Газета по-надвірнянськи
 

Благодатна повінь «Бистріні»

30 березня 2018, 15:23 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 654 переглядів

Незважаючи на березневі снігопади, у неділю, 18 березня, у приміщенні Надвірнянського районного будинку культури відбулася літературно-мистецька імпреза «Між берегами сердець» – свято (три в одному) з нагоди відзначення 30-річчя літературної студії «Бистрінь» ім. Нестора Чира при редакції газети «Народна Воля», виходу в світ ювілейної антології «Окрилена ріка» та 80-річчя з дня народження Нестора Івановича Чира, котрий багато років очолював літстудію та був і залишається літературним батьком «бистрінців».

чир

Більшість літстудійців зібралися, незважаючи на погодні умови, навіть із найвіддаленіших районів, декілька не змогли прийти через поважні причини (захворіли, за кордоном тощо).

Розпочала імпрезу своїм виступом літстудійка Марія Єрмакович, яка прочитала свій вірш, присвячений «Бистріні» та Нестору Чиру. Поети та прозаїки «Бистріні» від юних (Ірини Шкрумеляк та Тетяни Шпинти) до сивочолих (Івана Пилип’юка, Дмитра Угринюка, Анатолія Любецького та Андрія Гураля) перетворилися на справжніх акторів. Особливо гарні образи підібрали літстудійки. То з ліхтарем (Богдана Дедерчук), то з парасолькою (Єлизавета Киселюк-Андрейків), а ще у халаті медсестри (Оксана Андрухович), і що вже казати про калейдоскоп вишиванок представниць прекрасної статі літстудії (Олександра Сорохманюк, Ганна Дем’янчук, Марія Єрмакович, Наталія Боднарук, Уляна Стасюк-Петріщак, Ганна Попович). У справжнього морського вовка перевтілився член редакційної ради «Бистріні» Роман Бенюк. Полум’я свічі, яку тримав у своїх руках Василь Процюк, символізувало духовність його поезії. Перевтілились, читаючи свою поезію, і ведучі заходу – я (Олександр Букатюк) і член редакційної ради «Бистріні» Мирослава Гордєєва-Мельник, яка написала нестандартний сценарій заходу. Про всі виступи та враження можна писати багато, але це треба було побачити.

Для мене особисто (та й, думаю, для більшості «бистрінців») найважливішими глядачами стала родина Нестора Івановича – дружина Алла Федорівна і донька Аліна Несторівна. Їм сподобалось, то й ми раді.

Чиновники не з`явилися (нагадаю, що Нестор Чир був депутатом обласної ради 4-х скликань). Не приїхали і представники Національної спілки письменників України від обласної спілчанської організації (не рахуючи спілчан-бистрінців). Правда, останні організували в Літературному музеї Прикарпаття в обласному центрі книжкову виставку до 80-річчя від дня народження Нестора Чира.

Та все ж імпреза пройшла на славу. Лунали пісні на слова Нестора Чира та музику Сергія Орла, зокрема, «Пісня про Надвірну» та «Пісня горянки» у виконанні муніципального оркестру народної музики «Аркан Сергія Орла» та народного аматорського фольклорного колективу «Шовкова косиця». Нестор Чир та Сергій Орел дружили при житті і поховані один на проти одного. У Поета на могилі – книга, а в Скрипаля – скрипка.

Усі глядачі та гості свята не могли оминути зором у холі Надвірнянського районного будинку культури прекрасну книжкову виставку «Струни серця «Бистріні» від районної бібліотеки для юнацтва.

Ведучі висловили подяку Надвірнянській районній держадміністрації, міській раді та Юрію Дерев’янку за сприяння виходу в світ антології «Окрилена ріка», яка вийшла з нагоди 30-річного ювілею літературної студії «Бистрінь» ім. Нестора Чира. Також висловили вдячність редакції газети «Народна Воля», при якій заснована літстудія, ТРК «Надвірна», дирекції районного будинку культури та біб­ліотекарям центральної районної бібліотечної системи.

«Вінком» літературно-мистецької імпрези «Між берегами сердець» стало нагородження переможців та фіналістів обласного конкурсу поезії «Душа у слові» ім. Нестора Чира, який організувала літстудія «Бистрінь». Перше місце серед дорослих здобула юна поетеса з рожнятівського села Князівське Ліна Петляк. У номінації «дитяча поезія» перше місце у Віки Волошенюк із Надвірної. Окрім того книгами від літстудії нагородили присутніх на заході учасниць конкурсу Юліанну Ганиш із смт. Битків та Юлію Мушак з Надвірної.

На майбутнє плануємо зробити конкурс щорічним і Всеукраїнським, бо чимало людей надсилали свої твори із-за меж області. Також дещо зміниться назва і конкурс називатиметься «Душа сховалася у слові» (оскільки саме таким є рядок з поезії Нестора Чира).

Дякуємо всім, хто був і не злякався, що замело снігом!

Окрема подяка Світлані Гаєвській та Володимиру Питлюку за висвітлення події! Також на правах керівника літстудії «Бистрінь» ім. Нестора Чира висловлюю вдячність найактивнішим «бистрінцям» – члену редакційної ради «Бистріні» Романові Бенюку, який чимало приклався для того, щоб «Окрилена ріка» побачила світ, і членкині редакційної ради «Бистріні» Мирославі Гордєєвій-Мельник, на яку випала нелегка ніша упорядника антології.

Наша ювілейна книга – це втілений образ окриленої ріки, яка 30 літ омивала береги сердець читачів. Ця ріка не руйнувала їх, як сучасні забруднені інформаційні ріки, а навпаки змивала з них усе зайве, заспокоювала, тамувала спрагу, вливала у душі джерельність щирого слова. Цією рікою є сама літературна студія «Бистрінь» ім. Нестора Чира.

***

Пропонуємо до вашої уваги вірші переможниць конкурсу поезії «Душа у слові» ім. Нестора Чира:

***

Коридори Раю перед нами

– зачинені

Мурами перемуровані

Вогнем із дощів залиті

Кільканадцять секунд

Кілька[двадцять] століть

Тому

Я продовжую

Подихами до центру неба

Міряти відстань до місяця

Мріяти вдосталь й осмислено

Тихо

Печально

Безжурно

Б’ється вітрилом об скелю

Частка німого й гарячого…

Тссссссс

Прислухайся –

Шшшшшшш

Фффффффффф

Ворота раю –

відчинено

Ліна ПЕТЛЯК.

«Сон Б»

Бориса безсоння брало

Багато бачив бувало

Бідний босоніж бігав

Багатий безмежно брав

Бабуся безвпинно брила

Базіка безжалісно брехала

Буревій будинок бризкав

Бузок безцвітно брів

Бориса безсоння брало

Багато бачив бувало.

Віка ВОЛОШЕНЮК.

 ***

Ще раз вітаємо переможниць! І запрошуємо всіх, котрі брали участь у конкурсі, в ряди нашої літстудії! Хто любить українське слово, пише, віршує, без вікового обмеження, не соромтесь, приходьте і пробуйте свої сили у літературній студії «Бистрінь» ім. Н. Чира . Талант потрібно розвивати. Збираємось ми традиційно у Надвірнянській районній бібліотеці для юнацтва у першу п’ятницю щомісяця о 13.00 год.

Цього разу засідання переноситься на 13 квітня (у другу п’ятницю щомісяця).

Олександр БУКАТЮК,

поет, журналіст, член НСПУ,

керівник літстудії «Бистрінь» ім. Нестора Чира при

редакції газети «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!