Газета по-надвірнянськи
 

Вірусні інфекції не відступають

23 лютого 2018, 14:35 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,022 переглядів

Як поінформував завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Надвірнянської філії ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» Любомир Клим`юк, протягом  двох останніх тижнів карантинні заходи по ГРВІ та грипу запроваджували у десяти навчальних закладах району.

грип

За станом на 20 лютого у семи школах уже відновили навчання. Водночас із 20 лютого за парти повернулися учні Цуцилівського НВК, Пнівської, Назавизівської та Делятинської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. На карантині продов­жують перебувати чотири міські школи. У Зеленській ЗОШ навчання відновили вчора, у четвер. Битківська ЗОШ І-ІІІ ст. навчання призупинила з вівторка, уточнив Любомир Клим`юк.

Лікар-епідеміолог цього ж відділення Іванна Болотова зазначає, що епідемічна ситуація з кору в районі залишається несприятливою. Із початку цього року зареєстровано 84 випадки. З них серед дітей до 17 років – 65 випадків. Зокрема, захворіло сім малюків (до 1-го року); десять діток – від 1 до 4 років, 14 – 5-9 років, 22 – 10-14-річних та 12 – 15-17-річних юних краян.

Протягом цього періоду зареєстровано 1 летальний випадок.

Серед захворілих – 40,5 відсотків щеплені згідно з Календарем щеплень (отримали 2 дози); 23 відс. отримали одне щеплення; 26,2 відс. – не щеплені; у решти – 14,3 відс. відсутні дані про щеплення.

Із 9 лютого ц. р. зареєстровано спалах захворювання кором у Зеленській ЗОШ І-ІІІ ст. – 11 дітей у восьми класах, а також у 26 населених пунктах: м. Надвірна та смт. Ланчин – по 10 випадків; с. Зелена – 13; с. Бистриця – 5; селах Волосів, Гаврилівка, Лоєва – по 4; селах Саджавка, Максимець – по 3; селах Стримба, Красна, Добротів, Пнів, Пасічна, Тисменичани, Чорний Потік, Перерісль, Цуцилів та смт. Делятин – по 2; селах Заріччя, Камінне, Білозорина, Черник, Фитьків, Лісна Тарновиця, Гвізд, Парище – по 1 вип.

П`ятеро дітей занедужали на кір у дошкільних навчальних закладах сіл Заріччя, Красна і Стримба. Серед школярів – 33 хворих: у Надвірнянських ЗОШ № 2 і № 3, ЗОШ Делятина, Гаврилівки, Переросля, Волосова, Гвозда, Черника, Максимця, Саджавки, Пасічної, Пнів`я, Бистриці, Ланчина і Зеленої.

Іванна Болотова наголошує: – У людини, яка перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції. Надійним захистом від захворювання є лише профілактичні щеплення.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!