Газета по-надвірнянськи
 

Щоб вберегтися від грипу

9 лютого 2018, 15:07 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 578 переглядів

Грип – це висококонтагіозне вірусне захворювання з подальшою можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції є хвора людина, передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом.

грип

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – група вірусних інфекцій, яка характеризується загальним інтоксикаційним синдромом і переважним ураженням слизової оболонки дихальних шляхів. Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово, найчастіше це: різке підвищення температури тіла (більше 38 °С); головний біль, біль у м’язах, у горлі; кашель; нежить. Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією!

Щоб уберегти себе і своїх близьких  від грипу та ГРВІ, існують два основних, найважливіших правила профілактики грипу та ГРВІ у дітей та дорослих: обмежуйте контакт із вірусом та підвищуйте стійкість організму.

У сезон розгулу вірусних інфекцій вкрай бажано знизити частоту контактів з оточуючими. Необхідно уникати близького контакту з людьми, в яких є нежить, кашель, ознаки підвищеної температури тіла; великих скупчень людей, особливо у закритих приміщеннях; перед виходом з дому потрібно змазувати порожнину носа мазями з віфероном, оксоліном або звичайним бальзамом проти застуди чи вазеліном, олією. Ще один ефективний спосіб профілактики – очищення повітря від інфекцій. Не забувайте про провітрювання приміщень: велика частина вірусів швидко гине у прохолодному рухомому повітрі.

А також потрібно зменшити до мінімуму перебування у громадському транспорті; уникати торкання руками очей, носа і рота; частіше мити руки з милом – знижує імовірність захворіти на 40 %.

Підвищуємо стійкість організму. Потрібно подбати про місцевий імунітет: підтримувати в боєздатному стані слизові оболонки носа і горла. Як тільки вони пересихають, то втрачають можливість боротися з вірусами. Тому слизові завжди повинні бути чистими і вологими, а дихальні шляхи – вільними. Частіше проводьте вологе прибирання, уникаючи хлоровмісних миючих засобів; пийте більше рідини; встановіть зволожувач повітря; використовуйте сольові розчини для промивання носа.

Наступний пункт у справі підвищення імунітету – щорічна вакцинація, яка є найефективніша для захисту організму від вірусів грипу. Імунітет формується після введення вакцини через 7-14 діб.

У першу чергу необхідно зробити вакцинацію особам, які належать до груп ризику (медпрацівники, педагоги, працівники торгівлі, водії громадського транспорту та ін.); дітям до 5 років; вагітним жінкам; людям похилого віку та недужим із хронічними захворюваннями.

Актуальні у сезоні 2017-2018 р. вакцини проти грипу: ІНФЛУВАК (виробник Нідерланди); ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН (Китай); ДЖІСІ ФЛЮ (Корея); ВАКСІГРИП (Франція).

Лілія ПАВЛЮК,

помічник лікаря-епідеміолога.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!