Газета по-надвірнянськи
 

Призовна кампанія вимагає консолідації зусиль

2 березня 2018, 13:36 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 563 переглядів

Першого березневого четверга у залі засідань РДА зібралися керівники органів місцевого самоврядування району, начальники військово-облікових столів, щоб спільно з представниками районних виконавчої влади, військового комісаріату обговорити організоване проведення призовної кампанії, що згідно з Указом Президента від 15 лютого 2018 року стартувала 1 березня н. р.

присяга

Нараду-зустріч відкрив перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, який закликав учасників наради відповідально віднестися до поставлених завдань і попри деякі негативні тенденції організовано провести призовну кампанію. Богдан Зеленчук зазначив, що Надвірнянщина – у переліку тих районів, де успішно виконують роботу з призову та мобілізації.

Про Указ Президента щодо призову на строкову військову службу у квітні-травні та жовтні-листопаді 2018 року розповів т.в.о. військового комісара Надвірнянського райвійськкомісаріату Володимир Козак. Зокрема, в Указі Президента України № 33/2018 йдеться про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році.Визначено на 2018 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу: квітень-травень; жовтень-листопад. На строкову військову службу призивають придатних за станом здоров`я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Зупинився також на тлумаченні прав і обов’язків призовників, гарантованих державою соціальних пільг для них і членів їх сімей.

Продовживши нараду у форматі питання-відповіді, свої питання задали Краснянський, Лоївський, Тисменичанський сільські голови, а також заступник Ланчинського селищного голови ОТГ. Активно долучилися й воїни АТО, які з адресованими питаннями висловлювали свої пропозиції: Юрій Остапчук, Андрій Левицький, Олег Туєшин. Кваліфіковані відповіді давала, крім військового комісара, провідний спеціаліст командування Надвірнянського РВК Ірина Кривонос.

Підсумки наради підбили: Ярослав Кінаш – головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції, оборонної і мобілізаційної роботи апарату РДА та Микола Кравчук – керівник апарату РДА. Вони наголосили, що чимало порушених проблем призовної кампанії носять комплексний характер. А, отже, їх треба розв’язувати спільними зусиллями  громад і влади, готуючи юнаків до служби в ЗСУ ще зі шкільної лави, ширше комунікуючи з воїнами АТО, щоб у молоді формувалися позитивне сприйняття і почуття престижу стати воїном ЗСУ – захисником Вітчизни.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!