Газета по-надвірнянськи
 

У полі зору XVIII сесії районної ради – пасажирські перевезення, законність рубок лісу, робота комунальних підприємств і бюджетні зміни

9 лютого 2018, 16:16 | Рубрика: Самоврядування, Тема дня Версія для друку Версія для друку 3,522 переглядів

нарада

На початку засідання XVIII сесії районної ради голова районної ради Іван Гурмак згадав важливі події нашої історії, які, не зважаючи на свою трагічність, зуміли покласти початок державотворчості України. – Саме у ці дні ми вшановуємо 99-ту річницю проголошення Акта Злуки між УНР і ЗУНР, який офіційно визнаний Днем Соборності України, 100-річчя із дня проголошення Незалежності УНР та бою під Крутами. Українці зуміли всьому світу показати свою силу духу і бажання жити в українській національній державі.

Депутати районної ради та присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять крутянців, Героїв Небесної Сотні, воїнів російсько-української війни і всіх борців, котрі поклали життя на вівтар незалежності.

Іван Гурмак вручив подяку голови районної ради за багаторічну сумлінну працю у галузі культури та з нагоди ювілею провідному методистові районного будинку культури Ганні Халак.

У роботі сесії районної ради взяли участь депутат обласної ради Михайло Іваночко, голова райдержадміністрації Олександр Кеніз із заступником Богданом Зеленчуком, міський та сільські голови, голови селищних рад ОТГ, керівники районних управлінь, відділів і служб.

Пообіцяли не проводити суцільні рубки

На пленарне сесійне засідання районної ради завітали представники громади Тисменичан, яких збурила і стривожила ситуація із вирубкою лісових насаджень, а особливо дубів, на території їхнього населеного пункту. Депутат районної ради Микола Гусак відзначив, що у відповідь на його депутатський запит керівництво Надвірнянського відділу поліції проінформувало, що жодних зловживань не виявлено. – За два роки на околицях села Тисменичани вирубано більше шести гектарів лісу, скоро вже наші люди не знатимуть, як виглядає дуб, – мовив він. – А в спецагролісгоспі пояснюють, що суцільні рубки змушені проводити через заборгованість із виплатою заробітної плати.

Директор спецагролісгоспу Іван Бурій заявив, що прийшов на підприємство, яке перебуває у занедбаному стані, із чіткою метою щось змінити. – Одне із першочергових завдань – поновлення лісових насаджень. Щодо Тисменичан, то ще у 2015-му окремі ділянки відвели під суцільну вирубку, – зазначив він. Іван Бурій запевнив, що очолюване ним підприємство більше рубок головного користування не проводитиме, а тільки санітарні і проміжні.

Депутати районної ради взяли активну участь в обговоренні. Андрій Карманський наголосив, що питання з дубами є в дечому духовним: – Це те, що нам передали минулі покоління і це ми повинні зберегти для нащадків.

Голова районної ради Іван Гурмак закликав директора Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу до порозуміння з громадою не тільки села Тисменичани, а й загалом громадами району, щоб уникнути таких ситуацій, та побажав на майбутнє діяти в інтересах перш за все жителів Надвірнянщини.

Заступник голови районної ради Ігор Писклинець зауважив, що це питання неодноразово піднімали територіальні громади району, тому  потрібна комунікація з людьми. Тетяна Пришляк зосередила увагу на зміні принципів і підходів до господарювання, що першочергово передбачають враховувати інтереси та думки громади. Підготовлене депутатами звернення Михайло Іваночко закликав адресувати Верховній Раді України, Кабінету Міністрів і народним депутатам України, обраним від Прикарпаття. Після бурхливого і жвавого обговорення проект рішення та звернення прийняли одноголосно.

Оголосили численні запити та звернення

Андрій Карманський – щодо передбачення у програмі соціально-економічного розвитку коштів на наступні потреби жителів Верхнього Майдану, серед яких: завершення робіт із газифікації, утеплення, продовження облаштування туалетів і заміни підлоги у місцевій школі, буріння водної свердловини; облаштування вуличного освітлення, співфінансування ремонту дороги; зміцнення матеріально-технічної бази Надвірнянського ліцею; Михайло Мельник – про виділення коштів на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ у Добротові; Микола Андрейчук – щодо передбачення у програмі соціально-економічного розвитку необхідних коштів для капітального ремонту й оснащення Цуцилівського НВК; Микола Гусак – вкотре порушив проблему пасажирських перевезень за маршрутом Надвірна – Івано-Франківськ, зокрема,  доїзд жителів  Тисменичан до обласного центру; Іванна Савчук – про виділення коштів для заміни вікон і дверей в адміністративному приміщенні Цуцилівської сільської ради й облаштування автомобільної дороги на вул. Новопроектна; Андрій Гуцько – просив передбачити у районному бюджеті 450 тис. грн. – для утримання місцевої пожежної команди у с. Бистриця; Сергій Штогрин – про передбачення коштів для ремонту даху та інших першочергових проблем Стримби, в спільному зверненні із Андрієм Карманським йшлося про впорядкування могили сотні «Чайки» у селі Верхній Майдан. Сергій Штогрин зачитав заяву ВО «Свобода» до керівництва держави з приводу ухвалення польським Сеймом пакету законів щодо заборони «бандерівської ідеології»; Тетяна Пришляк – щодо сприяння у виданні книги «Із гір Карпат несеться гомін волі» Івана Кметюка та спільний запит із Андрієм Гундою – про виділення коштів із районного бюджету для придбання шкільного автобуса для учнів Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст. (із с. Мозолівки). Володимир Кухарчук оприлюднив проблему відновлення маршруту Середній Майдан – Надвірна. Володимир Черленюк апелював до влади про своєчасну виплату заробітної плати технічним працівникам закладів освіти і культури.

Підтримали зміни і доповнення

У зв’язку з обранням Дячука Михайла Васильовича депутатом Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади повноважень депутата районної ради, обраного за списком районної організації політичної партії «Воля», набув Андрій Дмитрович Сенчук. Його  делеговано до складу постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я та національно-патріотичного виховання.

***

Про основні зміни до рішень районної ради «Про районний бюджет на 2017 рік» та «Про районний бюджет на 2018 рік» ми інформували краян у статті «На Дні депутата обговорили зміни до бюджетів 2017 і 2018 років» від 2 лютого 2018 р. № 9-11. Додатково у бюджеті на цей рік врахують надходження субвенцій з обласного бюджету: 12 тис. грн. на благоустрій цвинтаря у с. Зелена біля могили багаторічного голови Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайла Зеленчука; 88 тис. грн. – для капітального ремонту будинку культури у с. Пнів; 100 тис. грн. – капітального ремонту спортивного майданчика на території Саджавської ЗОШ І-ІІІ ст.; 170 тис. грн. – капітального ремонту даху ЗОШ І-ІІІ ст. у с. Чорний Потік; 350 тис. 48 грн. – виконання заходів Програми розвитку місцевого самоврядування на 2016-2020 роки на реалізацію проекту «Великі зміни малими кроками. Замок Куропатви ХVI століття в с. Пнів».

***

Виконувач обов’язків керівника Надвірнянської місцевої прокуратури Ігор Гриновецький поінформував про стан законності на території Надвірнянського району за 2017 рік. Зокрема, в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстрували 983 кримінальні правопорушення, що на 1,7 % менше, ніж за аналогічний період 2016 року, збільшилася кількість тяжких кримінальних правопорушень – із 123 до 179 випадків. Завдяки скоординованим діям вдалося значно зменшити кількість злочинів середньої тяжкості – з 239 до 178.

***

Також районні депутати підтримали затвердження змін і доповнень до статуту центральної районної лікарні, зважаючи на клопотання ЦРЛ, голів Делятинської та Ланчинської селищних і Переріслянської сільської рад ОТГ. До структури ЦРЛ, яка підпорядковується головному лікарю, входять: дитяча лікарня з поліклінічним відділенням; пологовий будинок з жіночою консультацією, міські лікарні у Ланчині і Делятині, міська лікарська амбулаторія у Биткові, лікарські амбулаторії загальної практики – сімейної медицини у Тисменичанах, Парищі, Білих Ославах, Пасічній, Зеленій, Бистриці та фельдшерсько-акушерські пункти у Назавизові, Молодкові, Білозорині, Лоєвій, Камінному, Верхньому Майдані, Гвозді, Пньові, Мозолівці, Стримбі, Цуцилові, Лісній Велесниці, Лісній Тарновиці, Чернику, Саджавці, Красній, Бухтівці, Максимці, Глинках і Середньому Майдані. Підтримано і рішення «Про вихід зі складу засновників» згідно зі зверненням Ланчинської селищної і Переріслянської сільської рад ОТГ із Ланчинських ЗОШ І-ІІІ ст., І-ІІ ст. та музичної школи, Добротівського НВК, Переріслянської ЗОШ І-ІІІ ст., Волосівського НВК, Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст. і Фитьківської ЗОШ І-ІІІ ст. Рішення «Про передачу в комунальну власність Делятинської селищної ради ОТГ майна відповідних бюджетних установ, яким обумовлено вихід зі складу засновників Делятинських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 і №3, ЗОШ І-ІІ ст., ЗОШ І ст., навчально-виховного комплексу, навчально-виробничого комбінату, музичної школи та Зарічанської, Чорноославської та Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст.; також цій ОТГ передано у комунальну власність цілісні майнові комплекси шкіл, дошкільних навчальних закладів, будинків культури, клубів, бібліотек та медичних закладів.

***

Серед іншого депутати районної ради надали згоду на проведення будівельних робіт із берегоукріплення, протизсувних і протиобвальних споруд на території с. Пнів «Підзамче» за адресою: вул. Замкова, 1; присвоїли черговий шостий ранг посадової особи голові районної ради Івану Гурмаку.

***

Депутати взяли до уваги минулорічні фінансові звіти та затвердили цьогорічні плани  для трьох комунальних підприємств районної ради – «Теплокомуенерго», «Аптека №100» і «Архітектурно-проектувальне бюро» («АПБ»).

Голова районної ради Іван Гурмак зауважив, що, звітуючи, керівники комунальних підприємств повинні пропонувати депутатському корпусу чіткий план перспективного розвитку того чи іншого комунального підприємства району, щоб вони приносили фінансове наповнення у районний бюджет і головне були корисними громаді. Зокрема, Людмила Кунько вважає, що одним із шляхів збільшення доходу для «Аптеки №100» стане пошук або нового приміщення, або відкриття аптечного пункту у ЦРЛ, бо, відомо, що ця медична установа знаходиться у віддаленій частині міста і там не так багато клієнтів. Для «АПБ» під орудою Івана Марчука – придбання нового сертифікату, який дозволить виконувати роботи із виготовлення кошторисів. Роман Мажак, керівник «Теплокомуненерго» – за переведення на альтернативні види палива котельні, що обслуговує дитячу лікарню і будинок дитини.

Особлива увага – пасажирським перевезенням

Чи не найрезонанснішим у роботі чергової сесії районної ради стало питання про стан пасажирських перевезень у районі, що вкрай турбує як  жителів Надвірнянщини, так і місцеву владу. Адже всі є потенційними споживачами цієї послуги. Нагадаємо, що 22 січня відбулося підвищення цін на внутрішньорайонні перевезення. Причини – подорожчання із січня по листопад вартості бензину А-92 – на 3,48 грн., А-95 – 3,55 грн., дизельного пального – на 3,81 грн.; середня заробітна платня в області зросла у ІІІ кварталі на 834 грн. Тому з грудня до РДА як до організатора перевезень почали надходити звернення від перевізників про намір підвищити вартість проїзду на приміських маршрутах.

Заступник голови РДА Богдан Зеленчук поінформував депутатів районної ради про проблеми, що стосуються пасажирських перевезень,. Зокрема, належного функціонування автостанцій у Надвірній №1 і №2, наведення ладу з автобусною зупинкою на вул. Княгині Ольги, що перетворилася у стихійну автостанцію, забезпечення пільгових перевезень, які перекладені на місцеві бюджети. Створена робоча група, до якої ввійшли депутати районної ради, щоб, нарешті, вирішити питання з пасажирськими перевезеннями і чітко регламентувати їхню стоянку та посадку пасажирів на автостанціях. – Тому ми зараз разом, за присутності сільських і селищних голів, повинні розставити всі крапки над «і», – зазначив Богдан Зеленчук. Також він висловив надію, що за рахунок дорожнього фонду вдасться відремонтувати дороги від Надвірної до Красної, Бистриці, Парища, Молодкова та інших населених пунктів.

Заступник голови районної ради Ігор Писклинець зауважив, що питання з організацією пасажирських перевезень є доволі складним і тут потрібно ухвалити узгоджене рішення, а щодо цін – попросив РДА тримати їх під контролем. Андрій Карманський мовив, що треба чітко інформувати про роботу комісії та звернув увагу на роботу таксі, які інколи їздять без необхідних документів, на «євробляхах», демонстративно відмовляються їхати у такі населені пункти, як Верхній Майдан, принижуючи цим громаду. За словами Миколи Гусака, вже протягом року дискутуємо про пасажирські перевезення, а результату нема жодного; також він звернув увагу на пасажиропотік. Ігор Писклинець подав ідею вивчити всі аспекти пасажирських перевезень, врахувати пасажиропотік та інші фактори, залучивши до цього студентів Надвірнянського коледжу НТУ. А щодо хвилюючого Миколу Гусака і його односельців питання про автобусні перевезення із Тисменичан до Івано-Франківська, то Богдан Зеленчук заявив, що в ОДА ініціюють нараду з основними перевізниками на маршруті Надвірна – Івано-Франківськ і на наступному обласному конкурсі за цим напрямком оголосять конкурс. Микола Сенатович вкотре обурився, що не отримав відповідей на свої звернення: – Жодні скарги чи заяви не впливають на рішення комісії із визначення переможців на внутрішньорайонних маршрутах і жодні мої зауваження не брали до уваги. Також перевізники за маршрутом Пасічна – Надвірна не бажають скорочувати термін відправки із кінцевої зупинки у селі із 30 до 20 хвилин, – зауважив він. Михайло Мельник наголосив на важливості обізнано і фахово підходити до формування тарифів на маршрутах.

Зважаючи на ситуацію, яка склалася з пасажирськими перевезеннями у районі, на виконання зауважень і пропозицій, висловлених районними обранцями, голова районної ради Іван Гурмак протокольно доручив райдержадміністрації створити спільно з міською радою комісію щодо контролю за виконанням договорів по пасажирських перевезень у межах району. Одночасно Іван Гурмак наголосив на необхідності розробити конкретні заходи по виконанню рішення районної ради від 16.03.2017 № 322-11/2017 «Про інформацію районної державної адміністрації про стан пасажирських перевезень в районі».

Уже на наступній черговій сесії районної ради депутати районної ради розглянуть окремим питанням про результати роботи райдержадміністрації щодо стану пасажирських перевезень в районі.

Сподіваємося, комісії ухвалять рішення, враховуючи думки всіх сторін.

 Інф. Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!