Газета по-надвірнянськи
 

Про звернення районної ради

9 лютого 2018, 16:12 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 539 переглядів

Рішення вісімнадцятої сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання № 465-18/2018 від 1 лютого 2018 р.

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада вирішила:

1. Схвалити звернення районної ради до голови Івано-Франківської обласної ради Сича О. М., генерального директора Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Івано-Франківськоблагроліс» Олійника О. Б., начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Стефурака І. Я., голови постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Левковича А. В., директора Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП «Івано-Франківськоблагроліс» Бурія І. М. щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на недопущення порушень норм чинного законодавства про здійснення рубок головного користування та суцільних санітарних рубок цінних порід дерев на території Надвірнянського району Івано-Франківської області.

2. Рішення надіслати адресатам, зазначеним у зверненні.

3. Звернення опублікувати у газеті «Народня Воля», розмістити на інтернет-сторінці районної ради й оприлюднити в інших засобах масової інформації району.

4. Контроль за виконання рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності, земельних відносин та екології і заступника голови районної ради І. Писклинця.

Голова районної ради І. М. Гурмак.

Голові Івано-Франківської обласної ради

Сичу Олександру Максимовичу

 

Генеральному директору Івано-Франківського

обласного комунального агролісогосподарського підприємства

«Івано-Франківськоблагроліс»

Олійнику Олегу Богдановичу

 

Начальнику Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області

Стефураку Ігорю Ярославовичу

 

Голові постійної комісії Івано-Франківської обласної ради

з питань екології та раціонального природокористування

Левковичу Андрію Васильовичу

 

Директору Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу

ОКП «Івано-Франківськоблагроліс»

Бурію Івану Миколайовичу

ЗВЕРНЕННЯ

На сьогодні залишається актуальним і вкрай важливим питання дотримання чинного законодавства у сфері лісових відносин та необхідності вжиття заходів, пов’язаних із відновленням лісу, відтворенням лісових ресурсів постійними лісокористувачами. Однак, незважаючи на існуючі норми права у сфері лісокористування, можна спостерігати негативні тенденції щодо користування лісовим ресурсом.

Ми, депутати Надвірнянської районної ради, стурбовані повідомленнями жителів сіл Надвірнянського району Івано-Франківської області, зокрема, й села Тисменичани, щодо здійснення вирубки цінних порід дерев, які ростуть на території сіл, що проводить Надвірнянський спеціалізований агролісгосп ОКП «Івано-Франківськоблагроліс».

Протягом попередніх років на території Надвірнянського району здійснювали суцільні рубки (під виглядом санітарних), після проведення яких на значній частині таких територій не здійснювали заходи щодо відновлення лісу – не відбувалося насадження молодих саджанців дерев, не проводили очистку чагарників, кущів та відходів, що залишалися в ході рубки. У селах Гаврилівка, Парище, Верхній Майдан, Лісна Тарновиця неодноразово здійснювалися рубки цінних порід дерев. Такі дії привели до значної шкоди лісовому фонду, адже були назавжди знищені цінні породи дерев – дубів, ясенів, буків.

На одній із сесій Івано-Франківської обласної ради у 2016 році громади вищезазначених сіл подали голові обласної ради спільне звернення, в якому висловили свою позицію та стурбованість щодо рубок лісу на території Надвірнянського району.

Крім того, з метою запобігання подальших дій щодо вирубки лісу, у грудні 2017 року Тисменичанською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області рішенням від 20.12.2017 № 172/14/2017 схвалено звернення щодо заборони вирубки лісу на території села Тисменичани та щодо необхідності скасування дозволу на вирубку лісу Надвірнянським спеціалізованим агролісгоспом ОКП «Івано-Франківськоблагроліс».

Проте, за повідомленнями жителів села Тисменичани та добровільної екологічної дружини при виконавчому комітеті Тисменичанської сільської ради, на даний час на території села відбувається суцільне вирубування здорових одиниць твердих порід дерев, а саме дубів. З метою припинення таких дій жителями села здійснено спробу припинення вирубування дерев Надвірнянським спеціалізовним агролісгоспом. Однак, незважаючи на думку громади та представників місцевої влади, наразі вирубка продовжується. Згідно з отриманими документами, наданих на вимогу виконавчого комітету Тисменичанської сільської ради, Надвірнянський спеціалізований агролісгосп ОКП «Івано-Франківськоблагроліс» здійснював рубки головного користування на площі 1, 4 га, 2,8 га, 2, 4 га.

Відповідно до пункту 21 частини 2 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», усі суцільні та поступові рубки головного користування та суцільні санітарні рубки на площі понад 1 гектар належать до першої категорії видів планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля. Оскільки оцінка не  здійснена, тому висновок і звіт з оцінки впливу на довкілля не наданий. Крім того, Надвірнянський спеціалізований агролісгосп на даний час здійснює рубку на підставі лісорубних квитків, виданих у 2017 році, які надають дозвіл на здійснення таких робіт саме у цей період.

Жителі сіл, де проводять згадану діяльність, вкрай стурбовані таким перебігом подій та готові захищати існуючі лісові насадження від невідворотного знищення. Громада села зауважує на відсутність змоги впливати на використання та відтворення лісових ресурсів. Тому необхідно вжити заходів щодо якісного захисту лісового ресурсу від «законних» рубок, які проводять лише з метою отримання прибутку і без подальших заходів з відновлення лісу.

Тому звертаємося до голови Івано-Франківської обласної ради Сича О. М., генерального директора Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Івано-Франківськоблагроліс» Олійника О. Б., начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Стефурака І. Я., голови постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Левковича А. В., директора Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП «Івано-Франківськоблагроліс» Бурія І. М. із наступними вимогами:

1. Створити комісію з представників Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Івано-Франківськоблагроліс», Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу та представників місцевого самоврядування села Тисменичани Надвірнянського району Івано-Франківської області щодо розгляду питання зміни земельної ділянки, на якій може бути здійснена діяльність з проведення рубок головного користування та суцільних санітарних рубок.

2. Вжити заходів щодо лісовідновлення та/або штучного відтворення лісу, відновлення лісу цінними породами дерев з урахуванням наявного природного поновлення на території сіл Надвірнянського району Івано-Франківської області, де відбувалися вирубки, зокрема, й у селі Тисменичани.

3. Розглянути на черговому засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування питання щодо дотримання Надвірнянським спеціалізованим агролісгоспом ОКП «Івано-Франківськоблагроліс» норм чинного законодавства під час проведення рубок головного користування та суцільних санітарних рубок цінних порід дерев.

4. Надати Надвірнянській районній раді інформацію щодо планових робіт з відновлення лісу на території Надвірнянського району Івано-Франківської області, зокрема, на площах, де протягом 2015-2017 років здійснювали рубки лісу.

Схвалено на вісімнадцятій сесії Надвірнянської районної ради

сьомого скликання 1 лютого 2018 р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!