Газета по-надвірнянськи
 

Педагоги вчаться вчити по-новому

9 лютого 2018, 15:46 | Рубрика: Освіта, Реформи Версія для друку Версія для друку 743 переглядів

Відповідно до нового Закону України «Про освіту» з 1 вересня ц. р.  стартує  Нова українська школа, «Школа компетентностей 21-го століття».

Усі діти, котрі підуть у 1-й клас, навчатимуться у новому освітньому середовищі, за новими методиками. Вони повинні опановувати знання і навички через діяльність, а під час проведення ранкових зустрічей учитися висловлювати свої думки і почуття та слухати інших.

школа

МОН спільно з громадською спілкою «Освіторія», міжнародним фондом «Відродження» та студією онлайн-освіти ЕдЕра вже розпочало навчання учителів, які учитимуть перші класи з вересня цього року.

Онлайн-курс є обов’язковим для усіх педагогів, які з вересня вчитимуть 1-ий клас. Вони отримають вичерпну інформацію про суть освітньої реформи, навчаться використовувати сучасні методики, дізнаються про нові підходи в управлінні класом.

Як інформують у Міносвіти, для проходження курсу вже зареєструвалися більше 50 тисяч учителів. Таке навчання відбудеться у рамках реформи Нова українська школа (НУШ). За словами міністра освіти Лілії Гриневич, цей курс стане частково дистанційним, оскільки фізично забрати таку кількість педагогів із робочих місць – неможливо.

– Вирішили використовувати формат змішаного навчання. Тобто, навчальних 60 годин учитель має пройти у межах дистанційного курсу, а ще 60 годин спрямують на очне навчання, – розповіла Лілія Гриневич.

Міністр зазначила, що НУШ складається із трьох основних компонентів – новий зміст освіти, нові методики та нове освітнє середовище. А для цього вчителям потрібно дати нові знання.

«Важливою частиною курсу є розділи, присвячені інклюзивній освіті та основам нейропсихології – науці, що дозволяє зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні й усунути їх», – сказала Лілія Гриневич.

Отож, із 1 лютого стартувало дистанційне навчання. З 15 лютого – 6 березня проведуть настановчі очні сесії. У березні-квітні – друга очна сесія, а завершальна – у травні-червні.

Загалом онлайн-курс відкритий для всіх охочих. Пройти його може кожен педагог чи, навіть, батьки учня. Після успішного навчання учасникам видадуть електронні сертифікати. Вони є обов’язковими для тих учителів, які з вересня вчитимуть 1-й клас.

В області створено 12 локацій. Однією з таких локацій є Надвірна, сюди включена ще Яремчанська зона.

– До навчання із Надвірнянського району, у т. ч. Переріслянської сільської, Ланчинської та Делятинської селищних рад об`єднаних територіальних громад залучено 92 учителі початкових класів, які викладатимуть у 2018\2019 н. р. (класні керівники, учителі, котрі викладатимуть поділ уроків української мови), 93 учителі початкових класів – у 1-му класі з 2019\2020 н. р., 61 педагог музичного й образотворчого мистецтва, 34 – фізичної культури, 58 – іноземної мови, – зазначила методист районного інформаційно-методичного центру відділу освіти РДА Любов Лисак.

Учителі початкових класів (класні керівники), які проходитимуть навчання у 2 етапи – онлайн навчання й очне навчання у локації та успішно пройдуть його, отримають 2 сертифікати, що стануть підставою для отримання свідоцтва про підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Щоб отримати сертифікат, потрібно набрати 60 і більше відсотків при проходженні тестування в он-лайн режимі. Якщо учитель матиме менше 60%, він не отримає сертифіката, уточнила Любов Лисак. Інші категорії учителів (музичного та образотворчого мистецтва, фізичної культури, іноземної мови) проходитимуть навчання за скоригованою програмою. Вони отримають право викладати предмети у 1-му класі Нової української школи.

Нова українська школа потребує перш за все зміни світогляду самого вчителя, саме він має стати носієм освітніх знань і вмінь, наголосила методист РІМЦ.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!