Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній відбувся VІІ фестиваль коляд «На Рождество…»

16 лютого 2018, 16:57 | Рубрика: Свята, Фестивальне Версія для друку Версія для друку 1,207 переглядів

«Всяке дихання нехай хвалить Господа!» – під таким гаслом у неділю, 11 лютого, завершуючи відзначення Новорічно-Різдвяних свят у м. Надвірна, у Прокатедральному Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії відбувся VІІ фестиваль коляд «На Рождество…».

Ніна

Фестиваль уже став традиційним і проходить на теренах нашого міста всьоме. Цьогорічний захід відбувся з благословення Декана Надвірнянського УГКЦ пароха Прокатедрального Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії отця Андрія Бакоти, за організації депутата міської ради Наталії Байдак, фінансової підтримки Надвірнянської міської ради, депутатського корпусу та сприяння мистецької агенції «Фист» (кер. Володимир Молдавчук).

люди

Насичена культурно-мистецька програма, в якій взяли участь ансамблі, колективи, хори та солісти не тільки з Надвірнянщини і Прикарпаття, а й всієї України, вразили присутніх своїм високопрофесійним виконанням традиційних та автентичних місцевих колядок, талановитістю і неординарністю. В ім’я прослави Бога колядували учасники фестивалю, серед яких: хор «Вервиця» Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії (керівник Олеся Борищак), хор «Фіміам» церкви Покрови Пресвятої Богородиці (керівник Марія Рудяк), народний аматорський хор «Феліціо» (керівник Наталія Байдак), чоловічий октет Прокатедрального Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії (кер. Віктор Чудновський), Заслужена артистка України Ольга Молодій та її донька Марічка. На фестиваль завітали колядники з інших міст, зокрема, хор «Аскольд» (кер. Ольга Засадна) м. Київ, Український струнний ансамбль «КватроКорде» (кер. Анжела Приходько), родинний гурт «Савка-бенд» з Івано-Франківська, хор «Аксіос» (кер. Наталія Михайленко) із м. Тлумач, солістка Оксана Савчук із м. Івано-Франківськ, «Гвоздецькі газди» (кер. Любомир Боднарук) та фольклорний гурт «Гвізд» (кер. Світлана Ців’юк і Катерина Іванюк).

виставка

Найочікуванішим для надвірнянців став виступ Ніни Матвієнко – надзвичайно талановитої, неперевершеної української співачки, Народної артистки України, Героя України, лауреата різноманітних всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів, яка по праву носить звання «душа української пісні».

коляда

На завершення фестивалю Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович висловив щирі слова вдячності всім, хто приклав свої зусилля для організації цього заходу, учасникам та гостям за сприяння у культурно-мистецькому відродженні нашого краю, збереженні та популяризації різдвяних традицій у нашому місті. Також зазначив, що з року в рік на фестивалі «На Рождество…» всією надвірнянською громадою через спільну щиру коляду і молитву ми прославляємо народження Спасителя і просимо Божої Благодаті на нашу українську землю. Завдяки проведенню таких фестивалів ми свято бережемо і з покоління в покоління передаємо наші традиції і звичаї, а в автентичних колядках відроджуємо прадавню українську культуру.

картина

Всім учасникам, співорганізаторам фестивалю, всім, хто допоміг та посприяв у його проведенні, вручили подяки та сувеніри. Особливу подяку висловили Декану Надвірнянському УГКЦ отцю Андрію Бакоті, який щороку докладає свої зусилля для організації заходу та гостинно відчиняє двері Собору для спільної коляди. Кожен з учасників та гостей фестивалю мав можливість долучитись до благодійної акції: допомогти у лікуванні онкохворих діток. Крім того, у храмі проходила виставка унікальних і неповторних робіт вихованців Надвірнянської  дитячої художньої школи «Різдвяний вернісаж», представлена в таких видах образотворчого мистецтва, як розпис ікони, малюнок, ткацтво тощо. Завдяки творчому підходу виставка стала ще однією цікавою і неординарною ноткою фестивалю «На Рождество…».

Інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!