Газета по-надвірнянськи
 

Пам`ять роковинам загибелі повстанців Михайла Бойчука і Михайла Савчука

30 березня 2018, 15:28 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 486 переглядів

25 березня біля пам’ятного Хреста на межі сіл Цуцилова та Переросля вшанували 71-у річницю трагічної загибелі вояків УПА Михайла Бойчука та Михайла Савчука.

біля-Хреста

Серед учасників – небайдужі жителі району, зокрема, депутат обласної ради Михайло Іваночко, депутати районної ради, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Василь Андрейчук, Сергій Штогрин, Андрій Томин, Дмит­ро Гандзюк, Микола Андрейчук, отці-парохи УГКЦ сіл Фитьків Іван Качанюк та Перерісль Василь Панівник, ветеран ОУН-УПА Дмитро Мельник.

Учасники заходу поклали вінки та лампадки до пам’ятного знака загиблим героям визвольної боротьби. Священнослужителі відправили поминальну панахиду і в спільній хвилині мовчання всі присутні віддали шану пам’яті українських воїнів.

Депутат обласної ради Михайло Іваночко відзначив, що вояки Української Повстанської Армії і присутній тут ветеран УПА Дмитро Мельник боролись за Українську державу, не задумуючись, що їх чекає попереду: чи це тортури кагебістів, чи навіть смерть.

«Сьогодні воїнів національно-виз­вольних змагань змінюють новітні Герої московсько-української війни, дух яких гартується на прикладі самопожертви і відваги славних борців української нації. Вірю, що ми здобудемо Українську державу і розбудуємо її такою могутньою, яку заповідали нам наші предки. Як говорив провідник Степан Бандера: «Бог і Україна – понад усе». Слава Українській нації і слава Героям України!» – Наголосив Михайло Іваночко.

Ветеран ОУН-УПА Дмитро Мельник нагадав, що далеко нелегкою виявилась боротьба повстанців, але ніхто не здавався. За спогадами очевидців Дмитро Мельник розповів, що у 1947-му через зраду енкаведисти дізналися, що у хатині на краю Цуцилова на місці, де встановлено нині пам’ятний хрест, переховувалися двоє повстанців. Карателі оточили оселю та пропонували нашим воякам здатися, але вони обрали смерть від кулі. Їх криївку знищили того ж дня, а тіла залишили у центрі села. Тільки на третю ніч сміливці, незважаючи на страх смертельної розправи, таємно по-християнськи поховали українських патріотів на сільському цвинтарі.

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.

Нагадаємо, що цьогоріч за сприянням голови районної ради Івана Гурмака у районному бюджеті передбачено кошти для проведення робіт щодо благоустрою згаданого пам’ятного місця.

Інф. районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!