Газета по-надвірнянськи
 

«Моя доля заквітчана рястом»

30 березня 2018, 15:25 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 452 переглядів

12 березня поетові, літератору рідного краю, голові літстудії «Бистрінь» Нестору Івановичу Чиру виповнилось би 80 років. Це була людина, в якій уживалось дві іпостасі: розумного організатора, господарника, політичного і громадського діяча й емоційно-витонченого поета. Усі ми втратили рідну людину. Він любив людей, сім’ю, своїх бистрінців.

Вечір-спогад «Моя доля заквітчана рястом» пройшов цікаво і болісно, з тугою за поетом у районній бібліотеці для дітей ім. Ірини Яцури з учнями 1-х курсів фізико-математичного ліцею (бібліотекар Наталія Куцах). У читальній залі зібрались діти і дорослі, щоб згадати дивовижну людину з когорти нескорених, письменника, депутата 4-х скликань обласної ради. Під мелодію заслуженого артиста України, музиканта Сергія Орла «Балада. Порумбеску» бібліотекар Галина Дем’янчук прочитала вірш Н. Чира «Я – людина».

Ведучі працівники бібліотеки Галина Дем’янчук і Олександра Куца крок за кроком розповідали про його біографію, літературну діяльність, про його вісім книг, які вмістили найкращі вірші різної тематики: про Україну, рідну мову, матері, дружині, родині, змальовує картини природи. Учні читали вірші «Омию слово у гірській криниці», «Іду в Карпати», «На чужині», «Рідна мова» та інші. Прозвучали пісні на вірші Н. Чира «Молитва. Навчи мене, Господи», «Зацілую мрії», «Цвітуть акації». Глядачі побачили уривок відеосюжету за участі поета Нестора Чира. Неабияк активно проявились учні: Мар’яна Николайчук, Вікторія Іванюк, Надія Питлюк, Яна Гунерська, Анастасія Бариляк, Ярослава Хруник. Вперше прозвучав вірш члена літстудії «Бистрінь» Уляни Пилип’юк «Горить свіча – зоріє слово», присвячений пам’яті поета.

Нестор Іванович любив дітей. Для них він написав вірші і декілька загадок, які мали увійти у дитячу книжечку «Сонячні акварелі», але так і не вийшли друком, проте ввійшли в альманах літстудійців «Бистрині» – «Окрилена ріка». Вірші читали Максим Найко, Анастасія Ткачук,  Оксана Квасняк, Софія Полотайко, Олег Легкий.

Сумно, що Нестора Чира немає з нами. Але його добрі справи – у спогадах людей, його Слово живе у книгах і продовжує промовляти до читачів мудрістю, щирістю. Хвилиною мовчання пом’янули його у вічності.

Присутніх зацікавила оформлена книжкова виставка «Душа, схована у слові».

Марія ТКАЧУК,

заступник директора ЦБС по роботі з дітьми.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!