Газета по-надвірнянськи
 

Присвячено 204-й річниці Кобзаря

2 березня 2018, 13:35 | Рубрика: Конкурси-Проекти-Форуми Версія для друку Версія для друку 4,210 переглядів

Уже традиційний щорічний районний огляд-конкурс читців провели 18 лютого у районному будинку культури, присвятивши його 204-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

У конкурсі взяли участь 85 читців художнього слова із 21-го клубного закладу Надвірнянщини. У номінації «Літературні композиції» переможцями стали: драматичний колектив народного дому с. Молодків (керівник Уляна Пилип`юк) за літературно-музичну композицію «Тернистими дорогами життя» за творами Тараса Шевченка та інших авторів. Друге місце розділили народний аматорський драматичний колектив с. Красна (кер. Руслана Нагорняк) за літературну композицію за драмою-містерією Т. Г. Шевченка «Великий льох» та читці Битківського селищного будинку культури (кер. Олена Годзюр) за літературно-музичну композицію «Слідами Великого Кобзаря». На третьому місці – дитячий драматичний колектив із Зеленої (кер. Наталія Осташук) за інсценізацію Шевченкових творів «Така її доля» і «Катерина».

У номінації «Читці» першість здобула Марія Найко із Лісної Тарновиці; друге місце – Мар`яна Лазарович із с. Чорні Ослави, Надія Бойчук із с. Пнів, дует читців із Надвірнянського РБК  Віталій Пирин і Максим Збіглей (кер. Галина Чуревич). Третє місце посіли Юлія Ковальчук (с. Вишнівці), Марія Вишенько (с. Кубаївка) та Дмитро  Бобало (с. Лоєва).

Лауреатами огляду-конкурсу визнано: Яну Возну із Тисменичан, Діану Гуцуляк із Максимця, Віру Барбак із Камінного, Анну Малій із Цуцилова, Соломію Яремчук із Бистриці, Вікторію Михайлюк із Пасічної; Наталію Угринюк із Надвірнянського коледжу НТУ та Владислава Грицюка із Саджавки.

Такі підсумки оголосило авторитетне журі під керівництвом начальника відділу культури РДА Олександра Зварчука. До його складу увійшли директор РБК Іван Романюк та провідні методисти Ганна Халак, Дарія Гринішак, Валентина Лисюк і Заслужений працівник культури України Любов Орел. Вони, зокрема, відзначили, що цьогорічні конкурсанти – переважно молодь і діти, а це окреслює перспективу розвитку жанру. Виразність художніх образів, розуміння тексту у поєднанні із творчими здібностями конкурсантів-аматорів дали змогу їм донести до глядачів та членів журі невмирущі слова Кобзаря, патріотичні та ліричні тексти інших авторів, які увійшли до репертуару виконавців.

Журі огляду-конкурсу порекомендувало районному будинку культури включити виступи переможців у тематичну концертну програму до 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, а Марії Найко і Мар`яні Лазаревич – взяти участь в обласному етапі цього конкурсу, який відбудеться 3 березня в Івано-Франківському навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!