Газета по-надвірнянськи
 

Нереалізовані заходи врахують у цьогорічному плані

2 березня 2018, 14:02 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 219 переглядів

У День депутата, 28 лютого ц. р., районним народним обранцям представили два томи матеріалів ХІХ сесії районної ради, що має відбутися вже наступного вівторка, 6 березня н. р. На початку засідання голова районної ради Іван Гурмак представив новопризначеного першого заступника голови райдержадміністрації Богдана Зеленчука, котрий до цього часу працював на посаді заступника керівника виконавчої влади Надвірнянщини, та привітав його із 35-річчям з дня народження.

Зі звітом голови районної райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 2017 рік виступила заступник начальника, начальник бюджетного відділу управління фінансів РДА Леся Свідрак. Вона зазначила, що минулий рік у фінансовому плані видався складним і напруженим, зі змінами законодавства. Якщо, скажімо, у попередні роки освітня й медична субвенція охоплювали дуже великий обсяг видатків, то в 2017-ому освітня субвенція забезпечила зарплату лише педагогічним працівникам, а решта видатків лягли на районний бюджет, а це, в свою чергу, видатки плану соціально-економічного розвитку району тощо.

За 2017 рік надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 1094736,9 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 965374,3 тис. грн., у т. ч. базова дотація – 34797,5 тис. грн., додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих із державного бюджету місцевим бюджетам видатків з утримання закладів освіти й охорони здоров’я – 44456,9 тис. грн., стабілізаційна дотація – 5892,5 тис. грн., освітня субвенція – 202810,8 тис. грн., медична субвенція – 103408,0 тис. грн., субвенції з державного та місцевих бюджетів – 574008,6 тис. грн.

Надходження доходів загального фонду районного бюджету (без врахування трансфертів) склали 121698,8 тис. грн. або 87,1 відсотка до уточненого плану на відповідний період. Виконання дохідної частини загального фонду до затверджених призначень склало 105,8 відсотка (+6698,8 тис, грн.).

Питома вага податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі надходжень складає 99,6 відсотка. За звітний період надійшло 121159,9 тис. грн. цього податку (86,9 відсотка).

Видатки загального та спеціального фондів районного бюджету проведено у сумі 1087840,7 тис. грн., що складає 97,2 відсотка до уточнених річних призначень на 2017 рік, у т. ч. по загальному фонду – 1058652,0 тис. грн. (97,5 відсотка), спеціальному – 29188,7 тис. грн. (86,5 відсотка).

Із загального обсягу видатків видатки соціального спрямування складають 98,7 відсотка, з них на освіту – 31,2 відсотка (326140,3 тис. грн.), охорону здоров’я – 11,3 відсотка (118687,0 тис. грн.), соціальний захист і соціальне забезпечення – 53,7 відсотка (560839,2 тис. грн.), культуру і мистецтво – 3,5 відсотка (36169,6 тис. грн.), фізичну культуру і спорт – 0,3 відсотка (3309,4 тис. грн.).

Основну питому вагу у загальному обсязі видатків займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії та інші захищені статті бюджету – 95,1 відсотка або 1006629,1 тис. грн.

Леся Свідрак відповіла на питання депутатів Андрія Карманського, Михайла Мельника стосовно проблемних моментів виконання торішнього бюджету та недопущення повторення їх у нинішньому бюджетному році. Болісним питанням назвала проблему виплати зарплатні працівникам окремих органів місцевого самоврядування. При уточненні обласного бюджету субвенцію сільським радам мали б надати. За словами голови районної ради Івана Гурмака при підтримці облдержадміністрації на засіданні бюджетної комісії обласної ради підтримали спрямування коштів на ці потреби. І якщо рішення не ухвалять, то кошти на це врахують у районному бюджеті, наголосив очільник представницької влади району.

На Дні депутата обговорили звіт голови райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2017 рік, а також звіт РДА про виконання районних цільових програм у 2017 році, затверджених районною радою; про програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2018 рік; про хід виконання депутатських запитів. З усіх цих питань доповідав перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук.

У ході обговорення депутати висловлювали конкретні зауваження та пропозиції. Зокрема, заступник голови районної ради Ігор Писклинець привернув увагу до проблемних моментів залучення коштів з державного та обласного бюджетів, що в цілому впливає на тенденцію розвитку району, запропонувавши спільно з виконавчою владою визначати пріоритетні напрямки. Голова районної ради Іван Гурмак підкреслив необхідність врахувати цьогоріч невиконані торішні заходи.

Як запевнив Богдан Зеленчук, у плані соціально-економічного розвитку на 2018-й всі заходи враховані як першочергові і на їх реалізацію у бюджеті передбачені кошти. Чимало питань накопичилось в Ігоря Білогана, Сергія Штогрина, Михайла Мельника, які взяли активну участь в обговоренні, висловлюючи свою чітку позицію стосовно конкретних господарських проблем.

Вказувалось на негативну тенденцію неуваги і невиконання виконавчою владою району ряду депутатських запитів, зокрема, від фракції ВО «Батьківщина». Передусім, щодо ремонту дороги Ланчин – Середній Майдан, встановлення внутрішнього санвузла у Середньомайданській ЗОШ І-ІІІ ст. Уже більше півроку у цьому селі «давить» проблема відсутності автобусного маршруту Глинки – Середній Майдан – Надвірна і її розв`язанню не видно кінця.

Тривалий дискусійний діалог між Андрієм Карманським та Богданом Зеленчуком переріс у з`ясування обставин, пов`язаних із газифікацією Верхнього Майдану, яку планували завершити ще в грудні 2017-го. Зважаючи на гостроту проблеми, Іван Гурмак запропонував обговорити це питання на окремій сесії районної ради за участі обласних посадовців, зокрема, управління капітального будівництва облдержадміністрації, яке є замовником цього важливого соціального об`єкта, про пуск якого депутат Андрій Карманський  клопотав свого часу перед відповідним міністерством.

У контексті порушених проблем актуально прозвучало й запитання  Миколи Сенатовича стосовно функціонування додаткової групи у ДНЗ «Лісова казка» с. Пасічна, яку офіційно відкрили ще торік у листопаді, але фактично вона не працює. Такою незрозумілою ситуацією  переймаються, зокрема, жителі цього великого гірського села, що незабаром має стати адміністративним центром ОТГ. Власне, горяни й доручили своєму депутатові з`ясувати причини. Богдан Зеленчук запевнив, що додаткова група у дитсадку запрацює у квітні. Тож, залишається батькам, а найбільше, малечі почекати ще місяць.

На Дні депутата з-поміж інших нагальним визріло питання ремонту автошляхів Надвірнянщини, про що клопотали, зокрема, Андрій Гуцько, Іванна Савчук, Тетяна Пришляк, Василь Андрейчук, Володимир Черленюк. Богдан Зеленчук поінформував депутатський корпус про нинішній стан справ із лагодженням доріг, успішності чого, як відомо, «заважає» недостатнє фінансування. Зараз максимум зусиль докладають на ремонт двох пріоритетних шляхів: Богородчани – Ланчин (через Гаврилівку) і Надвірна – Бистриця (у т. ч. об`їзна по вул. Кармелюка у райцентрі). Щодо останнього, то передбачається тут зосередити ремонтні роботи на трьох проблемних ділянках – Лазок, Максимець і зокрема Фентираль, де, крім усього, ще треба зробити водовідведення. Виконкоми сільських рад Тисменичан, Цуцилова та інших мають скористатися досвідом виконкому Гвіздської сільської ради щодо вирішення проблеми тротуарів на капітально полагодженій дорозі на відтинку Тисменичани – Надвірна.

XIX сесія районної ради 6 березня ц. р. обіцяє бути насиченою і конструктивною з обговорення майже півсотні питань. А депутати того ж дня продовжили свою роботу у профільних комісіях районної ради.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!