Газета по-надвірнянськи
 

Публічна бібліотека у контексті сьогодення

2 березня 2018, 13:06 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 79 переглядів

За такою темою  три січневих дні у центральній районній бібліотеці тривало навчання бібліотечних фахівців у форматі Днів завідувачів філіями. Директор ЦБС Галина Волошин наголосила, що сьогодні здійснюють активні пошуки оптимальних моделей розвитку бібліотек, адже сучасна публічна бібліотека має посідати важливе місце в інфраструктурі знань та соціокультурному просторі країни. Зміни, що відбуваються в Україні, децентралізація змінюють роль і місце бібліотек у суспільстві, висувають нові завдання. Зважаючи на те, що у бібліотеках активно впроваджують Універсальну десяткову класифікацію (УДК) згідно з Постановою КМУ № 177 від 22 березня 2017 р., то ця тема стала ключовою у програмі навчань.

Із презентацією «Універсальна десяткова класифікація: вивчаємо, впроваджуємо» виступила провідний методист ЦРБ Марта Кушнерчук. Вона надала первинну інформацію, розповіла про історію застосування УДК, загальну характеристику, структуру та властивості, принцип побудови. Зауважила, що методичне керівництво щодо впровадження УДК здійснює ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова», надала інформацію, де шукати веб-ресурси про впровадження УДК.

Редактор каталогів Оксана Струтинська на практичному занятті «Класифікаційна система УДК: застосування, методика індексування документів» ознайомила зі «Зрівняльними таблицями», які всім роздали, покроковим планом дій щодо впровадження нової класифікації. Бібліотекарі індексували нову літературу, а також жваво обговорювали нюанси впровадження нової класифікації у своїх бібліотеках: індексування фондів, робота з каталогами, зміни в облікових документах.

Актуальним для районної ЦБС є і питання реорганізації галузі у зв’язку з утворенням трьох ОТГ: Переріслянської сільської, Ланчинської та Делятинської селищних рад. Під час «круглого» столу «Як живеш, сільська бібліотеко?» колеги активно обговорювали нові виклики, зміни, висловлювали свої міркування щодо подальшого функціонування у новому підпорядкуванні. Дійшли висновку, що найважливішим чинником успішного реформування галузі є професійний розвиток бібліотекаря, його особистість. Самовдосконалення і підвищення ефективності роботи мають велике значення для досягнення позитивних результатів.

Це було, мабуть, останнє навчання колективу ЦРБ у повному складі. Тому бібліотекарі побажали колегам, які відокремились, гарного настрою, здоров`я й успіхів!

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!