Газета по-надвірнянськи
 

Держава і люди – у збитках. Хто ж у виграші?

23 березня 2018, 15:01 | Рубрика: Реалії Версія для друку Версія для друку 2,017 переглядів

Дзвін тривоги лунає у нафтових селах і містах Прикарпаття

У чиї дзвони: державні, церковні чи інші потрібно дзвонити, щоб почули поважні мужі у найвищих владних структурах держави?

Якраз цим нині переймаються не лише нафтовики краю і чимало його жителів у своїх домівках і на вулицях, а й народні обранці – надмірні хвилювання перетекли у сесійні зали районних, селищних та сільських рад нашої області, на чиїх територіях видобувають вуглеводні, що у немалій мірі забезпечують енергетичну безпеку країни та дають можливість працювати і заробляти на хліб насущний для себе і своїх сімей чотирьом тисячам робітників та інженерів Прикарпаття.

НГВУ

Зокрема, минулого тижня, тобто 13-15 березня, відбулися сесії Косівської районної ради, Дзвинячівської об’єднаної територіальної громади, до складу якої, крім Дзвиняча, входять села Космач, Міжгір’я та Росільна, Солотвинської селищної, Пнівської і Стримбівської сільських рад. Взагалі донині у Надвірнянському, Богородчанському, Косівському районах і на території Яремчанської міської ради проведено 17 сесій, на яких депутати обговорили проблемне питання нафтовиків. У роботі сесій взяли участь директор бізнес-підрозділу (Захід) ПАТ «Укрнафта» Олег Мальчик, представники публічного акціонерного товариства «Укрнафта» в Івано-Франківській області Роман Струтинський і Володимир Чуприна, котрі предметно і доступно виклали депутатам ситуацію, що склалася на сьогодні навколо «Укрнафти» з боку центральної виконавчої влади. З таким же порядком денним проходять сесії у населених пунктах Долинського нафтопромислового району. Адже Державна служба геології та надр України безпідставно зволікає з продовженням для товариства дії 27 спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів загалом в Україні, у тому числі 7 – на користування нафтогазоносними родовищами на території Івано-Франківщини.

За умови непродовження строку дії ліцензій «Укрнафта» втратить понад 50 відсот­ків видобутку «чорного золота», а це  –  сотні мільйонів гривень, які не надійдуть до Державного і місцевих бюджетів. Зокрема, у такому випадку, наприклад, Косівський районний бюджет у 2018 році може недоотримати близько 3 млн. грн. тільки рентних платежів, а обласний бюджет Івано-Франківщини – 15,5 млн. грн. Чималі суми фінансових надходжень втратять ОТГ і сільські ради, на теренах яких веде свою виробничу діяльність НГВУ «Надвірнанафтогаз».

На усіх сесіях, що відбулися, обранці народу висловили стурбованість через незаконні дії Державної служби геології та надр України у вигляді відмови від продовження строку дії спецдозволів ПАТ «Укрнафта» на подальше користування нафтогазоносними надрами. Також депутати одноголосно підтримали трудовий колектив надвірнянських нафтовиків і прийняли звернення, в яких вимагають вжити рішучих заходів для припинення протиправних діянь вищеназваної державної служби до потужної нафтової компанії України.

Зволікання з видачею та продовження терміну дії ліцензій на видобуток нафти і газу завдають збитки як Українській державі, так і її громадянам. Адже люди працездатного віку позбуваються праці, бюджети – фінансових наповнень, а держава у цілому – енергетичної незалежності.

Загадка лише в тому, кому ж це вигідно?

Михайло МИЦУС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!