Газета по-надвірнянськи
 

Обговорили перспективи розвитку «Музею нафтопромислів Галичини»

9 лютого 2018, 16:08 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 534 переглядів

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак провів робочу нараду щодо видання книги «Музей нафтопромислів Галичини» та розширення експозиційних меж музею. Участь у засіданні взяли Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови РДА Богдан Зеленчук, Стримбівський, Молодківський сільські і Битківський селищний голови, секретар Пнівської сільської ради, а також директор Надвірнянського туристично-інформаційного центру Володимир Гринішак і волонтер Корпусу Миру США Леслі Нолан.

Екс-очільник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна напередодні звернувся до керівництва районної ради з проханням взяти участь у виданні такої важливої для Надвірнянщини літератури, яка покликана зберегти для нащадків історію розвитку нафтопромислу в нашому краї та розповідає про створення нафтового музею «від задуму до втілення».

Володимир Чуприна як один із авторів поділився з присутніми ідейним змістом книги «Музей нафтопромислів Галичини» та запропонував причетним до творення нафтової галузі у районі зробити свій внесок у видання згаданої книги. За словами співавтора завданням громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» та благодійного фонду «Музей нафтопромислів Галичини» є збереження історії видобування нафти і газу на Прикарпатті, увіковічення імен нафтовиків, які перебували біля витоків цієї справи, і сучасників, котрі доклали чимало зусиль для розвитку нафтогазовидобувної галузі, та, насамперед, до створення єдиного в Україні Музею нафтопромислів.

Та головне, що наразі розробляють концепцію створення відокремленої експозиції музею на вулиці Промислова селища Битків – у серці одного із найстаріших нафтопромислів України та Європи. Тут ще частково збереглися унікальні споруди, нафтове обладнання давніх часів. На думку авторів проекту, ця експозиція під відкритим небом може стати унікальним профільним технічним музеєм держави.

У реалізації цього проекту зголосилися допомогти директор Надвірнянського туристично-інформаційного центру Володимир Гринішак і волонтер Корпусу Миру США Леслі Нолан. Вони співпрацюватимуть із розробниками ідеї створення Музею нафтопромислів «під відкритим небом», щоб презентувати проект на міжнародному рівні для залучення коштів світової спільноти.

Як зазначив очільник Надвірнянщини Іван Гурмак, перспективи у створенні такого унікального музею величезні і є всі шанси зробити його однією з туристичних візитівок Надвірнянщини.

Присутні окреслили алгоритм дій і вирішили найближчим часом детально вивчити ситуацію щодо розширення меж Музею на виїзній нараді у Биткові на вулиці Промислова.

Інф. Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!