Газета по-надвірнянськи
 

Дискусії про минуле не повинні бути підставами для конфліктів сьогодні

30 березня 2018, 15:20 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 515 переглядів

У Надвірній минулого тижня за ініціативи активістів районної організації політичної партії «Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі» відбулася зустріч-диспут «Вплив політики на міжнародні відносини очима істориків» із доктором історичних наук, професором Львівського Національного університету ім. Івана Франка, дослідником українсько-польської історії Богданом Гудем.

воля

Богдан Гудь акцентував увагу на відносинах України з Польщею: розповів про причини та передумови «Волинської трагедії», про діяльність українсько-польських форумів, про розбіжності у висновках українських та польських дослідників про історичне минуле, а також про вплив політики на сучасні відносини між державами.

Участь у заході взяли викладачі Надвірнянського коледжу НТУ, Надвірнянського ліцею, вчителі історії шкіл району, краєзнавці, юристи, громадські та політичні діячі.

«Політика за принципом «зуб за зуб», «око за око» матиме тільки негативні наслідки. Необхідним є визначення на державному рівні єдиної позиції щодо історичного минулого України на основі результатів досліджень істориків, а не політичних заяв, які вигідні тим чи іншим політичним силам. І коли така єдина обґрунтована позиція буде визначена, ми зможемо протистояти будь-яким спробам інших держав знівелювати національну боротьбу українців, і лише тоді Україна буде сильною державою. Але в жодному разі, минуле не повинно бути підставами для конфліктів сьогодні», – зазначив Богдан Гудь.

Від імені ініціаторів цієї зустрічі-диспуту Ольга Ганиш подякувала професорові та присутнім за цікаву і змістовну розмову та підсумувала, що дискусії про минуле мають залишатися прерогативою істориків, а не політиків.

І справді, така професійна розмова про історичні події та про їх наслідки для сучасної України зацікавила учасників заходу, які, після завершення офіційної частини заходу, ще більше години вели обговорення та дискутували між собою.

За інформацією

РО «Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!