Газета по-надвірнянськи
 

«Вони помирали, щоб жила Україна»

23 лютого 2018, 14:37 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 486 переглядів

Події, що чотири роки тому розгорнулись на очах у мільйонів українців і всієї міжнародної спільноти, надовго закарбувались у пам’яті. Багатомільйонна країна кинула виклик системі, яка руйнувала все українське і затягувала її в імперські тенета. Безстрашно вийшовши на вулиці, українці одностайно висловили свою незгоду зміні зовнішньополітичного вектору, що могло забрати останні надії на демократичне майбутнє України. 18 лютого 2014-го тодішня влада почала жорстоку бійню на київському Майдані.

Та попри сподівання, знайшлися сміливці, які не злякалися, не втекли, вони вперто стояли на барикадах. Україна пережила одні з найтрагічніших днів своєї новітньої історії.

Годину пам’яті, приурочену Героям Небесної Сотні «Вони помирали, щоб жила Україна», вже традиційно четвертий рік поспіль організовує завідувач бібліотеки Марія Мельник у Гаврилівці. Під орудою отця Юрія Виксюка спільно помолилися, а ведучі Христина Хабайлюк і Роман Мельник за сценарієм відтворювали ті страшні події. Анастасія Литвинишин, Володимир Мельник, Христина Данчишин, Діана Урбанович, Тетяна Бойко, Віктор Федюк, Віктор Торб’як, Павло Олійник, Павло Одокій, Іванна Іванишин читали поезію, приурочену тим подіям, спогади очевидців. Іванна Одокій декламувала вірш «Сто сердець вже б’ються у вогні» нашої односельчанки Галини Чик, котра не була байдужою до тих страшних лютневих днів, коли почались масові вбивства і здавалось, що світ провалюється під ногами. Баладу Нестора Чира «Розмова на світанку» з трепетом у серці прочитали Наталія Петрик, Тарас Воробець та Віктор Шабадас. Пісні «Серце плакало» і «Небесна сотня білих журавлів», «Дай, Боже, сили нашим солдатам» прозвучали від Іванни Одокій та Христини Хабайлюк.

Закликали до єдності в. о. старости села Василь Грицяк і депутат обласної ради Василь Сенатович та волонтер Зеновія Дробаха. Марія Мельник ознайомила учасників і гостей із виставкою – інсталяцією «Героям слава» та альбомом «Відважні герої твої, Гаврилівко».

Під мелодію тужливого гімну Небесної Сотні учасники передавали з рук у руки запалену свічку, а всі присутні запалили стрітенські свічки.

Ми всі боролися за Україну! Імена героїв, чиї життя обірвала підступна ворожа куля, чия кров окропила київську бруківку взимку 2014-го, навіки вписані у книгу народної пам’яті.

Марія МЕЛЬНИК,

завідувач Гаврилівської бібліотеки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!