Газета по-надвірнянськи
 

У мисливських угіддях Надвірнянщини – випадок сказу лисиці

2 лютого 2018, 15:45 | Рубрика: Акцент, До відома краян Версія для друку Версія для друку 476 переглядів

Епідемічна ситуація зі сказу в Україні залишається нестійкою – щороку реєструють поодинокі випадки захворювань серед людей. У 2016 р. – 4 випадки (у 2015-му – 2). Усі випадки захворювань закінчились летально.

Упродовж 2017-го у Надвірнянщині зареєстровано 3 випадки захворювання на сказ тварин (у Перерослі, Верхньому Майдані та Пасічній). А 24 січня ц. р. у мисливських угіддях Надвірнянської РО УТМР Битківської селищної ради за результатами Івано-Франківської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби встановлено сказ лисиці.

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання ДРІПК при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план заходів із ліквідації сказу. Мисливські угіддя Надвірнянської РО УТМР Битківської селищної ради визначено неблагополучною територією та накладено карантинні обмеження на 60 днів. В осередку захворювання вжито всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

Незважаючи на відсутність випадків захворювань на гідрофобію серед жителів нашого району, ситуація залишається напруженою. Щорічно з приводу покусів тваринами до медичних закладів країни звертаються 70-90 тисяч осіб. Серед тих, яким призначають щеплення, 12-15% потребують комбінованого курсу щеплень антирабічною вакциною з антирабічним імуноглобуліном, що дозволяє у переважній більшості випадків уникнути загибелі хворої людини. У районі торік собаки покусали 139 людей. Цьогоріч зареєстровано вже 3 покуси людей собаками.

Якщо Вас вкусила чи подряпала будь-яка тварина, навіть, ззовні здорова, а тим більше бродяча чи дика, або якщо є підозра, що вона хвора на сказ, потрібно негайно, інтенсивно протягом 10-15 хвилин промити рану водою з милом, щоб змити слину тварини. Глибокі рани промивають струменем мильної води. Обробити краї рани антисептиком, але не потрібно припікати рану; накласти стерильну пов’язку; у найкоротший термін звернутися до найближчого медичного закладу.

Іван ГУРМАК,

начальник Надвірнянського районного відділу Держпродспоживслужби.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!