Газета по-надвірнянськи
 

«Квіти любові» – поетичний дебют Марії Яновської

2 березня 2018, 13:17 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 1,735 переглядів

У Ланчинській дитячій бібліотеці відбулася презентація книги односельчанки Марії Яновської «Квіти любові». Це її перша збірка поезій. Захоплення автора мальовничою красою карпатських гір, спогадами про дитинство та юність на березі швидкоплинного Пруту, любов до життя, до рідної землі, материнська турбота знайшли своє відображення у поетичних рядках збірки. Поезії у книзі представлені у трьох розділах «Злітають дні з календаря», «Квіти любові», «Пісні».

Марія Яновська народилася 1959-го у Ланчині. По закінченні школи поступила до Чернівецького університету ім. Ю. Федьковича. Тривалий час працювала в органах державної податкової інспекції. Талант до поезії в авторки проявився ще у 12 років. Друкувалася в часописах «Народна Воля», «Яремчанський вісник», літературно-художньому альманасі «Ковток життя» (восени 2017 року) та ін.

Завідувач Ланчинської бібліотеки для дітей Наталія Яремин розповіла про життєвий шлях і творчий доробок Марії Яновської. В її поезії присутній щирий ліричний струмінь, біль за втрати Героїв України, філософські роздуми. Модерувала захід Мирослава Гордєєва-Мельник. Зі щирими словами привітань звернулися до своєї колеги по перу «бистрінці» Марія Єрмакович, Іринка Шкрумеляк, Анатолій Любецький, члени НСПУ Галина Христан і Роман Киселюк, а також заступник голови Ланчинської селищної ради ОТГ Михайло Гресько, побажавши творчого натхнення. Член НСХУ Ярема Оленюк вдячний за вірш, присвячений йому як учителеві і художнику.

Те, що Ланчин багатий талантами, ще раз підтвердила юна учасниця літературної кав’ярні «Сузір‘я талантів» Аліна Бойчук, прочитавши власний вірш про рідну землю. Окрасою свята стала пісня про Ланчин «Столиця дитинства» на слова Марії Яновської (муз. М. Ведмедері) у виконанні ансамблю вчителів Ланчинської музичної школи Ірини Яремин, Світлани Небелюк та Михайла Яновського.

Наталія Яремин презентувала книжкову викладку творів «Поезії душі і серця» поетеси і запросила до її перегляду, подякувала присутнім і побажала авторці здоров’я та творчого натхнення.

Марія Яновська святкувала подвійне свято – свій день народження і вихід першої поетичної ластівки. Гості й учасники побажали здоров’я і заспівали іменинниці «Многая літа».

Мирослава ГОРДЄЄВА-МЕЛЬНИК,

завідувач Саджавської бібліотеки-філії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!