Газета по-надвірнянськи
 

Чому саме зараз найкращий час для розміщення депозиту?

16 березня 2018, 14:51 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 1,592 переглядів

Економіка України продовжує відновлюватися після різкого спаду, а банківська система – від «великого очищення».  В Україні банківський депозит – це один із небагатьох  перевірених способів зберегти гроші від інфляції. Отже, як правильно вибрати банк і вдало примножити свої заощадження? Про ці та інші питання, які цікавлять читачів «Народної Волі», – у розмові нашого кореспондента  з керівником  відділення ПАТ «ВіЕс Банк» у м. Надвірна Тетяною Миколаївною Фоміною.

При виборі банку рекомендую  звертати увагу на  кілька важливих  моментів.

Насамперед – це надійність і стабільність фінансової установи. Людей, безумовно, непокоїть, що за останні три роки ринок покинуло понад 80 банків. І хоча період фінансової «турбулентності» уже позаду і банківська система демонструє позитивну динаміку розвитку,  до вибору банку, якому можна довірити свої заощадження, українці підходять надзвичайно виважено.

Фом_на_тетяна_микола_вна

У надійності банку можна пересвідчитися, подивившись на його історію, акціонерів, рейтинги незалежних агентств, поспілкувавшись із його клієнтами та працівниками.

Так, наприклад, «ВіЕс Банк» уже 27 років успішно працює на українському ринку. Банк місцевий із головним офісом у Львові.

У грудні 2017 року «ВіЕс Банк» змінив акціонера й увійшов до складу інвестиційно-фінансової групи «ТАС». Група здійснює зрозумілу та багатогранну бізнес-діяльність в Україні – це, насамперед, банківський і страховий бізнес, промисловість і вагонобудування, агробізнес і фармацевтика – гроші працюють і вкладаються, власне, в Україні.

На сьогодні ми – серед небагатьох прибуткових, добре капіталізованих і високоліквідних українських банків. Надійність депозитів у «ВіЕс Банку» підтверджена Незалежним рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг» на найвищому рівні «5». Окрім того, Банк є постійним учасником Фонду Гарантування вкладів фізичних осіб. Вклади захищені гарантіями держави.

– Ще один важливий критерій, на який варто звернути увагу – це дохідність вкладу. Крім збереження своїх заощаджень від інфляції, кожен клієнт хоче і заробити. Перш, ніж прийняти рішення про вибір банку, подивіться, наскільки активно він працює з реальним сектором економіки, чи  видає кредити різним сегментам бізнесу. Так, «ВіЕс Банк» пропонує кредити малому та великому бізнесу за ставками від 18% річних, а для фізичних осіб – від 23% річних у гривні.

– Як зберегти і примножити заощадження? Який вклад порадите Ви?

– У нашій лінійці – сьогодні вклади терміном від 1 місяця до року. Я вважаю, що найпривабливішими є середньострокові вклади у гривні – на 3 місяці під 14,75% річних у гривні, у доларах США – терміном на рік під 4,5% річних. Для тих, кому гроші можуть знадобитися у будь-який момент,  раджу обрати  місячний депозит. У гривні відсоткова ставка становить 11% річних, у доларах – 2,5% річних,  в євро – 2%. Місячний вклад зручний тим, що  упродовж півроку, якщо ви не знімаєте у місячний термін кошти, договір автоматично, без вашого візиту до банку, поновлюють на наступний місяць. Максимальну ставку – 15,5% річних у гривні – ми пропонуємо тим клієнтам, які обирають річний депозит.

– То все-таки, чому варто розміщувати депозити саме зараз?

– Сьогодні, коли у вітчизняній економіці намітилось поступове зростання, ставки за депозитами є на своєму піку. Однак, враховуючи ситуацію і загальносвітові тенденції (у розвинутих країнах  депозити сягають максимально 1,5-2% річних), фінансові експерти прогнозують зменшення відсоткових ставок по вкладах і в Україні. От і виходить, що, зафіксувавши сьогодні ставку на рік, Ви зробите вигідну інвестицію.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!