Газета по-надвірнянськи
 

Сприяти поповненню місцевих бюджетів

23 березня 2018, 14:05 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 89 переглядів

Один із лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до Кабміну, в якому просить не допустити зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за земельні ділянки, які надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин.

Дерев’янко повідомив, що до нього звернулись органи місцевого самоврядування Надвірнянського району Івано-Франківської області та повідомили, що у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу суттєво зменшились надходження до місцевих бюджетів.

«У результаті змін щодо справляння плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, місцеві бюджети втрачають 75 % відповідного податку», — підкреслив нардеп.

Він навів приклад, коли у 2017 році, при ставці земельного податку 6%, до селищного бюджету селища Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області надходила плата за землю в розмірі 115 тис. грн. кожного місяця.

«26 червня 2017 року Битківська селищна рада з метою збільшення надходжень до місцевого бюджету прийняла рішення, згідно з яким ставку земельного податку встановлено 12%, а тому очікувалось у 2018 році отримувати плату за землю у розмірі 230 тис. грн. кожного місяця. Саме таку суму доходів закладено при формуванні бюджету селища», – повідомив Дерев’янко. Проте, у зв’язку з внесеними Законом України від 7.12.2017 р. № 2245-VIII змінами до Податкового кодексу України, а саме доповненням статті 284 даного Кодексу пунктом 284.4., до селищного бюджету надходитиме лише 25% від 230 тис. грн., тобто 57,5 тис. грн. у місяць.

«Таким чином, через таку «пільгу» для гірничодобувних підприємств втрати селищного бюджету селища Битків за січень 2018 року склали 172,5 тис. грн», — поінформував нардеп. За його словами, аналогічна ситуація склалася в інших населених пунктах Надвірнянського району та у інших місцевих бюджетах населених пунктів, на території яких знаходяться земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин. «Вищевказані зміни у законодавстві негативно вплинуть на виконання місцевих бюджетів, призведуть до розбалансування їхніх показників, а по деяких місцевих бюджетах – навіть унеможливить здійснити видатки на захищені статті бюджетів», – переконаний політик.

Юрій Дерев’янко просить уряд:

1. Вжити заходів щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, шляхом якнайшвидшого внесення змін до статті 284 Податкового кодексу України, якими пункт 284.4. даної статті виключити, або віднайти інший спосіб компенсації таких втрат доходів місцевих бюджетів відповідно до частини 1 статті 103 Бюджетного кодексу України.

2. Надати інформацію про те, чи поширюються норми п. 284.4. статті 284 Податкового кодексу України на земельні ділянки, на яких здійснюється розробка родовищ нафти і газу та/або знаходиться майно чи устаткування, що належить нафтогазовидобувним підприємствам.

Нагадаємо, 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату», завдяки якому очікували збільшення надходження до місцевих бюджетів, оскільки вказаний закон розподіляє по 2% рентної плати за користування надрами до обласних та районних бюджетів та 1% – до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем видобутку) відповідних природних ресурсів, інформує прес-служба народного депутата України Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!