Газета по-надвірнянськи
 

Як рятуватися під час хуртовин, ожеледиці

9 лютого 2018, 14:57 | Рубрика: Застереження Версія для друку Версія для друку 424 переглядів

Щорічно з приходом зими спостерігається сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледдю. Основні травми – це набиття колін; вивихи плечей; удари голови; пориви зв’язок колін; переломи гомілок; рук; рани обличчя.

Щоб уберегтися від значних неприємностей під час ожеледиці: кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи і без високих каблуків. Людям похилого віку краще у «слизькі» дні не виходити з дому, або, за потреби, взяти палицю з гумовим наконечником чи шипом. Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я.

машини-хуртовини

Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем; при порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найкращий  шанс утриматися на ногах; у момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а, доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – від цього удар пом’якшиться. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість важких травм; обходьте металеві кришки люків; не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду, в ожеледицю. Велику небезпеку становлять бурульки, особливо під час танення льоду і снігу.

Снігопади, тривалістю від 16 до 24 годин, дуже впливають на господарську діяльність людей, особливо з наступним різким похолоданням або потеплінням. Негативний вплив цих явищ приводять до того, що різко погіршується видимість, переривається транспортне сполучення як у місті, так і між населеними пунктами області.

З оголошенням штормового попередження необхідно: обмежити рух, особливо на власному транспорті; створити удома необхідний запас продуктів (води, палива); виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива.

Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, які знаходяться у дорозі, далеко від житла. Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості.

Під час руху на автомобілі не намагайтеся подолати снігові замети. Потрібно зупинитися, повністю закрити жалюзі автомашини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль треба встановити двигуном у невітряну сторону. Періодично виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом. Крім того, не занесений снігом автомобіль – гарний орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення «розморожування двигуна», якщо система охолодження залита водою. При прогріванні автомобіля важливо не допускати затікання в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів, з цією метою необхідно стежити, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.

Андрій МОЧЕРНЯК,

начальник Надвірнянського райвідділу УДСНС області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!