі Наталія Петрик та Христина Хабайлюк із сумом розповідали про трагічні події, які відбулися 29 січня 1918 року. Із тривогою в душі Володимир Мельник, Іванна Одокій, Аліна Пинчук, Христина Вельганюк, Христина Стрільчук, Діана Андрусяк, Наталія Дужак читали вірші, присвячені бою під Крутами.

Хвилиною мовчання вшанували всіх тих, котрі віддали своє життя за нас, за волю, за єдність і щастя нашої української держави.

Пісні у виконанні Христини Хабайлюк та Іванни Одокій «Сумна легенда», «Над землею туман», «Балада про Крути» зворушили серця присутніх. Щоб зберегти пам’ять про героїчні дні юнаків, які віддали життя за вільну, незалежну Україну, у бібліотеці зорганізували виставку «Крути – слава і біль України», де учасники і гості змогли ознайомитись із представленою інформацією. Учитель Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Оксана Бойко наголосила: «Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і бажати зробити її кращою».

Марія МЕЛЬНИК,

завідувач

Гаврилівської бібліотеки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!